Search
Close this search box.

مقالات مرتبط

دسته بندی ها

بهترین گاوصندوق سازمانی

نیاز به داشتن گاوصندوق در هر مکانی احساس می شود ولی گاها مکان هایی وجود دارند که انتخاب گاوصندوق برای آن محل ها تقریبا کاری بسیار دشوار و ضروری است.

سازمان ها و ادارت از آن دسته از مکان هایی هستند که انتخاب را با مشکل مواجه می کنند. شخصی که مسئول خرید گاوصندوق برای یک سازمان است، باید آگاهی لازم در این زمینه را داشته باشد که چه نوع گاوصندوقی برای سازمان مورد نظر مناسب است. برای قسمت های مدیریت، بایگانی، اداری، مالی و … .

گاوصندوق سازمانی

خطر هایی که مراکز و سازمان ها را تهدید می کنند

در هر سازمانی یک سری اسناد و فلش مموری ها و یا لپ تاپ ها وجود دارند که برای آن ها از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

سرقت از جمله خطرهایی است که یک سازمان را تهدید می کند. با توجه به بالارفتن آمار سرقت در کشورمان، بایستی جوانب احتیاط را در سازمان ها و ادارات رعایت کنیم و با بهره بردن از گاوصندوق های فوق ایمن از رسیدن سارقان به اهدافشان پیشگیری کنیم، زیرا همانطور که تکنولوژی و میزان امنیت ارتقا می یابد، حقه و ترفند های دزدان نیز عجیب تر شده و بهتر از هر کسی جامخفی ها و اشیاء با ارزش را می یابند.

متاسفانه در بسیاری از سازمان ها، کارخانجات و ادارات، کارکنان آن شرکت به اموال و حتی اسناد محرمانه آن شرکت دستبرد می زنند. این قبیل سرقت ها می تواند به علت خصومت شخصی و دلایل بسیار دیگری صورت گیرد؛ که با سرقت اسناد محرمانه توسط کارکنان، ممکن است آن کسب و کار به کل بخوابد و آبروی مسئولین در خظر بیوفتد. و وجه خوش آن که اگر کارکنان اموال و دارایی های سازمان را به سرقت ببرند، ضررهای هنگفت مالی و نارضایتی های سایر کارکنان بخش اندکی از خطرها و زیان های این قبیل خیانت ها می باشد.

پس چه بهتر است که پیشگیری بهتر از درمان داشته باشیم و پیش از متحمل شدن هرگونه ضرر و زیان جانی با اندیشه درست و به صورت اصولی با هزینه درست و به جا، سازمان خود را ایمن سازیم.

در نهایت برای محافظت از اسناد و مدارک یک سازمان باید از گاوصندوق های ضد سرقت و نسوز استفاده کنند. حتی می توانند از ورق های ضد برش در بدنه ی گاوصندوق استفاده کنند و از موتور رمز های مختلف بر روی آن استفاده کنند. داشتن وزن بالا نیز می تواند یکی دیگر از فاکتور های ایمنی در گاوصندوق باشد که قابل جابه جایی نباشد.

مزایای گاوصندوق سازمانی

بدیهی است اصلی ترین وظیفه هر گاوصندوقی که ارزش بسیار بالایی دارد؛ محافظت و نگهداری از اسناد و مدارک مهم و اشیاء با ارزش در برابر سرقت است.

اما یکی دیگر از مزایای رضایت بخش این محصولات ایمنی به خصوص برای سازمان ها کمک به سازمان دهی است. به نحوی که مدارک به صورت منظم و دسته بندی شده در گاوصندوق های سازمانی نگهداری می شوند تا در مواقع نیاز به راحتی در دسترس باشند.

علاوه بر رفع خطر سارقین، در صورتی که اتفاقاتی غیر منتظره رخ بدهد مانند زلزله، سیل ، آتش سوزی و . . . محتویات داخل گاوصندوق ایمن هستند و آسیبی نمیبینند.

ویژگی های گاوصندوق سازمانی

در سازمان ها با توجه به نوع فعالیتی که آن سازمان انجام می دهد، اسناد و مدارک مالی مهم و با ارزشی وجود دارد که ممکن است برخی از آن ها مربوط به دو یا سه دهه قبل باشد که باید در نگهداری از آن ها نهایت دقت را داشته باشند. گاوصندوق مناسب برای یک سازمان باید دارای ویژگی های زیر باشد:

ضد سرقت

سیستم ضدسرقت، مکانیسمی است که گاوصندوق را تا درصد بسیار زیادی ایمن تر می سازد پس این ویژگی برای صندوق های سازمانی بسیار مهم است؛ به خصوص در گاوصندوق های مدیران و واحد مالی و بایگانی. ( گاوصندوق های سری MZ و HMZ شرکت آرکا مجهز به سیستم ضد سرقت هستند.)

نسوز

به این دلیل که در یک سازمان بیش تر اسناد و مدارک به صورت کاغذی است، استفاده از گاوصندوق های نسوز بسیار ضروری است. پس باید نوع گاوصندوق سازمانی مورد استفاده نسوز باشد و در برابر آتش سوزی ایمن باشد. توصیه می شود در محلی که گاوصندوق قرار دارد سیستم اتفاء حریق حتما نصب شود تا در صورت بروز آتش سوزی آسیبی به محتویات داخلی گاوصندوق وارد نشود.

در صورت بروز آتش سوزی مقاومت گاوصندوق در برابر حرارت بسیار مهم است.

مقاوم در برابر رطوبت

باید گاوصندوقی تهیه شود که از نفوذ آب و رطوبت به داخل گاوصندوق جلوگیری شود. جنس فلز به کار رفته در بدنه ی گاوصندوق بسیار مهم است به این دلیل که با گذشت زمان رطوبت روی آن تاثیر نداشته باشد.

دارای رمز باشد

در سازمان ها به دلیل این که تعداد مراجعه کنندگان بالاست و زمان به اندازه ی کافی در اختیار نیست و سرعت عمل مهم است توصیه می شود از رمز های دیجیتالی بر روی گاوصندوق استفاده کنید. رمزهای مکانیکی به دلیل چرخش رمز به چپ و راست برای بازگشایی های پی در پی کمی زمان بر است ولی رمز های دیجیتال به راحتی و در عرض چند ثانیه قابل بازگشایی است.

برای اتاق مدیریت گاوصندوق با رمز دیجیتال، اثر انگشتی و یا رمزهای ترکیبی لازم است. این نوع رمز ها علاوه بر امنیت بالا، دسترسی سریع به محتویات داخل را به کاربر می دهد و در زمان صرفه جویی می شود.

پس گاوصندوق تهیه شده برای یک سازمان باید دارای رمز مکانیکی و یا الکترونیکی باشد و بسته به نوع بخش و بازگشایی گاوصندوق نوع رمز متفاوت و یا ترکیبی از هر دو است.

فضای داخلی خوبی داشته باشد

در یک سازمان زونکن و پوشه کاربرد زیادی دارد پس گاوصندوقی با فضای داخلی که بتوان زونکن را درآن قرار داد نیاز است. به دلیل اینکه حجم اسناد کاغذی در یک سازمان بالاست باید گاوصندوقی مورد استفاده بگیرد که بتوان به راحتی پوشه ها و زونکن ها را در داخل آن قرار داد، پس نیاز به گاوصندوقی با طبقات داخلی متحرک داریم تا در صورت نیاز بتوانیم طبقات را افزایش دهیم.

اگر گاوصندوقی با فضای داخلی خاصی در این زمینه مد نظرتان است می توانید با کارشناسان شرکت آرکا تماس بگیرید و اطلاعات لازم در این زمینه را دریافت کنید.

وزن استانداراد

بسته به ابعاد و نوع استفاده گاوصندوق، هر چه وزن یک گاو صندوق بیش تر باشد، قابلیت جابجایی آن بسیار کاهش می یابد و این گزینه خوبی است. لازم به ذکر است که بایستی وزن استاندارد باشد.

عوامل اصلی که در وزن گاو صندوق تاثیر دارند، ورق و مواد پرکننده بین دوجداره ورق ها می باشد. ورق های ضخیم فولادی و تزریق بتن مسلح بهترین گزینه است، که معمولا در گاوصندوق های فوق ایمن کاربرد دارند.

ورق های فولادی و بتن مسلح، مقاومت دمایی گاوصندوق را بسیار بالا می برد، آن را در برابر برش و سوراخکاری مقاوم می کند، وزن آن را سنگین و صندوق را تقریبا غیرقابل جابجایی می سازد.

در مواردی که گاوصندوق باید در طبقات بالاتر نصب شود، طبیعتا وزن سنگین آن برای ساختمان مجاز نیست. در این صورت طراحان آرکا مواد نسوز سبک و قابلیت اتصال گاو صندوق را برای مشتری برای این درخواست در نظر می گیرند.

گاو صندوق سازمانی

انواع گاوصندوق سازمانی

انواع مختلفی از گاوصندوق با کارایی مناسب قسمت مربوطه لازم است. بسته به این که گاوصندوق برای کدام قسمت مورد استفاده قرار می گیرد، نسوز بودن و ضد آب بودن آن اهمیت پیدا می کند.

گاوصندوق سازمانی مدیران

حضور گاوصندوق در اتاق مدیر و یا مدیران یک سازمان امری بسیار ضروری است. گاوصندوق مختص به هر مدیر بایستی دارای بالاترین میزان امنیت باشد. یک گاوصندوق خوب که شایسته و برای یک مدیر الزامی است باید دارای بهترین موتور رمز ها و قفل ها، بالاترین مقاومت دمایی، تجهیز شده با بروز ترین سیستم های امنیتی از جمله: سیستم آژیر، دزدگیر، دوربین مخفی، سیستم هشیار و این قبیل تکنولوژی ها باشد.

برای قسمت مدیریت با توجه به نوع فعالیت مدیر و نیاز آن به فضای داخلی گاوصندوق و بر حسب فعالیت سازمان، گاوصندوقی نسوز و ضدسرقت نیاز است، برای این منظور شرکت آرکا مدل های 350، 500، 550و700 را پیشنهاد می کند که هم دارای ویژگی نسوز و ضد سرقت هستند و هم فضای داخلی مورد نیاز برای قرار دادن مدارک و اسناد مهم را به عنوان یک گاوصندوق ایمن برای مدیران یک سازمان دارا می باشند.

گاوصندوق سازمانی بایگانی اسناد

قسمت بایگانی یک سازمان همانطور که از اسمش پیداست محلی است که در آن جا پرونده ها و مدارک مربوط به کارمندان و ارباب رجوع نگهداری می شود. باید برای این قسمت از سازمان از گاوصندوق های بایگانی و یا کمدهای گاوصندوقی استفاده کرد.

شاید با خود بگویید که امروزه همه چیز به صورت سیستمی در آمده است و نیاز به خرید گاوصندوق برای سازمان نیست، با این حال هنوز مدارک کاغذی بسیاری در شرکت ها و سازمان ها وجود دارند که باید از آنها نگه داری کرد. گاوصندوق های قسمت بایگانی علاوه بر نسوز بودن بهتر است در برابر رطوبت نیز مقاوم باشند زیرا قرار است محل نگه داری اسناد مهمی باشند.

از آن جایی که قسمت بایگانی در یک سازمان از اهمیت بالایی برخوردار است باید در هنگام خرید گاوصندوق برای این قسمت با وسواس کامل این کار را انجام داد. توصیه می شود ویژگی نسوز بودن را برای گاوصندوق بایگانی شرکت خود لحاظ کنید تا در صورت بروز حادثه ی آتش سوزی و اتفاقات دیگر مدارک تا حد امکان کمترین آسیب را ببینند.

در سازمان ها قسمت بایگانی معمولا در زیر زمین قرار دارد و این قسمت از سازمان رطوبت بیشتری دارد و به تاسیسات نیز نزدیک است پس باید حتما مدارک در برابر رطوبت و آتش سوزی محافظت شوند. گاوصندوق های پیشنهادی برای این قسمت شامل صندوق های بایگانی، 1500، 1000و 750 می باشد که متناسب با حجم و فضای در دسترس قابل سفارش است. حتی اگر محلی با ابعاد خاص وجود داشته باشد و یا درب خزانه برای قسمت بایگانی سازمان خود لازم داشته باشید می توانید با شرکت آرکا تماس بگیرید و باتوجه به فضا و نوع درخواست خود گاوصندوقی با ابعاد و مشخصات دلخواه سفارش دهید.

گاوصندوق سازمانی کارکنان

در قسمت اداری نیز برای هر اتاق و یا کارمند نیاز به یک گاوصندوق است تا مدارک از خطراط احتمالی محافظت شوند. شرکت گاوصندوق آرکا تنوع بالایی در تولید محصولات خود لحاظ کرده است. شما می توانید برای قسمت اداری یک سازمان از انواع گاوصندوق های این شرکت استفاده کنید. مدل های 250، 300، 350 مدل های پیشنهادی برای قسمت اداری می باشند که می توانید هر گونه تغییر در فضای داخلی گاوصندوق مانند اضافه و یا برداشتن طبقات داخلی، تغییر محل صندوقچه ی داخل و . . . را سفارش دهید.

یک سازمان با انتخاب گاوصندوق های دو طبقه این امکان را در اختیار کارمندان خود قرار می دهد که هر کدام قسمت مربوط به خود را داشته باشند و همچنین در اشغال فضای اتاق نیز صرفه جویی می شود. پس گاوصندوق های دوطبقه با دو درب، قفل، کلید و موتور رمزهای جدا می تواند گزینه بسیار مناسبی برای این بخش از سازمان ها باشد.

گاوصندوق سازمانی واحد مالی

در قسمت حسابداری یک سازمان با توجه به اینکه اسناد مالی مهم نگهداری می شوند باید گاوصندوق نسوز و ضدسرقت قرار داده شود. گاوصندوق پیشنهادی شرکت آرکا 350، 500 ،550، 700 ، 750، 1000 و بایگانی می باشد که می تواند بر حسب نوع فعالیت مالی یک شرکت تهیه شود.

معرفی چند گاوصندوق سازمانی پیشنهادی

شرکت گاوصندوق آرکا سازنده ی انواع محصولات ایمنی و گاوصندوق های نسوز و ضد سرقت است که با داشتن تنوع بالایی در ساخت گاوصندوق توانسته پاسخگوی همه نوع مشتری باشد.علاوه بر تنوع محصولات، خدمات فوق العاده و مسئولیت پذیری که این شرکت در قبال محصولات خود دارد، بهترین گزینه برای خرید گاوصندوق های سازمانی انتخاب شده است

مدل های پیشنهادی این شرکت برای گاوصندوق سازمان ها به صورت زیر است که در دسته بندی گاوصندوق های سازمان ها و ادارات جای می گیرند:

300 ،350 ، 500، 550 ، 700 ، 750، 1000، 1500 ، کمد گاوصندوقی و بایگانی می باشد که بسته به نوع فعالیت سازمان و نیاز آن به گاوصندوق، قابل سفارش است.

حتی برخی از سازمان های مهم برای قسمت بایگانی خود نیاز به خزانه، درب خزانه و درب فرار دارند که آرکا خدمات احداث خزانه و نصب درب خزانه را به صورت کامل برعهده می گیرد. می توانند برای گرفتن مشاوره با مشاوران آرکا ارتباط داشته باشند.

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

مقالات مرتبط

گاوصندوق خارجی

گاوصندوق کره ای

آیا گاوصندوق کره ای بخریم؟ هر آنچه باید در مورد گاوصندوق کره ای بدانید در این مقاله به درخواست کاربران عزیز آرکا پیرو موضوع گاوصندوق

ادامه مطلب »
خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

۲ پاسخ

    1. باسلام
      در حالت معمول خیر، اما نمونه های نسوز گاوصندوق های بایگانی نیز را می توان خریداری کرد. بدین منظور با کارشناسان آرکا ارتباط بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *