مقالات مرتبط

دسته بندی ها

انواع روش های سرقت گاوصندوق

بزرگترین ضعف گاوصندوق ها

در فیلم‌ها، سارقان و جاسوسان چیره‌ دست می‌توانند ماهرانه یک گاو صندوق را در ظرف چند ثانیه با استفاده از دست‌ها و یک جفت گوش خوب از کار بیاندازند. نحوه سرقت از گاوصندوق به این سادگی نیست. اما دزدان خبره و حرفه ای واقعاً می‌توانند از پس هر مکانیزم قفلی برآیند.

این کار نیاز به داشتن ابزار مناسب، مهارت‌های لازم و صبر زیاد دارد. در این مقاله، ما قواعد این مهارت خاص را بررسی می‌کنیم و  پیچ و خم‌ها و روش های مختلف سرقت گاوصندوق را به شما نشان می‌دهیم.

گاوصندوق با وجود طراحی ایمن و آزموده شده، ضعف‌هایی دارد. بزرگترین و چشمگیرترین ایراد آن این است که برای یک کلیدساز یا دیگر افراد صلاحیت دار در مقابل حوادثی مانند خرابی یا باز نشدن قفل قابل دسترسی باشد. این نقطه ضعف نحوه سرقت از گاوصندوق را مشخص می کند.

اما با وجود این ساده‌ ترین راه برای باز کردن یک گاو صندوق فهمیدن رمز آن است. زمان دشمن شماره یک سارق است. هیچ دزدی وقت خود را برای یافتن یک رمز با کیفیت و در جه 1 نمی کند مگر در شرایط خاص. بهترین راه مقابله با سارقان گاو صندوق ها این است که آنها را با چالش زمان مواجه کنیم.

نحوه سرقت از گاوصندوق

سارقان روش های زیرکانه ای برای سرقت گاوصندوق استفاده می‌کنند. حال بیایید نگاهی به آنها بیاندازیم. معمول ترین روش سارقان برای دستکاری گاوصندوق مته کاری آن است. چندین راه برای استفاده از مته جهت باز کردن گاوصندوق وجود دارد.

برای اقدام متقابل در برابر این کار، بسیاری از سازندگان صفحات سنگین کبالتی را جهت ممانعت یا کاهش سرعت مته کاری درب گاوصندوق بکار می برند. اما مته کاری تنها راه نیست. ما در اینجا به چند راه دیگر ازنحوه سرقت از گاوصندوق که حتی پر سر و صداتر از مته‌ کاری است نگاهی می‌اندازیم.

نفوذ به بدنه گاو صندوق

سارقان می‌توانند از روش‌هایی برای آتش زدن جهت ایجاد یک سوراخ در بدنه گاوصندوق به اندازه‌ای که بتوان محتویات آن را بیرون بکشد استفاده کنند. سارقان برای انجام این کار از مشعل‌های گوناگونی استفاده می کنند.

علاوه بر آتش، انفجار و استفاده از فناوری های مدرن هم به دزدان کمک می کند تا به بدنه گاوصندوق نفوذ کنند. البته این سه روش مستلزم داشتن زمان است. و به راحتی برای سارقان میسر نیست. به عبارتی تقریبا غیر ممکن است.

باز کردن درب گاو صندوق

امنیت گاوصندوق کلیدی ضعیف است چون به راحتی توسط یک کلید ساز حرفه ای و با تجربه باز می شود. بنابراین یک گاو صندوق امن حتما باید به موتور رمز با کیفیت مجهز باشد. رمزهای مکانیکی یا چرخشی وریبل تایوانی که معمولا سیاه رنگ هستند کیفیت بسیار بالایی دارند.

به گونه ای که سارقین، خود را برای باز کردن آن معمولا به زحمت نمی اندازند. رمز دیجیتال با همان کیفیت و حتی امن تر و در عین حال در استفاده بسیار آسان تر است. بهترین نوع موتور رمز هم رمز دیجیتال اثر انگشتی است که بالاترین ضریب امنیت را دارد.

با داشتن چنین رمزهایی در کنار سیستم های هشدار دهنده و انواع سیستم های ضد سرقت و تکنولوژی های مدرن، مقاومت درب در برابر سارقین به قدری زیاد شده است که معمولا دزدها خود را برای باز کردن درب درگیر نمی کنند.

به سرقت بردن خود گاوصندوق

گاو صندوق های کوچک و سبک وزن به راحتی به سرقت می روند. برای همین آنها را از پشت سواخ کرده و به دیوار پیچ می کنند. یا به کف زمین پیچ می کنند. گاوصندوق های سنگین نیز بسیار بد بار هستند و سارقین برای به سرقت بردن آنها نیازمند چند مرد قوی به همراه ابزار و تجهیزات مخصوص هستند.

3 روش مقابله با سارقان گاوصندوق ها

آمارها نشان می دهد امروزه محتویات گاوصندوق‌ها بیشتر بر اثر آتش سوزی از بین می‌رود تا سرقت. چرا که سیستم های امنیتی آنها بسیار پیشزفته شده اند. و غالبا به صورت ایمن و ضد سرقت ساخته می شوند.

داشتن گاوصندوق خانگی آرامش کامل و امنیت را به همراه دارد. زیرا از مهم ترین اشیای زندگی شما محافظت می کند. نکته مهم همین جاست. اسناد و مدارک، و پول و رز، سکه و طلا و… همه در یک مکان به نام گاوصندوق جمع شده اند. بنابراین جلوگیری از سرقت گاوصندوق به معنی نگهداری و حفاظت از حاصل و ثمره زندگی شماست.

به همین دلیل امنیت گاوصندوق بینهایت مهم است. توصیه ما این است که نداشتن گاوصندوق بهتر از داشتن گاصندوق ناامن و غیر ایمن است. 3 روش کلی برا جلوگیری از سرقت و مقابله با دزدها وجود دارد.

وزن گاوصندوق اولین عامل جلوگیری از سرقت گاوصندوق

اولین روش جلوگیری از سرقت گاوصندوق وزن آن است. زیرا سارقین به دلیل كمبود وقت در اولین قدم سعی به بردن صندوق از محل می كنند.

گاوصندوق هر چقدر سنگین تر باشد طبعا به نفع مشتری خواهد بود. وزن صندوق آنچنان حائز اهمیت است که حتی توصيه می شود گاوصندوق های تا وزن 300 کيلو گرم به زمين پيچ شود تا هرگونه احتمال جابه جایی را به صفر برساند.

یراق آلات باکیفیت سپر ایمنی در برابر سارقین

بعد از حل مساله وزن نوبت به ایمنی یراق آلات در گاوصندوق می رسد. چرا كه بعد از نا اميدی سارق از بردن گاو صندوق ، سعی بر باز كردن آن در محل می كند.

از این رو بايد گاوصندوق مجهز به سیستم ضد سرقت باشد. سیستمی مكانیكی داخل درب صندوق كه حساس به ضربه می باشد. و به محض ورود ضربه فعال شده و مانع از بازشدن درب صندوق می شود.

گاو صندوق های ضد سرقت مزایای بسیاری نسبت به مدل های معمولی دارند. به عنوان مثال در مدل های ضدسرقت زبانه ها داخل حفره هایی فیكس می شود.

این حفره ها داخل چهارچوب صندوق تعبيه شده است. چنانچه سارق بخواهد درب را با استفاده از ديلم باز كند محال ممكن است زبانه ها از جایگاه خود خارج و اجازه بازگشايی درب گاوصندوق را بدهند.

استفاده از جديد ترين نسل رمز

مورد بعدی كه باید حتما در هنگام خرید بدان توجه شود ایمنی رمز ها و قفل هاست. جدیدترین نسل رمزها، رمزهای دیجیتال کره ای می باشند كه چندین مزیت نسبت به سایر رمزها دارند.

  • اولا كه زمان بازگشایی رمز و تغییر آن به شدت سریع صورت می پذیرد و كار با آن بسیار آسان است.
  • دوما می توان یک رمز دوازده رقمی برای آن برگزید.
  • سوما در صورت ورود دو بار پياپی رمز اشتباه رمز برای مدتی از كار افتاده و عمل نمی كند كه این خود عامل مهمی در جلوگیری از سرقت است.

حرف آخر

درست است که تمام این روش ها برای باز کردن گاوصندوق انکار ناپذیر است اما، استفاده از برند های معتبر برای خرید بهترین گاوصندوق و استفاده از راهکارهای پیشنهادی آنها برای نگه داری و محل قرار دادن گاوصندوق یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از سرقت و عواملی از این قبیل است.

صندوق نسوز آرکا ( محمد زاده ) همراه همیشگی شما برای امنیت خاطر و آرامش کامل شماست. شما با مشاوره های رایگان مشاورین گاوصندوق آرکا می توانید بهترین گاوصندوق را خریداری کنید. تا با اطمینان خاطر از آن استفاده کنید. ضمن این که از تمام احتمالات و اتفاقات احتمالی برای صندوق خود از همان ابتدا می توانید آگاه شوید.

پیشنهاد می کنیم از مشاوره رایگان آرکا استفاده کنید. فقط کافیست تماس بگیرید تا بتوانید تمامی سوالات و حتی الامکان آموزش ها را مخصوصا آموزش استفاده از قفل و رمز را به صورت تلفنی فرا بگیرید.

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

مقالات مرتبط

خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *