Search
Close this search box.

مقالات مرتبط

دسته بندی ها

گاو صندوق فایلی مناسب چه کسانی است؟

صندوق های فایلی که اصطلاحا به آن ها گاوصندوق امانات نیز گفته می شود، در ابعاد و انواع مختلف تولید می شوند در ادارات، هتل ها، دفاترپستی و بانک ها قابل استفاده هستند.

این مدل گاوصندوق را می توان برحسب مکانی که قصد استفاده از آن را دارند، طراحی و تولید کرد. در این مقاله تصمیم داریم درباره ی استفاده از گاو صندوق های فایلی (امانات) در مکان های مختلف صحبت کنیم و به این نتیجه برسیم که این نوع گاوصندوق مناسب چه افراد  و مکان هایی است.

جهت مشاهده ویدئویی از بهترین گاوصندوق فایلی ایرانی اینجا کلیک کنید.

کاربرد گاوصندوق فایلی در ادارات:

در ادارات به دلیل استفاده از اسناد کاغذی و مدارک مهم، ملزم به استفاده از صندوق فایلی متناسب با نیاز آن اداره وجود دارد. اما نکته ای که وجود دارد این است که این صندوق های فایلی باید نسوز باشند چرا که ورق فولادی رسانای خوبی برای گرما می باشند و به تنهایی نمی توانند در برابر حرارت مقاومت کنند.  بنابراین صندوق فایلی با ویژگی مقاوم در برابر آتش باید حاوی لایه ای از عایق نسوز بین لایه های دیواری گاوصندوق باشند چرا که این لایه های عایق سرعت افزایش دمای داخلی را کاهش می دهند و زمان بیشتری برای خاموش کردن آتش قبل از گرم شدن گاوصندوق فراهم می کنند. میزان دمایی را که گاو صندوق فایلی در برابر آتش تحمل می کند نیز مهم است و همچنین باید در برابر ورود آب هم مقاوم باشد که اگر آتش سوزی اتفاق افتاد و آبپاش ها فعال شدند، اسناد و مدارک آسیبی نبینند.

لازم به ذکر است، صندوق های فایلی، به صورت نسوز و ضد آب تولید نمی شوند؛ اما برخی از شرکت های تولیدکننده، صندوق فایلی ضدحریق و ضد آب را به صورت سفارشی برای درخواست کنندگان تولید می کنند.

کاربرد گاوصندوق فایلی در هتل ها:

امروزه اکثر هتل ها برای حفاظت بیشتر از اموال و اشیاء قیمتی مهمانان خود در طول اقامت آن ها در هتل، تسهیلاتی در اختیارشان قرار می دهند که استفاده از گاوصندوق یکی از آنهاست. هتل ها ممکن است این کار را با گرفتن هزینه یا به صورت رایگان در اختیار میهمان های خود قرار دهند.

گاوصندوق هایی که در هتل ها کاربرد دارند، دو نوع می باشند؛ سیف باکس و صندوق فایلی. سیف باکس های هتلی، گاوصندوق هایی یک جداره هستند که به صورت تکی در اتاق میهمانان قرار داده می شوند تا از دارایی و اموال مسافران محافظت کنند. صندوق فایلی یا صندوق اماناتی که در هتل ها و مسافرخانه ها کاربرد دارند تحت محافظت مسئولین هتل می باشند و هر کاربر برای دسترسی به صندوقچه مربوط به خود، علاوه بر کلیدی که در اختیار دارد نیاز به کلید مادر که در اختیار مسئول مربوطه می باشد دارد.

مشتریانی که قصد استفاده از صندوق فایلی را دارند بعد از پر کردن فرم درخواست، می توانند برای نگه داری از مدارک مهم خود، در طول اقامت در هتل از آن استفاده کنند.

کاربرد گاوصندوق فایلی در دفاتر پستی :

در دفاترپستی نیز تسهیلاتی همچون گاوصندوق فایلی در اختیار اشخاصی که تمایل دارند از آن استفاده کنند قرار داده می شود.

این نوع از گاوصندوق ها به محافظت از اموال شما کمک می کنند. افراد ممکن است پول کافی جهت خرید گاوصندوق برای منزل خود را نداشته باشند در این صورت می توانند با پرداخت مبلغ کمی یک صندوق فایلی در یک اداره پست  اجاره کنند و نامه ها، مدارک و هر آن چه که برایشان با اهمیت هست را در آنجا نگه داری کنند.

توصیه می شود در صورتی که تمایل به استفاده از این نوع گاوصندوق را دارید حتما آن را و محتویات داخلش را بیمه کنید، در اینصورت اطمینان خاطر بیشتری دارید.

حتما از مقاوم بودن گاوصندوق اجاره شده در برابر آتش سوزی، سیل  و زلزله اطمینان پیدا کنید.

کاربرد گاوصندوق فایلی در بانک ها:

می توان گفت بانک ها یکی از مطمئن ترین مکان ها برای ذخیره ی اشیاء و مدارک با ارزشی است که مردم می توانند از آن بهره ببرند.

بعضی از بانک ها با استفاده از صندوق های فایلی در مکانی که از امنیت فوق العاده بالایی برخوردار است، اشخاص را ترغیب می کنند تا محافظت از دارایی شان را بر عهده ی آنها بگذارند. که به این صندوق های فایلی، صندوق امانات بانکی می گویند.

گاوصندوق های فایلی که در بانک ها استفاده می شوند ساختاری متفاوت از دیگر گاوصندوق ها دارند. هنگامی که صندوقی در بانک اجاره می کنید بانک،کلیدی در اختیار شما قرار می دهد تا همزمان با استفاده از« کلید محافظ » که دست کارمند بانک است، بتوانید از گاوصندوق استفاده کنید.

بعضی از بانکها به جای کلید از سیستم اسکن انگشت یا کف دست استفاده می کنند.

هر فرد می تواند به صورت شخصی یا خانواده و یا همکارانش گاو صندوق فایلی را ازبانک اجاره کند و از آن استفاده کند.

گاو صندوق فایلی مکان خوبی برای نگهداری اسناد و مدارک قابل تعویض شما مانند قراردادها و اوراق تجاری، و اوراق بهادار و اوراق بهادار فیزیکی به همراه مجموعه های کوچک کلکسیون و میراث خانوادگی است.

دسترسی به صندوق فایلی در بانک به صورت 24 ساعته امکان پذیر نیست و فقط در ساعات اداری میتوانید از آن استفاده کنید بنابراین با در نظر گرفتن این نکته مدارکی را برای نگه داری در گاوصندوق خود انتخاب کنید که نیاز به دسترسی مداوم به آن نداشته باشید.

همانطور که گفتیم، صندوق امانات بانک یکی از بهترین مکان ها برای نگهداری از اشیاء با ارزش است؛ اما بهترین روش نیست. علاوه بر این بدیهی است که همواره به صندوق امانات بانکی دسترسی نداریم. بهترین روش محافظت از دارایی های با ارزش بهره بردن از دو ابزار فوق العاده ایمن می باشد.

گاوصندوق فایلی

لیستی از مدارکی که می توان در گاوصندوق بانک نگهداری کرد :

  1. سند خانه و زمین
  2. کپی وصیت نامه ها و وکالت نامه ها.( در نظر داشته باشید به هیچ عنوان تنها نسخه ی موجود را در صندوق نگه داری نکنید)
  3. برخی از اسناد و مدارکی که تمایل ندارید دیگران از آن مطلع شوند.
  4. قرارداد های مهم
  5. مموری ها و cd هایی که حاوی اطلاعات مهم هستند و حتما از آنها پشتیبان گیری شده باشد.
  6. جواهرات و یا مجموعه های تمبر یا عکس های خانوادگی و . . .

همچنین توصیه می شود پول نقد، گذرنامه، مدارک شناسایی و مدارکی که در زمان کوتاهی به آنها احتیاج پیدا می کنید را در گاو صندوق فایلی بانک قرار ندهید.

در پایان می توان گفت که صندوق های فایلی (امانات) کاربرد های زیادی دارند که در اکثر مکان ها قابل استفاده هستند.

گاوصندوق فایلی آرکا

شرکت صندوق نسوز آرکا، از جمله محبوب ترین شرکت های تخصصی تولید صندوق فایلی یا صندوق امانات و انواع فایل بایگانی می باشد. محبوبیت این شرکت برخواسته از خوش قولی و خدمات پس از فروش آرکا می باشد. حضور تیم کارشناسان، مشاوران و طراحان مجرب و آموزش دیده آرکا نیز یکی دیگر از عوامل محبوبیت این شرکت می باشد. اما مهم ترین دلیل، هدف آرکا است.

شرکت صندوق نسوز آرکا، با شعار آرامش کامل، تنها قصد حفظ و ایجاد امنیت و در نهایت آرامش را دارد. کارشناسان فروش آرکا نیز با در نظر گرفتن شرایط مشتری، بهترین یشنهاد را ارائه می دهند و تنها رضایت مشتری را می طلبند نه فروش محصول.

پیج اینستاگرام صندوق نسوزآرکا

gavsandogh_arka@

مقالات مرتبط

گاوصندوق خارجی

گاوصندوق کره ای

آیا گاوصندوق کره ای بخریم؟ هر آنچه باید در مورد گاوصندوق کره ای بدانید در این مقاله به درخواست کاربران عزیز آرکا پیرو موضوع گاوصندوق

ادامه مطلب »
خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *