xxx

مقالات مرتبط

دسته بندی ها

گاوصندوق بایگانی نسوز آرکا

در این مقاله به معرفی گاوصندوق بایگانی نسوز و تمایزات آن با صندوق بایگانی یکجداره می پردازیم. همانطور که در مقالات گذشته نیز عنوان کردیم گاوصندوق ها انواع و اقسام متفاوتی دارند که هر کدام برای کاربرد خاصی طراحی شده اند و یا برخی از آن ها در چند مکان قابل استفاده هستند. امروزه نیاز به داشتن گاوصندوق در هر مکان مسکونی و تجاری وجود دارد و بر حسب نوع کاربرد و فضای موجود، گاوصندوق مورد نظر را می توان تهیه کرد.

در این بین شرکت ها، ادارات، مدارس، دانشگاه ها و یا برخی از فروشگاه ها هستند که علاوه بر نیاز به گاوصندوق های کوچک و متعارف برای هر اتاق و یا قسمت، نیاز به داشتن گاوصندوق های بایگانی پیدا کرده اند. وقتی برای یک مکان فضای داخلی جهت ذخیره سازی در اولویت باشد، گاوصندوق های بایگانی به عنوان بهترین گزینه برای این کار هستند.

گاوصندوق بایگانی نسوز

تفاوت بین گاوصندوق ها و گاوصندوق بایگانی دارا بودن فضای داخلی بسیار زیاد است. یک گاوصندوق بایگانی می تواند به راحتی چندین برابر یک گاوصندوق معمولی فضا در اختیار کاربر قرار دهد و تعداد زیادی زونکن و پوشه ومدارک در آن قرار می گیرند که باعث می شود محلی که از آن استفاده می شود همواره از نظر دسترسی به مدارک مرتب باشد.

گاوصندوق های بایگانی در بسیاری از مکان ها همانطور که دربالا هم به آن اشاره شد قابل استفاده و پرکاربرد هستند اما بیش تر به صورت یکجداره تولید می شوند و نسوز نیستند. در شرایط مشابه قیمت گاوصندوق های بایگانی یکجداره، نسبت به گاوصندوق های بایگانی نسوز ارزان تر است.

امنیت درب را می توان با نصب انواع رمز های دیجیتالی و مکانیکی بالا برد اما در برابر سرقت و آتش سوزی امنیت کافی را دارا نیستند. در صورت بروز آتش سوزی به این دلیل که بدنه از یک لایه ورق ساخته شده به راحتی گرما را به داخل منتقل می کند وباعث سوختن مدارک و محتویات داخل می شود. قابلیت نفوذ گاوصندوق های بایگانی به دلیل این که از یک لایه ورق ساخته شده اند نسبت به سایر گاوصندوق ها بیش تر است.

این نوع گاوصندوق ها برای اینکه مدارک را در محلی در کنار هم داشته باشید مناسب هستند اما در برابرآتش سوزی و سرقت و یا رطوبت چطور؟

گاوصندوق های بایگانی یکجداره از نظر وزن هم سبک هستند و برای جابه جایی به نسبت ابعادی که دارند، میتوان به وسیله چند نفر آن را جابه جا کرد.

شاید برایتان سوال پیش بیاید که چگونه گاوصندوق بایگانی مقاوم در برابر آتش سوزی و سرقت و . . . را انتخاب کنیم ؟ برای پیدا کردن جواب با ما همراه باشید.

نیاز به گاوصندوق بایگانی نسوز

همانطور که در بالا به آن اشاره شد گاوصندوق بایگانی برای بسیاری از مکان ها قابل استفاده است و کارایی بالایی دارد اما در این بین نقاط ضعف بزرگی دارد که شرکت آرکا توانسته به خوبی آن ها را پوشش دهد .

اگرشما فقط به دنبال این هستید که مدارک را در محلی نگه دارید ، این کار را در یک کمد یا فایل  هم می توانید انجام دهید اما اگر به دنبال ایمنی بیشتری در این زمینه هستید گاوصندوق های بایگانی نسوز آرکا گزینه ی بسیار خوبی برای این کار می باشد.

در کل باید بگوییم برای تجهیز کردن یک مکان به محصولاتی که وظیفه بایگانی کردن اسناد و مدارک شما را دارند بایستی از نکات خرید گاوصندوق بایگانی به خوبی مطلع باشید، پس بدین منظور تحقیقات خود را از منایع معتبر کامل کنید.

صندوق بایگانی

گاوصندوق بایگانی نسوز آکا می تواند در برابر آتش سوزی مقاوم باشد . شما می توانید با سفارش گاوصندوق بایگانی خود به شرکت آرکا، با توجه گاوصندوق بایگانی که سفارش می دهید مقاومت در برابرحرارت را بین 700 تا 1000 درجه تعیین کنید که این مقدار مقاومت در برابر آتش سوزی بسیار بالاست و می توان این اطمینان را از محفوظ ماندن محتویات داخلی گاوصندوق بایگانی نسوز خود پیدا کرد.

موسسات و مکان هایی که دارای اسناد مهمی هستند و محافظت از آن ها برایشان ضروری است ، ویژگی مقاوم بودن در برابر آتش سوزی از اهمیت بالایی برخوردار است. در هنگام بروز آتش سوزی می توان این اطمینان را داشت که تا زمان رسیدن نیرو های آتش نشانی مدارک در محل مناسبی قرار دارند.

شرکت گاوصندوق آرکا می تواند گاوصندوق بایگانی نسوز را بر حسب ابعاد سفارشی مستری تولید کند و بسته به فضای مورد نظر مشتری قابل انجام است .اینکه تعداد طبقات داخلی چقدر باشد، طبقات قابل برداشتن و جابه جایی باشد و یا فضای داخلی دارای صندوقچه باشد همگی با توجه به سفارش مشتری قابل انجام است  اما در صورتی که ابعاد و ویژگی های خاصی مد نظرتان نیست می توانید از گاوصندوق بایگانی نسوز آرکا با ابعاد استاندارد شرکت استفاده کنید .

گاوصندوق های بایگانی نسوزآرکا معمولا دارای دو درب هستند که مقاومت درب را در برابر آتش سوزی بین  700 تا 1000 درجه بالا می برد و هم اینکه در داخل درب گاوصندوق سیستم ضد سرقت تعبیه شده که در برابر ضربات و بازگشایی های نامتعارف با فعال شدن زبانه های ثابت از بازگشایی گاوصندوق توسط سارقین جلوگیری میکند .قطر داخلی زبانه ها حدودا بین40 تا 50 میل هست که از هر چهار طرف درب را مهار می کنند و از جنس فولاد هستند و مقاومت بالایی دارند.

با توجه به اینکه سیستم ضدسرقت در داخل درب تعبیه شده ، از دو جداره ورق فولادی برای درب گاوصندوق بایگانی نسوز استفاده شده، یک ورق فولادی برای درب و دیگری برای پشت سیستم ضد سرقت به کار رفته است که ورق استفاده شده برای درب می تواند بین 5 تا 10 میل بنا به سفارش مشتری متغیر باشد. برای ایمنی بیشتر می توان از رمز های مکانیکی و یا الکترونیکی و یا ترکیبی از هر دو به همراه قفل های کلید بلند استفاده کرد .برای باز گشایی رمز های مکانیکی باید 10 حرکت صحیح  به همراه 100 عدد دو رقمی را دانست و یا رمز های دیجیتالی بین 3 تا 12 کد باید وارد شود تا بتوان گاوصندوق را باز کرد پس عملا کار بسیار دشواری است و به راحتی نمی تواند مورد سرقت قرار گیرد.

گاوصندوق بایگانی

ویژگی های گاوصندوق بایگانی نسوز آرکا

همانطور که در بالا گفته شد گاوصندوق های بایگانی بسیار پرکاربرد هستند و می توان در بسیاری از مکانها مانند ادارات، سازمانها، بانکها ، موسسات مالی و اعتباری، مدارس ، دانشگاهها و … از آن استفاده کرد .

می توان از گاوصندوق بایگانی به صورت نسوز و یا معمولی در محلی که مد نظر هست بسته به نیاز مشتری استفاده کرد.

برای مشتریانی که به دنبال گاوصندوق بایگانی نسوز هستند توصیه می شود از محصولات شرکت آرکا نیز دیدن کنند.

شرکت گاوصندوق نسوز آرکا با تولید گاوصندوق بایگانی نسوز با ویژگی هایی همچون دیواره ی دوجداره با الیاف نسوز که علاوه بر محافظ بودن در برابر حرارت بین 700 تا 1000 درجه ، وزن آن را زیاد بالا نمی برد. استفاده از سیستم ضد سرقت بر روی درب گاوصندوق بایگانی برای ایمنی بالاتر، به کار بردن دو ورقه فولادی بر روی درب گاوصندوق ، به کار رفتن زبانه هایی که از هرطرف درب را مهار می کنند  ، استفاده از موتور رمز های مکانیکی و یا الکترونیکی بر روی درب و یا ترکیبی از هر دو ایمنی گاوصندوق بایگانی نسوز را به صورت چشمگیری بالا می برد.

حتی می توان بنا به درخواست مشتری پنل SMS نیز بر روی آن نصب شود تا باز و بسته شدن درب را به کاربر اطلاع دهد.

شرکت گاوصندوق آرکا با تولید انواع گاوصندوق های نسوز در ایران می تواند هر نوع گاوصندوقی را بنا به سفارش مشتری و با توجه به نیاز های وی تولید کند.

گاوصندوق های بایگانی نسوز آرکا با درجه ی ایمنی بالا می تواند انتخاب مناسبی برای مکانهایی باشد که ایمنی گاوصندوق برایشان در درجه بالایی از اهمیت قرار دارد.

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

مقالات مرتبط

خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

۷ پاسخ

  1. این صندوق بایگانی قابلیت اینو داره که طبقاتش متحرک و یا با طراحی داخلی مطابق سفارش مشتری تولید بشه؟

    1. باسلام
      امکان تولید گاوصندوق بایگانی نسوز در اوزان مختلف وجود دارد. بهتر است با مشاوران آرکا ارتباط بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *