Search
Close this search box.

مقالات مرتبط

دسته بندی ها

گاوصندوق سبک نسوز و یک جداره

در هنگام خرید گاوصندوق، زمانی وزن آن یکی از فاکتورهای مهم به شمار می رفت یعنی هرچه گاوصندوق سنگین تر باشد به این دلیل که جابه جایی آن دشوارتر است، امنیت بالاتری دارد. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و به روز شدن ترفندهای سارقان، گاوصندوق ها هم تغییرات اساسی در ساختار خود داده اند!

گاوصندوق های سنگین معمولا مناسب مکان هایی است که متعلق به خود شخص است و نیاز به جا به جایی سالیانه گاوصندوق وجود ندارد؛ اما نمی توان گفت اشخاصی که ملک شخصی ندارند نمی توانند گاوصندوق تهیه کنند. گاهی افرادی هم که ملک شخصی دارند نیز نمی توانند گاوصندوق سنگین تهیه کنند زیرا ممکن است مکان مناسب برای قرار دادن آن را نداشته باشند پس در این صورت به سمت خرید گاوصندوقی با وزن سبک و قابل حمل می روند.

در این مقاله قصد داریم راجع به انواع گاوصندوق های سبک، نحوه ی مخفی کردن آن ها و اینکه مناسب چه مکان ها و کاربرانی هستند صحبت کنیم.

گاوصندوق سبک

انواع مدل های گاوصندوق سبک

در این بخش به معرفی 3 نوع از گاوصندوق های سبک می پردازیم.

1.گاوصندوق سبک یک جداره

این نوع صندوق های سبک، نسوز تلقی نمی شوند. چرا که مجهز به هیچ گونه مواد عایق نسوز نمی باشند و تنها از یک ورقه ی فولادی تولید شده اند.

سیف باکس یا صندوق هتلی که معمولا در هتل ها و مسافرخانه ها کاربرد دارند از این نوع می باشند.

گاوصندوق های بایگانی یک جداره نیز، با وزن کم تر از 360 کیلوگرم، از جمله صندوق های با ابعاد بزرگ و سبک می باشند. صندوق های بایگانی یک جداره، در دو نوع مجهز به سیستم ضد سرقت و فاقد سیستم ضد سرقت تولید می شوند.

صندوق های امانات، که معمولا در بانک ها و موسسات کاربرد دارند، از این نوع می باشند.

تمامی محصولات ایمنی، از جمله گاوصندوق های خانگی، اداری و … را می توان به صورت سفارشی، یک جداره و سبک تولید کرد. اما این امر توصیه نمی شود، چرا که در این صورت گاوصندوق، سبک و با مقاومت دمایی بسیار کمی خواهد بود.

2.گاوصندوق سبک نسوز

گاو صندوق های نسوز سبک، مجهز به الیاف نسوز سبکی هستند، که مقاومت دمایی گاو صندوق را نسبت به صندوق های یک جداره تا حد بسیار زیادی افزایش می دهد.

گاوصندوق های بایگانی نسوز نیز، با 400 کیلوگرم وزن، از جمله صندوق های بزرگ، نسوز و در عین حال سبک می باشند.

امکان تولید تمامی گاوصندوق ها، با وزن کم و با مقاومت دمایی بالا به صورت سفارشی وجود دارد.

3.گاوصندوق سبک بتنی

این نوع از گاوصندوق ها، مجهز به بتن می باشند و مقاومت دمایی 700 درجه سانتی گراد دارند.

گاوصندوق های سبک بتنی، معمولا خانگی هستند چرا که ابعاد کوچکی دارند و طبیعتا میزان بتن تزریق شده به فضای بین دو جداره ی ورق فولادی، نسبت به سایر گاوصندوق ها کم تر است.

گاوصندوق های بتنی، با وزن کم تر از 350 کیلوگرم در این دسته جای می گیرند. این محصولات نسوز و نسبت به سایر صندوق های بتنی با ابعاد بزرگ تر، سبک تلقی می شوند.

گاوصندوق آرکا مدل 250MZ، یکی از محبوب ترین و پر فروش ترین گاوصندوق های خانگی نسوز، ضدسرقت و تقریبا سبک می باشد.

محل نگهداری گاوصندوق های سبک

بهتر است که گاو صندوق سبک را در محلی به دور از چشم دیگران قرار دهید. افراد برای نگهداری از اسناد مهم، جواهرات، پول نقد و یا کالاهای گرانبهای دیگر نیاز دارند که یک گاوصندوق برای خانه خود تهیه کنند.

همواره این نکته را مد نظر داشته باشید که گاوصندوق را در مکانی به دور از دید دیگران قرار دهید، فراموش نکنید پنهان کردن گاوصندوق درست به اندازه ی حفاظت از اموال شما مهم است. قرار دادن گاوصندوق در معرض دید دیگران، فقط احتمال سرقت را افزایش می دهد. پیشنهاد کارشناسان پیرو این موضوع، گاوصندوق های مخفی است.

مکان های پیشنهادی برای مخفی کردن گاوصندوق سبک در منزل. شاید به نظر برخی از افراد خنده دار بیاید ولی در زمان های خطر حتما یکی از این روش ها کارآمد خواهد بود.

1. پنهان کردن گاوصندوق سبک در داخل دیوار

بهترین و عقلانی ترین روش برای مخفی کردن گاوصندوق، به خصوص گاوصندوق های سبک، دیوار است.

برای داشتن یک گاوصندوق دیواری، می توان فضایی در داخل دیوار ایجاد کرد و گاوصندوق سبک خود را در داخل دیوار تعبیه کرد. حتما آن را به وسیله ی پیچ به دیوار متصل کنید تا به راحتی قابل جابه جایی نباشد. با قرار دادن تابلو یا ساعت و هر وسیله ی تزیینی دیگر بر روی دیوار آن را پنهان کنید.

2. دریچه ی کولر

می توان گاوصندوق سبک خود را در دریچه ی کولر یا دریچه های تهویه ی هوا پنهان کرد در این صورت از دید افراد غریبه دور است و به راحتی قابل دسترسی نیست.

گاوصندوق بایگانی سبک

3. در زیر تشک تخت خواب

برخی از تخت خواب ها این قابلیت را دارند که از فضای زیرین تشک برای قرار دادن وسایل استفاده کنیم به گونه ای که در حالت عادی قسمت زیر تخت قابل دیده شدن نیست و برای قرار دادن وسایل، تشک تخت به وسیله ی یک جک به راحتی بالا می آید و فضای زیرین قابل استفاده است . در صورت داشتن گاوصندوق سبک می توان از این قسمت برای مخفی کردن آن استفاده کرد.

4. قرار دادن گاوصندوق سبک در فریزر!

اگر در منزل خود یخچالی دارید که در زیر زمین منزل از آن استفاده می کنید و برای برخی از اقلام خوراکی استفاده میشود می توان با قرار دادن گاوصندوق سبک خود در داخل نایلون مشکی و گذاشتن آن داخل یخچال آن را پنهان کرد. مطمعنا سارقان در زمان سرقت به محتویات یخچال علاقه ای نشان نمی دهند .

5. داخل شومینه

اگر شما در منزل خود شومینه دارید و از ان استفاده نمی کنید ، می توانید با پنهان کردن گاوصندوق سبک خود در داخل آن، گاوصندوق را از دید دیگران محفوظ نگه دارید.

مطمعنا مکان های دیگری نیز هستند که شما بتوانید گاوصندوق خود را پنهان کنید. لازم به ذکر است هر یک از موارد 2 تا 5، بیش تر برای مواردی است که هر چند وقت یک بار به سراغ گاوصندوق تان می روید. طبیعتا اگر بخواهید هر روز به سراغ گاو صندوق خود بروید، باید مکان قابل دسترسی تر و در عین حال مخفی را برگزنید.

انواع رمز و پسووردهای گاوصندوق سبک

نکته ی با اهمیت دیگر این است که نوع قفل و رمز به کار رفته در گاوصندوق سبک شما به چه صورتی هست؟

گاوصندوق سبک با قفل کلیدی

کلید؛ این نوع قفل به تنهایی توصیه نمی شود زیرا امنیت کافی ندارد. می توانید به صورت ترکیبی با رمز های دیگر از آن استفاده کنید.

گاوصندوق سبک مکانیکی

رمزمکانیکی؛ از امنیت بالایی برخوردار است و در صورت صحیح چرخاندن گردانه ی رمز به چپ و راست درب گاوصندوق باز می شود.

گاوصندوق سبک دیجیتال

رمز دیجیتال کیبوردی؛ با وارد کردن عدد رمز توسط صفحه ی نمایش رمز، قابل بازگشایی است.

گاوصندوق سبک بیومتریک

رمز بیومتریک یا اثرانگشتی؛ این نوع رمز با اثر انگشت شخص کار می کند و در صورت نیاز می توان آن را به صورتی تنظیم کرد که شخص یا اشخاص دیگری نیز از آن استفاده کنند و به وسیله ی باطری کار می کند.

هر کدام از این رمز ها کارایی خاص خودشان را دارند. شما می توانید گاوصندوقی با ترکیبی از این رمزها سفارش دهید تا امنیت گاوصندوق تان را بالا ببرید.

کاربران گاوصندوق های سبک چه کسانی هستند؟

هتل ها نیز به عنوان یکی از مشتریان دائمی گاوصندوق های سبک هستند. آنها برای مهمان های خود در هر اتاق بنا به سفارش مشتری گاوصندوقی تعبیه کرده اند که میهمان در صورت نیاز اشیا و لوازم گران بهای خود را در آن نگه داری کند.

گاوصندوق های سبک برای منازل، ادارات، هتل ها، کشتی های تفریحی، بانک ها، ادارات پستی، باشگاه ها و حتی  گاهی در سفر و بسیاری دیگر از مکان ها قابل استفاده هستند.

در سایر مکان هایی که این نوع گاوصندوق کاربرد دارد هدف مراقبت و حفظ اشیای قیمتی و ارزشمند مشتریان شان است .

گاوصندوق سبک نسوز

هنگام خرید گاوصندوق سبک باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

در هنگام خرید گاو صندوق سبک، با توجه به این که محصول ایمنی سبکی است، باید دقت بسیاری داشته باشید. عجله ای و بدون تحقیق به هیچ عنوان گاوصندوق نخرید. پیرو این موضوع به 4 نکته بسیار مهم زیر در هنگام خرید گاو صندوق سبک توجه کنید:

1. خرید گاوصندوق سبک از برند معتبر

حتما از برند های معتبرخرید کنید، گاوصندوق های سبک در طرح ها و انواع و ابعاد بسیار زیادی در بازار موجود هستن. جنس فلز به کار رفته در بدنه بسیار اهمیت دارد که به راحتی قابل بریده شدن نباشد و یا در صورت پرت شدن از ارتفاع بدنه ی آن ازبین نرود و محتویات داخل به راحتی در دسترس سارقین قرار نگیرد.

2. گاوصندوق سبک نسوز

سعی کنید در صورت امکان گاوصندوقی که تهیه میکنید نسوز باشد زیرا گاوصندوق های با وزن کم به دلیل وزن کمی که دارند فقط از یک لایه فلز ساخته شده اند پس کارآمدی آنها ممکن است به این دلیل به نسبت دیگر گاوصندوق ها کمی پایین باشد.

“در بالاتر به معرفی انواع گاوصندوق سبک، و انواع گاوصندوق نسوز آن پرداختیم.”

3. دارای قابلیت اتصال به زمین یا دیوار

در هنگام خرید یک گاو صندوق سبک وزن، حتما از کارشناس فروش خود راجب قابلیت اتصال آن بپرسید.

این قبیل گاو صندوق ها، با توجه به وزن کمی که دارند به راحتی قابل جا به جایی هستند. در نتیجه حداقل ویژگی که یک گاو صندوق سبک باید داشته باشد، قابلیت اتصال آن می باشد.

شما باید گاو صندوق خود را، به خصوص اگر از نوع سبک وزن باشد، به زمین یا دیوار توسط پیچ رولبولت متصل کنید. تا افراد متفرقه و سارقین به راحتی آن را جا به جا نکنند.

4. مجهز به موتور رمز مرغوب

در قبل تر به انواع موتور رمز گاوصندوق های سبک پرداختیم. قفل گاوصندوق، بسیار حائز اهمیت می باشد، پس در انتخاب آن دقت بسیار داشته باشید.

لازم به ذکر است، برخی از موتور رمز های مرغوب و ایمن، دارای ضمانت و خدمات پس از فروش هستند، از آن ها نیز غافل مشوید.

سخن آخر

در آخر حتما توصیه به استفاده از گاوصندوق را در هر مکانی داریم چه در منزل و یا حتی سفر برای ایمنی خود و خانواده ی تان این کار لازم است.

توصیه می شود منزل و محل کار خود را به گاوصندوق های نسوز و با وزن استاندارد تجهیز کنید. برای سفر و موارد خاص نیز می توانید از صندوق های یک جداره و سفارشی بهره ببرید.

در نهایت کار صیحیح و اصولی، مسورت از طراحان و کارشناسان مجرب و فنی می باشد. آن ها با در نظر گرفتن شرایط شما و تجربیات سایر مشتریان بهترین پیشنهاد را به شما ارزانی می دارند.

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

مقالات مرتبط

گاوصندوق خارجی

گاوصندوق کره ای

آیا گاوصندوق کره ای بخریم؟ هر آنچه باید در مورد گاوصندوق کره ای بدانید در این مقاله به درخواست کاربران عزیز آرکا پیرو موضوع گاوصندوق

ادامه مطلب »

۲ پاسخ

    1. با سلام. طبیعتا بتن، باتوجه به اینکه مقاومت دمایی بالاتری دارد و نسبت به صندوق های سبک غیر قابل نفوذ تر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *