xxx

مقالات مرتبط

دسته بندی ها

ساخت خزانه با بالاترین ضریب ایمنی

ساخت خزانه یکی از خدمات یا به عبارت بهتر محصولاتی است که صندوق نسوز آرکا به مشتریان گاو صندوق ارائه می دهد. خزانه های بزرگ و کوچک در ابعاد متنوع و با امنیت حداکثری با توجه به مکان و محل نصب توسط تکنسین های با تجربه آرکا طراحی و ساخته می شوند.

خزانه در واقع محفظه یا یک اتاق ضدسرقت است که حجم زیادی از مواد و متریال با ارزش مادی بالا در آن نگهداری می شود. اعم از پول، طلا و شمش، اسلحه و مهمات و…

آشنایی با پروژه ساخت خزانه

گاوصندوق و خزانه با یکدیگر متفاوتند به همین دلیل کاربرد های متنوعی نیز دارند. خزانه یک فضا، اتاقک یا اتاق می باشد که در دل ساختمان محل نصب جای گرفته و در واقع به عنوان قسمتی از ساختمان ساخته می شود.

به عبارتی قابل حمل و جابجایی نیست و امنیت آن در بالاترین حد ممکن است. خزانه را می توان یک گاوصندوق امن دانست که سرقت از آن جزو سخت ترین کارهای دنیاست.

در واقع می توان گفت خزانه یک گاو صندوق ثابت است که در دل دیواره های بنا ساخته می شود. این دیواره ها از جنس بتن می باشد. بتنی که آرماتوربندی شده و به اصطلاح مسلح می باشد. دیواره های کنار، کف و سقف اتاق کاملا با بتن مسلح ساخته می شود.

در نتیجه به هچ وجه نمی توان از بدنه اتاق خزانه به آن وارد شد. تنها راه ورود به این اتاق فوق ایمن درب ورود آن است. به همین دلیل امنیت درب آن به شدت مهم بوده و مهمترین قسمت ساخت خزانه می باشد.

از جمله پروژه های ساخت خزانه که صندوق نسوز آرکا انجام داده است می توان به موارد زیر اشار کرد:

  • معدن طلای زرمهر
  • شرکت فامیلا در بینالود
  • سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
  • موسسه ملی و اعتباری فرشتگان
  • پروژه های منازل به عنوان خزانه خانگی

و….

تامین ایمنی خزانه 

درب خزانه باید طوری باشد که بدون اراده صاحب آن به هیچ وجه باز نشود. برای این کار ازقفل های بسیار قوی و ایمن استفاده می شود. زبانه های قدرتمند و پر تعداد، رمزهای باکیفیت و مدرن، سیستم های هشدار دهنده، دوربین مداربسته و… ابزاری هستند که ایمنی درب را بالا می برد.

با توجه به ابعاد درب خزانه تعداد زبانه ها و قطر آنها روی درب تعیین می شود. رمز دیجیتال اثر انگشتی درجه یک با بالاترین کیفیت هدایت گر این زبانه ها هستند. در کنار آنها سیستم های امنیتی نیز هستند که برای خزانه های خانگی مناسب نیستند.

در خزانه های بانکی که بزرگ هستند چنانچه از داخل اتاق چیزی پشت درب بیافتد و نتوان از بیرون درب را باز کرد از درب فرار استفاده می کنند. از این رو درب فرار را در فاصله کمی از درب اصلی تعبیه می کنند. در این شرایط از درب فرار برای ورود به اتاق استفاده می شود.

درب فرار در پروژه ساخت خزانه بزرگ
درب فرار در پروژه ساخت خزانه بزرگ

در پروژه های خزانه بزرگ، درب محافظ هم اهمیت ویژه ای دارد. این درب مشبک مقابل درب اصلی نصب می گردد. مزیت اصلی درب محافظ، کاهش استهلاک درب اصلی است.

درب محافظ در پروژه ساخت خزانه
درب محافظ در پروژه ساخت خزانه

کاربرد های متنوع خزانه

در بسیاری از موارد ساخت خزانه گزینه بهتری از تعبیه گاوصندوق می باشد. از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بانک ها و موسسات مالی و اعتباری

مهمترین مکانی که وجود خزانه در آن الزامیست بانک ها و موسسات اعتباری می باشند اتاق پول حتما باید به صورت خزانه طراحی شود. همچنین محل نگهداری شمش های طلا باید یک خزانه فوق امن و پیشرفته و نفوذ ناپذیر باشد.

معادن و مکان های اکتشافی

در معادن هم وجود خزانه های بزرگ و ایمن واجب است. برای نگهداری مواد با ارزش استخراج شده از خزانه ها استفاده می کنند تا زمانی که بخواهند آنها را به بیرون از معدن انتقال دهند.

پادگان ها و مکان های نظامی

در پادگان های نظامی از خزانه به عنوان اسلحه خانه استفاده می شود. معمولا در واحد پاسدارخانه در دل کوه یا گوشه ای دنج و دور از دید سربازان مکانی برای نگهداری و محافظت از مهمات و ابزار آلات جنگی در نظر گرفته شده و خزانه ایجاد می کنند.

منازل و ویلاها

در منازل، باغ ها و ویلاها و دفاتر اداری هم از خزانه های کوچک در ابعاد گاو صندوق خانگی استفاده می شود. به تازگی مجتمع های مسکونی و تجاری زیادی اقدام به ساخت خزانه ای کوچک در دل دیوارهای ساختمان خود نموده اند.

 

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

 gavsandogh_arka@

 

مقالات مرتبط

خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *