Search
Close this search box.

مقالات مرتبط

دسته بندی ها

قیمت گاوصندوق دست دوم و کارکرده

با گذشت زمان و ورود به قرن جدید نیز همواره کمبود برخی وسایل در زندگی بشراحساس می شود. با وجود پیشرفت چشم گیری که در جوامع صورت گرفته است اما همچنان نیاز به محافظت از اشیاء و وسایل گران بهاء به خوبی احساس می شود.

همانطور که در مقالات پیشین به آن پرداختیم، گاوصندوق بهترین وسیله امنیتی و یکی از بهترین راه حل ها برای محافظت از اشیاء و مدارک با ارزش در محل کار و منزل می باشد.

آیا گاوصندوق دست دوم بخرم؟

با توجه به شرایط اقتصادی پیش آمده برای افراد در جامعه عده ای اقدام به خرید و یا فروش گاوصندوق های دست دوم و کار کرده می کنند.

گاوصندوق وسیله ای است که اگر آن را از یک برند معتبر خریداری کنید می تواند چندین سال برای شما کارایی داشته باشد پس در هنگام خرید سراغ گاوصندوق های ارزان قیمت و یا گاوصندوق دست دوم و کار کرده تا جایی که برای تان امکان دارد نروید. زیرا قرار است شما مهمترین وسایل و دارایی خود را در آن قرار دهید .درست است قیمت گاوصندوق های دست دوم و کار کرده پایین تر است اما خرید از یک برند شناخته شده آرامش خاطر را برای شما به همراه می آورد.  

برخی از شرکت ها هستند که دست به خرید و فروش گاوصندوق های دست دوم و کار کرده در بازار می زنند و مشتریان خود را ترغیب می کنند با خرید این مدل گاوصندوق ها در هزینه های خود صرفه جویی کنند. حال سوالی که مطرح می شود این است که این کار روشی صحیح است یا خیر؟

در این جا باید گفت همان طور که بیش تر تجهیزات و امکانات در حال به روز شدن هستند گاوصندوق ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. وسایل در حال به روز شدن هستند و از نظر ایمنی تکامل پیدا می کنند.

گاوصندوق دست دوم

برخی از گاوصندوق های دست دوم و کارکرده از نظر ایمنی در درجه ی پایینی هستند و برای سارقین به راحتی قابل دست یابی هستند. خرید این قبیل گاوصندوق های دست دوم به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

گاوصندوق های امروزی را می توان مجهز به دوربین، سیستم ضدسرقت، رمز های دیجیتالی، مکانیکی و یا اثر انگشتی، ارسال رمز یکبار مصرف بر روی تلفن همراه برای بازگشایی و . . . کرد تا از نظر ایمنی در درجه ی بالایی قرار گیرد. اما گاوصندوق های کارکرده قدیمی چطور؟ طبیعتا خیر.

توصیه می شود در صورت خرید گاوصندوق دست دوم و کارکرده، از نمونه های جدیدتر تهیه کنید تا اگر تصمیم بر نصب برخی از موارد افزایش ایمنی که در بالا به آن اشاره شد را داشتید با مشکل رو به رو نشوید. چرا که اگر گاوصندوق دست دومی که تهیه کرده اید از برند معتبری تهیه شده باشد و نسبت به گاو صندوق های امروزی خیلی تفاوت نداشته باشد، توسط برخی شرکت های معتبر، ایمنی این گاوصندوق های کارکرده قابل ارتقا است.

قیمت گاوصندوق های دست دوم و کارکرده به مراتب بسیار پایین تر است و ممکن است ایرادی داشته باشند و یا اینکه خیلی قدیمی و ابتدایی باشند. پس در هنگام خرید گاوصندوق دست دوم، به هیچ عنوان تنها قیمت را ملاک قرار ندهید و پیش از خرید، پرس و جو کنید و اطلاعات خود را بالا ببرید. مقالات بسیاری در مورد نکات خرید گاوصندوق و روش های شناخت گاوصندوق مرغوب در وبسیات آرکا به اشتراک گذاشته شده است.

عوامل موثر بر قیمت گاوصندوق دست دوم

قیمت گذاری گاوصندوق های دست دوم در صورتی که از شرکت ها خریداری می کنید، معقول تر و قابل اعتماد تر است. اما در صورتی که اشخاص ناوارد و شیاد قیمت گذاری کنند، چه خریدار چه فروشنده متحمل ضرر می شوند.

عوامل بسیاری در قیمت گذاری گاوصندوق های استوک و دست دوم نقش دارند. که در ادامه به مهم ترین آن ها می پردازیم:

1- برند گاوصندوق

به اولین نکته ای که در خرید گاوصندوق های دست دوم باید به آن توجه کنید، برند گاوصندوق می باشد. اگر گاوصندوق استوک مورد نظر از میان برندهای معتبر گنجینه، آرکا، کاوه، خرم، سدید و سایر برندهای مطرح و قابل اعتماد موجود در بازار باشد، کار شما آسان تر است.

در صورتی که برند گاوصندوق کارکرده، از بین این برندهای مطرح و استاندارد بود، می توانید به شرکت تولید کننده تماس بگیرید و از آن ها راهنمایی بخواهید.

قیمت گاوصندوق های دست دوم با برند مطرح تر و با خدمات بیش تر، از سایر گاوصنوق ها بیش تر است. این امری بدیهی است و در صورت مشاهده مواردی غیر از این، در خرید خود دقت بیش تری را لحاظ بفرمایید.

نکته ای که وجود دارد این است که؛ گاوصندوق های غیر متعارف و غیر ایمن در بازار بسیار گسترش یافته اند. توصیه کارشناسان این است که به هیچ عنوان نه تنها نمونه های کارکرده و استوک این گاو صندوق های غیر ایمن را بلکه نمونه نو این محصولات را به هیچ عنوان خریداری نکنید.

2- نوع قفل و موتور رمز گاوصندوق

انواع رمزها همانند بسیاری از محصولات دیگر تنوع بسیاری دارند. همچنین که شناخت موتور رمز ها کار هر کسی نیست و باید توسط کارشناس و متخصص بررسی شوند. پس حتما شناسایی موتور رمز و قفل گاوصندوق های دست دوم را به کارشناسان فنی بسپارید و از ایشان کمک بخواهید.

3- ضخامت و جنس ورق

بهترین جنس نمونه های گاوصندوق های امروزی، ورقی فولادی دارند. عیار ورق های فولادی در انواع گاوصندوق ها، متفاوت است. و طبیعتا هر چه ورق فولادی گاوصندوقی عیار بالا تر باشد قیمت آن بیش تر است.

اشتباهی که عموما درمورد ضخامت ورق های فولادی دارند این است که؛ گمان می کنند هر چه ضخامت ورق فولادی گاو صندوق بیش تر باشد، آن صندوق مستحکم تر است.

اما چنین نیست و این باوری اشتباه است. ضخامت ورق فولادی در گاوصندوق های متفاوت، بر اساس وزن و ابعاد و ورژن محصول بایستی متناسب و طبق استاندارد باشد. چرا که در غیر این صورت اگر ضخامت ورق گاوصندوقی بیش تر از استاندارد در نظر گرفته شود، ممکن است بدنه و درب گاو صندوق دچار پارگی شود. پارگی بدنه یکی از مواردی است که ممکن است برای این قبیل محصولات غیر استاندارد به وجود آید.

جالب است بدانید که بسیاری از تولیدکننده های متفرقه گاوصندوق، حتی از ورق فولادی در تولید محصولات خود استفاده نمی کنند و ورق های نامرغوب را متاسفانه برای تولید محصولی ارزان تر و صد البته غیر ایمن تر ترجیح می دهند.

قیمت گاوصندوق دست دوم

تشخیص جنس و ضخامت ورق های گاوصندوق های دست دوم، کاری بسیار دشوار است. در صورتی که گاوصندوق استوک مورد نظر از برندهای متفرقه باشد در تشخیص جنس و ضخامت ورق آن نمی توان اطمینان حاصل کرد. اما چیزی که مشخص است، قیمت آن بسیار ارزان می باشد.

و اما درمورد گاوصندوق های دست دوم با برند های مطرح و به ثبت رسیده؛ با کمی تحقیق و جستجو در گوگل می توان به راحتی از وبسیات مرجع آن، تا حدودی در مورد نوع ورق محصولات آن شرکت اطلاعات کسب کرد.

4- مواد عایق بین دوجداره گاوصندوق

گاوصندوق های ایمن و استاندارد معمولا به بتن، بتن مسلح و مواد نسوز سبک مجهز می باشند. عیار، درصد ناخالاصی و مرغوبیت این مواد عایق که در بین دوجداره فولادی گاوصندوق قرار می گیرند متفاوت می باشند. هر چه مرغوبیت این مواد بیش تر باشد قیمت آن گاوصندوق بیش تر است.

در مقابل هر چه ناخالصی ها بیش تر باشد، قیمت گاوصندوق کم تر است. بسیار دیده شده که در گاوصندوق های متفرقه، به جای مواد استاندارد و نسوز، از گچ برای عایق کردن صندوق استفاده کرده اند. این قبیل گاوصندوق های گچی قیمت بسیار ارزانی نسبت به نمونه های اصلی دارند.

5- ابعاد گاوصندوق

گاوصندوق های با ابعاد بزرگ تر در حالت معمول و با کیفیت مشابه، قیمت بیش تر نسبت به اندازه های کوچک تر دارند. تاکیدی که وجود دارد، در این زمینه حتما به کیفیت و درجه امنیت آن ها توجه کنید.

6- نسوز بودن گاوصندوق

گاوصندوق های نسوز، در مقایسه با گاوصندوق های یکجداره قیمت بیش تری دارند. پس هر چه میزان مقاومت دمایی گاوصندوق دست دوم بیش تر باشد، قیمت آن نیز بیش تر است.

در این زمینه نیزحتما با کارشناسان فنی مشورت کنید و صرفا به گفته و وعده های فروشندگان بسنده نکنید.

7- گاوصندوق مجهز به سیستم ضدسرقت و فاقد سیستم ضدسرقت

سیستم ضدسرقت از مواردی است که در بالابردن ضریب امنیتی گاوصندوق نقش بسزایی دارد. گاوصندوقی که مجهز به این سیستم باشد، قیمت بیش تری نسبت به صندوق فاقد سیستم ضدسرقت دارد.

این مورد را به راحتی می توانید تشخیص دهید؛ با نگاهی به درب گاوصندوق و زبانه های آن می توانید از حضور و یا عدم حضور سیستم ضدسرقت مطلع شوید.

معایب گاوصندوق دست دوم و کارکرده

برخی از ایرادات گاوصندوق های دست دوم و کار کرده می تواند موارد زیر باشد که در هنگام خرید به آن ها توجه کنید:

1_ مطمئن شوید که بدنه کاملا سالم است و هیچ گونه سوراخ یا شکافی بر روی بدنه نیست. در صورتی که هر چیزی مبنی بر تلاش برای بازگشایی بر روی بدنه مشاهده کردید از خرید منصرف شوید.

2- به لولا های درب دقت کنید تا این که مطمئن شوید تلاشی برای باز کردن گاوصندوق از طریق لولا ها صورت نگرفته باشد. آسیب دیدن این قسمت بسیار خطرناک است. این لولا ها هستند که درب را بر روی بدنه نگه می دارند.

3_دقت کنید که کلید ها و محل قفل سالم هستند. در صورتی که رمز مکانیکی و یا دیجیتالی بر روی گاوصندوق دست دوم و کارکرده نصب است از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید.

4_ زبانه ها را حتما مورد بررسی قرار بدهید که همگی در جای خود باشند و آثاری از خمیدگی و یا ضربه بر روی آن ها نباشد زیرا این احتمال را می دهد که گاوصندوق دست دومی که قصد خرید آن را دارید مورد سرقت قرار گرفته باشد.

بهتر است گاوصندوقی که خرید می کنید را به وسیله ی پیچ های مخصوص به زمین متصل کنید تا از جابه جایی توسط دیگران جلوگیری شود.

در اینجا برخی از نکاتی که در هنگام خرید گاوصندوق دست دوم و کار کرده لازم بود بدانید را یادآوری کردیم. شرکت گاوصندوق آرکا گاوصندوق های دست دوم شما را با بالاترین قیمت خریداری می کند و در زمینه ی خرید و یا فروش گاوصندوق های دست دوم و کار مشاوره ی رایگان ارائه می دهد، توصیه می شود قبل از اقدام به خرید حتما با مشاوران آرکا در زمینه خرید و فروش گاوصندوق دست دوم و کارکرده مشورت نمایید.  

از دیوار گاوصندوق دست دوم بخرم؟

یکی از مرجع ترین وبسیات ها برای خرید محصولات استوک، به خصوص گاوصندوق، وبسایت دیوار می باشد.

در دیوار عموم وسایل و هر آنچه که به هر دلیلی قصد فروش آن را دارند، تحت عنوان ثبت آگهی رایگان به فروش می گذارند. علاوه بر وسایل دست دوم، محصولات نو و حتی بسیاری از خدمات هم در این وبسایت ثبت می شود.

حال نیز به سوال های پرتکرار کاربران می پردازیم:

 • آیا از دیوار، شیپور و وبسیات های این چنین گاوصندوق دست دوم بخرم؟
 • چگونه ایمنی و کیفیت گاوصندوق استوک موجود در آگهی های دیوار را ارزیابی کنم؟
 • چگونه گاوصندوق کارکرده خود را در دیوار قیمت گذاری کنم؟

در هر سه موردی که در بالا مورد سوال است بهترین پیشنهاد را به اطلاع شما می رسانیم؛ هنگامی که در هر یک از موقعیت های فوق قرار گرفتید، بهترین کار، مشورت کردن است. اما نه با هرکسی. مشورت از کارشناسان فنی و ترجیحا فروشندگان و طراحان گاوصندوق.

در بند های بالاتر به این موارد پرداختیم، که کار را باید به کاردان سپرد. پس برای جلوگیری از هر گونه ضرر و زیان دیدن و پیشگیری از کلاه برداری ها، از متخصصین فنی و افراد مجرب در آن حرفه مشورت و راهنمایی بگیرید.

برای خرید گاوصندوق از هر مکان و وبسایتی می توانید از مشاوره رایگان تیم مشاوران آرکا و کارشناسان فنی این مجموعه بهره ببرید.

بهترین تصمیم برای خرید گاوصندوق دست دوم

راه و روش های سرقت نیز به روز شده اند و باید به فکر چاره ای برای این موضوع باشیم. شاید یکی از مهم ترین و ضروری ترین وسایل برای هر شخص داشتن یک گاوصندوق نسوز باشد. برای هر سارق، زمان در درجه ی اول اهمیت کاری خودش قرار دارد. داشتن یک گاوصندوق می تواند زمان را از سارق بگیرد و مانع رسیدن وی به هدف نا درستش شود.

وقتی وسایل و مدارک با ارزشی را در خانه یا محل کار خود نگه داری می کنید باید به دنبال خرید یک گاوصندوق مناسب برای آن ها باشید تا از خطرات احتمالی که ممکن است پیش بیاید جلوگیری کرده باشید.

گاوصندوق یکی از پرکاربردترین وسایل امنیتی در محافظت از وسایل و دیگر اشیاء و مدارک گران بهاست که اگر از برند مناسبی خرید صورت گیرد خیال تان از بابت در امان بودن دارایی تان تا درصد بالایی راحت است.

برند گاوصندوق نسوز آرکا می تواند برای این کار گزینه ی مناسبی باشد. گاوصندوق آرکا با تولید انواع گاوصندوق های نسوز و ایمن می تواند یکی از بزرگ ترین دغدغه های ذهنی شما را حل کند.

ورق های استفاده شده در بدنه ی گاوصندوق ضخیم است و به راحتی قابل نفوذ نیست و امکان برش یا سوراخ شدن بدنه وجود ندارد. استفاده از سیستم های رمزی به صورت مکانیکی و یا دیجیتالی به جای کلید، امنیت گاوصندوق های آرکا را تا حد زیادی بالا برده است. داشتن خلاقیت در ترکیب استفاده از هر دو نوع رمز بر روی یک گاوصندوق امنیت بسیاربالایی برای گاوصندوق ایجاد می کند. به کار گرفتن دستگیره های مقاوم بر روی درب گاوصندوق نیز یکی دیگر از رعایت شدن نکان ایمنی  است.

گاوصندوق دست دوم
برای خرید گاوصندوق دست دوم ایمن و با کیفیت، با کارشناسان آرکا تماس بگیرید.

گاوصندوق آرکا چندین مدل محصول تولیدی دارد که یکی از پر فروش ترین مدل های این شرکت که محبوبیت زیادی در بین مشتریان دارد، سری های MZ  می باشد. این مدل گاوصندوق با داشتن زبانه های ثابت و متحرک در داخل درب گاوصندوق از نظر ایمنی در رتبه ی بالایی قرار دارد زیرا اگر زمانی سارقی قصد این را داشته باشد که با وارد کردن ضربات سنگین بر روی درب آن را باز کند، زبانه های ثابت فعال می شوند و از این کار جلوگیری می کنند که به آن سیستم ضد سرقت می گویند و می توان گفت زبانه ها به صورت سرتا سری در گاوصندوق نصب شده اند.

این شرکت با در نظر گرفتن نیازهای مشتریان خود اقدام به تولید گاوصندوق نسوز می کند. ممکن است یک مشتری بخواهد ایمنی گاوصندوق خود را بالاتر ببرد در این حالت پیشنهاد استفاده از سیستم هشیار بر روی گاوصندوق مطرح می شود که هر بار باز و بسته شدن درب را به شما اطلاع رسانی می کند و اگر زمانی شخصی به صورت غیر متعارف اقدام به بازگشایی کرده باشد، شما از آن مطلع می شوید.

حتی می توانید در خواست کنید تا روشنایی  در داخل گاوصندوق نصب شود تا در مواقع ضروری بتوان از آن استفاده کرد. استفاده ازفلزهای مرغوب در بدنه، رمز های معتبر، داشتن خلاقیت در تولید همگام با نیاز های مشتری، قیمت مناسب و خدمات پس از فروش قوی باعث شده گاوصندوق آرکا رضایتمندی مشتریان خود را از خرید این محصول جلب نماید.

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

 gavsandogh_arka@

مقالات مرتبط

گاوصندوق خارجی

گاوصندوق کره ای

آیا گاوصندوق کره ای بخریم؟ هر آنچه باید در مورد گاوصندوق کره ای بدانید در این مقاله به درخواست کاربران عزیز آرکا پیرو موضوع گاوصندوق

ادامه مطلب »
خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

۸ پاسخ

  1. باسلام
   در مورد قیمت و مشخصات گاوصندوق های دست دوم و کارکرده می توانید با واحد خدمات و کارشناسان فروش آرکا ارتباط بگیرید.

  1. باسلام
   گاوصندوق های آرکا در دیوار یا توسط مشتری و تحت عنوان استوک به فروش می رسند و یا توسط نمایندگان و فروشندگان آرکا به صورت نو. در دو حالت به خصوص درصورت استوک بودن بهتر است با مشاوران شرکت آرکا ارتباط بگیرید.
   در دیجی کالا هم باتوجه به مراحل دشوار و عم ارتباط مستقیم با فروشنده، همچنین در اکثر مواقع بالا بودن قیمت ها، توصیه نمی شود.

 1. یک گاوصندوق خانگی دست دوم خوب میخوام از کجا بخرم بهتره؟
  میخوام کیفیت و ایمنیش خوب باشه اما خب خیلی گرون هم نباشه

  1. در اکثرمواقع بله، بستگی به کیفیت گاوصندوق دست دوم دارد
   بدین منظور بایستی با مشاوران آرکا تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *