Search
Close this search box.

مقالات مرتبط

دسته بندی ها

روش های تخریب گاوصندوق

روش های تخریب گاوصندوق

برای سرقت از گاو صندوق باید به آن آسیب رساند. چرا که باز کردن درب آن معمولا کار راحتی نیست به همین دلیل سارقان بیشتر از روش هایی برای تخریب گاوصندوق استفاده می کنند که در اینجا آنها را بررسی می کنیم.

همان طور که می دانید 3 روش عمده برای دزدی از گاوصندوق ها وجود دارد:

  • به سرقت بردن خود گاوصندوق
  • بازگشایی درب آن
  • شکافتن بدنه

در تولید یک گاوصندوق امن و محکم تمام نکات ایمنی و کلیدی که این 3 روش را در برابر سارقان قوی و ایمن کند به دقت رعایت می شود. به همین دلیل شانس دزد برای دزدی از یک گاو صندوق ضد سرقت در زمان کوتاه بسیار ناچیز است.

بنابراین سارقان هیچ گاه به سراغ شکافتن یا سوراخ کردن بدنه گاو صندوق نیستند. همچنین وزن این کالا بسیار سنگین بوده و خیلی هم بد بار است ( به استثناء سیف باکس ها ). به طوری که حمل آن یک کار حرفه ای و تخصصی و نیازمند تجربه و تجهیزات لازم است.

با این وجود سارقین باید به سراغ باز کردن درب بروند. برای این کار هم تنها دو راه پیش رو دارند:

  • باز کردن رمز و کلید
  • استفاده از دیلم برای تخریب گاو صندوق

باز کردن رمز و کلید

استفاده از قفل های ترکیبی در درب گاو صندوق بهترین روش برای جلوگیری از به سرقت رفتن آن است. استفاده همزمان از کلید تاشو ی بلند در کنار یک رمز با کیفیت مکانیکی یا دیجیتالی کار را برای دزدی بسیار سخت می کند.

چنانچه از رمز اثرانگشتی یا رمز دیجیتال اثر انگشتی ترکیبی استفاده شده باشد که احتمال سرقت را تا حد صفر پایین می آورد. بنابراین داشتن امکانات مناسب این راه را هم از دزد سلب می کند.

استفاده از دیلم برای تخریب گاو صندوق

تنها راه باقی مانده برای سارقین روش تخریب گاوصندوق با استفاده از اعمال فشار و ضربه توسط دیلم به درب آن است. این روش رایج ترین روش سرقت از گاو صندوق است.

بیشتر وقت ها سارقان با استفاده از دیلم به درز بین بدنه گاو صندوق با درب ضربه وارد می کنند تا بتوانند آن را کمی شکافته و راه نفوذ ایجاد کنند. این ناحیه آسیب پذیر ترین و ضعیف ترین نقطه گاوصندوق است.

این کار نیازمند توانایی فیزیکی است. چنانچه دزدها چند نفر باشند، دیلم های قوی داشته باشند و همچنین گاو صندوق به اندازه کافی مستحکم نباشد می توانند با دیلم آسیب کافی را به درب یک گاو صندوق غیر ایمن برسانند و کار خودشان را انجام دهند.  

برای جلوگیری و پیشگیری از این گونه اقدامات نکات زیر را به خاطر بسپارید:

به دنبال یک گاو صندوق محکم و ضد سرقت باشید. گاو صندوق های ضعیف و قدیمی مقاومت چندانی در برابر ضربات سهمگین دیلم ها ندارند. صندوق نسوز آرکا در تولید محصولات سری mz  خود تلاش زیادی در افزایش استحکام درز بین درب و بدنه انجام داده است و مقاومت این ناحیه آسیب پذیر را بسیار بالا برده است.

گاو صندوق خود را به سیستم های هشدار دهنده مجهز کنید تا در صورت وقوع سرقت این سیستم ها عمل  کنند و دزدها را از محل دور سازند.

تا حد امکان گاو صندوق خود را بپوشانید و مخفی کنید تا از دید عموم و از دسترس دزدها دور باشد تا در معرض سرقت قرار نگیرد.

 

 

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

 gavsandogh_arka@

مقالات مرتبط

گاوصندوق خارجی

گاوصندوق کره ای

آیا گاوصندوق کره ای بخریم؟ هر آنچه باید در مورد گاوصندوق کره ای بدانید در این مقاله به درخواست کاربران عزیز آرکا پیرو موضوع گاوصندوق

ادامه مطلب »
خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *