Search
Close this search box.

مقالات مرتبط

دسته بندی ها

بهترین گاوصندوق خانگی

بهترین محل برای نگهداری از فهرست دارایی های با ارزش منزل یک گاو صندوق خانگی امن است. مدارک مهمی مثل مدارک مربوط به تولد و فوت، ازدواج، معاملات، سهام، بیمه، مالیات به همراه جواهرات و پول نقد و…می تواند حتی برای یک عمر در این مکان امن و رمز دار نگهداری شود. در اینجا با ویژگی های بهترین گاوصندوق خانگی آشنا خواهیم شد:

انواع گاو صندوق‌های خانگی

پیش از تهیه گاوصندوق خانگی مهم است بدانیم این وسیله امنیتی قدرتمند قرار است از چه اشیاء و وسایلی محافظت کند. در این صورت چه بخواهیم خرید کنیم و چه گاو صندوقی سفارش دهیم آگاه تر هستیم.

به عنوان مثال برای نگهداری از طلا، سکه، جواهرات و پول نیاز به گاوصندوق بزرگ یا طبقاتی نیست. گاوصندوق خانگی نسوز آرکا مدل 250mz یکی از بهترین گاو صندوق ها برای استفاده در منازل می باشد.

خرید گاوصندوق خانگی

ابعاد گاوصندوق باید حتما متناسب با منزل باشد. یعنی نه خیلی بزرگ و حجیم و نه خیلی کوچک و نه خیلی کشیده و بلند. چرا که بهترین مکان در منازل برای گاو صندوق اتاق خواب یا داخل کمد لباس است.

گاو صندوق خانگی دیجیتالی سبک بهترین گزینه در این گونه موارد است. چون سبک و قابل حمل است و می توان آن را از تیررس دید عموم بهتر مخفی کرد و هم امنیت بالاتری دارد. اما حتما باید این صندوق را در داخل کمد یا به دیوار محل نصب پیچ کرد تا بدون باز کردن درب آن امکان جابجایی وجود نداشته باشد.

خرید گاوصندوق خانگی دیجیتالی

چنانچه فضای کافی و بزرگ باری نصب گاو صندوق دارید و همچنین می خواهید اشیاء زیادی از قبیل آلبوم ها،جواهرات، اسناد و…را به آن بسپارید نیاز است از گاوصندوق های دو طبقه و یا پر عمق و عریض با طبقات و صندوقچه داخلی استفاده کنید. 

امن ترین گاوصندوق خانگی

بهترین گاو صندوق برای خانه باید امن ترین نوع آن بابشد. یک گاو صندوق امن الزاما می بایست 3 ویژگی زیر را داشته باشد:

  • رمز دار باشد
  • ضد سرقت باشد
  • نسوز باشد

انواع رمز گاوصندوق

رمز مکانیکی گاو صندوق های قدیمی را در مقابل سرقت و دزدی ایمن می کرد. با پیشرفت تکنولوژی رمزهای دیجیتالی به بازار آمدند. و جای خود را در صنعت گاو صندوق هم باز کردند. کار با این قفل ها راحت تر و در عین حال ایمن تر به نظر می رسد.

چرا که فرصت آزمون و خطا را از سارقین قفل ها می گیرد. اگر رمز را چند بار اشتباه بزنیم خود به خود قفل شده و برای مدت زمانی کار نمی کند. گاوصندوق های ترکیبی هم هستند که در واقع از چندین قفل و سیستم ایمنی به طور همزمان استفاده می کنند.

به تازگی گاوصندوق های اثر انگشتی هم به مرحله تولید رسیده اند و خواهان زیادی هم بین مشتریان پیدا کرده اند. پیشنهاد ما هم تهیه همین نوع گاو صندوق است که دیگر نیاز به حفظ کردن عدد و رقم نیست و امنیت بسیار بالاتری دارد.

مردم شمال ایران و به طور ویژه مردم رشت بیشترین استقبال را از این نو گاو صندوق دارند. به طور کل مهم این است که کار با چه رمزی برای شما راحت تر است.

گاو صندوق ها اغلب سنگین وزن هستند. به دلیل اینکه جا به جایی آنها راحت نباشد و ضدسرقت بودن آن هم رعایت شده باشد. ضمن اینکه برای نسوز بودن باید حتما از بتن پر شوند و نه گچ.

گاوصندوق خانگی دیجیتال آرکا

گاوصندوق خانگی ضد سرقت

شرط کافی برای بهترین گاوصندوق خانگی این است که ضد سرقت باشد. اگر به طور مشخص می خواهید روی یکی از سیستم های محافظتی بیشتر تمرکز کنید گاو صندوق خانگی ضد سرقت از امنیت بسیار بالایی برخوردار است. و گزینه خوبی است.

برای ضد سرقت بودن نوع آلیاژ بدنه و جنس آن باید ضد دریل و سوراخ کردن باشد. همین طور اتصالات گاو صندوق باید ضد دیلم و ضربه و شکستن باشد.

تعریف مقاومت یک گاوصندوق ضد سرقت این است که حداقل 15 دقیقه در برابر حمله سارقان با جوشکاری و مواد منفجره و ابزار و ادوات رایج مقاومت داشته باشد.

در این راستا، شرکت صندوق نسوز آرکا توانسته است یک سیستم ضدسرقت مخفی در گاوصندوق های خود ایجاد کند به گونه ای که قابل رویت نیست و پشت درب صندوق نصب شده است. به همین دلیل از کار انداختن کاری محال به نظر می رسد.

با نصب این سیستم گاوصندوق خیلی سنگین نمی شود و تغییر آنچنانی در وزن آن ایجاد نمی شود. برای جلوگیری از ربوده شدن خود گاو صندوق باید حتما آن را از داخل به محل نصب توسط پیچ های مخصوص وصل نمود.

به تازگی سیستم های ضد سرقت هشدار دهنده هم به گاو صندوق های نسل جدیدتر اضافه شده که دارای سنسور (حسگر)  است. سنسور به محض اینکه متوجه شود صندوق در حال سرقت است یا ضربه به آن وارد شده است، و یا حمل و نقل غیر متعارف در حال انجام است سیستم هشدار را فعال می کند و به صاحب گاوصندوق اطلاع می دهد. این اطلاع می تواند از طریق زنگ خطر یا ارسال پیامک یا… باشد.

گاو صندوق خانگی نسوز

محافظت در برابر آب، آتش و سرقت سه ویژگی ضروری برای بهترین گاوصندوق خانگی می باشد. که حداقل یکی از این ویژگی ها را باید داشته باشد. شما به کدام نوع محافظت نیاز بیشتری دارید؟ ضد سرقت، ضد آب و ضد آتش. کدام یک برای شما اولویت دارند؟

در صورتی که نیاز به نگهداری اسناد و کاغذهای مهم باشد ضد آب بودن گاوصندوق واجب است. گاو صندوقی که ضد آب باشد دارای رتبه کیفی بسیار بالایی می باشد.

به ویژه اگر آن صندوق ضد سرقت و ضد آتش هم باشد. چنین صندوقی اگر به سیستم های امنیتی پیشرفته و مدرن و تکنولوژی های هشدار دهنده مسلح باشد حتما گزینه اول پشنهاد افراد اهل فن به خریداران خواهد بود.

نسوز بودن صندوق بیشترین اهمیت را در بین مشتریان دارد; مثلا افرادی که مدارک و اسنادی بسیار مهم را می خواهند نگهداری کنند بر نسوز بودن گاوصندوق سفارشی یا انتخابی خود تاکید دارند.

مثلا صندوقی که قرار است از اسناد و کاغذهای مهم مراقبت کند باید دمای داخلی آن حتی در هنگام آتش سوزی کمتر از 176 درجه سلسیوس باشد.

سی دی و ادوات کامپیوتری دمای ذوب پایینی دارند و دمای داخلی گاوصندوق نباید بیشتر از 51 درجه سلسیوس شود. برای نوارهای صوتی و یا اسلایدهای سی و پنج میلیمتری یا نوارهای صوتی قدیمی دمای داخل اتاق نباید از 61 درجه سلسیوس فراتر رود.

گاو صندوق منازل حدود 30 دقیقه در برابر آتش مقاومت کنند کافیست. چون آتش به سرعت منتقل می شود و به طور میانگین 20 دقیقه زمان لازم است تا یک اتاق در آتش بسوزد.

البته گاوصندوق هایی با میزان محافظت 1 تا 2 ساعت برای منازل تولید می شود که در صورت تمایل می توانید خریداری کنید. این گونه اطلاعات روی گاوصندوق ها و روی بسته بندی آن درج می گردد و هنگام خرید باید به آن دقت شود.

نحوه نصب گاوصندوق خانگی

حتما پیش از خریدن گاو صندوق خود محل گذاشتن و نصب و راه اندازی آن را مشخص کنید. طبیعتا بهترین کار این است که گاو صندوق را به شکلی استتار کنید تا به راحتی در دید نباشد. بهترین جا می تواند اتاق خواب یا داخل یک کمد باشد.

اندازه و متراژ دقیق مکان مورد نظر باید قبل از خرید حتما معلوم باشد. حتی اگر از طریق فروش اینترنتی گاوصندوق اقدام کرده اید هوشمند باشید و حداقل تلفنی از کارشناسان شرکت مشاوره گرفته و ابعاد دقیق را برای آنها مشخص نمایید.

بهترین مکان نصب گاوصندوق در واقع امن ترین نقطه ممکن در منزل است. برای ایمن بودن از آتش بهترین مکان زیرزمین خانه است که معمولا وسایل اشتعال زا در آنجا کمتر است.

در صورتی که در محل سیل خیز زندگی می کنید زیر زمین مکان مناسبی نیست. اتاق خواب برای دیده نشدن و استتار، مکان خوبی است اما از طرف دیگر سارقان هم به اولین جایی که سر می زنند اتاق خواب است.

بسیار  ی از افراد گاوصندوق را جزو وسایل و چیدمان زندگی می دانند. حتی اقدام به سفارش رنگ گاوصندوق هم می دهند. اگر جزو آن افراد باشید می توانید از طریق مشورت با کارشناسان فنی شرکت گاوصندوق آرکا اقدام به سفارش نمایید.

برای تهیه گاوصندوق خانگی باید بدانید در صورت اینکه جابجایی های سالانه زیادی دارید باید هزینه ای جداگانه از خرید هم برای حمل و نقل و جابجایی آن در طبقات ساختمان ها در نظر بگیرید.

مجموعه تولیدی صندوق نسوز آرکا یک تولید کننده ایرانی است. این شرکت دارای پشتوانه بیش از بیست سال سابقه درخشان، تولید کننده انواع گاوصندوق منازل، اداری، آسانسوری و درب های خزانه است.

نیروهای متخصص و مشاوران خبره آرکا، بهترین مشاور در خرید و یا سفارش گاوصندوق برای شما هستند. به پاس اعتماد شما گاو صندوق خانگی آرکا سالهاست مهمان خانه های ایرانیان است. پیشنهاد ما این است که حتما قبل از تهیه گاوصندوق خانگی خود از مشاوره رایگان آرکا استفاده کنید.

برای مشاهده تمام محصولات آرکا به فروشگاه آرکا سر بزنید.

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

تاریخ بروزرسانی2نوامبر2020

مقالات مرتبط

گاوصندوق خارجی

گاوصندوق کره ای

آیا گاوصندوق کره ای بخریم؟ هر آنچه باید در مورد گاوصندوق کره ای بدانید در این مقاله به درخواست کاربران عزیز آرکا پیرو موضوع گاوصندوق

ادامه مطلب »
خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *