مقالات مرتبط

دسته بندی ها

گاوصندوق زیرزمینی آرکا

مزایای گاوصندوق زیرزمینی آرکا چیست؟

گاوصندوق زیرزمینی که نام بین المللی آن under floor safes می باشد نوع ویژه ای از گاو صندوق است که کاربرد منحصر به فردی دارد و بیشتر در ویلاها باغ ها و خانه های مجلل مورد استفاده قرار می گیرد.

این مدل گاو صندوق فضای بیرونی را به هیچ وجه اشغال نمی کند. بنابراین در دسترس همگانی نیست و دیده نمی شود. این مزیت همیشه پنهان بودن ، امنیت آن را هم بالا می برد.

از آنجا که این محصول جلب توجه نمی کند، زیبایی ظاهری آن از اهمیت چندانی برخوردار نیست و تنها ایمن بودن و کارآمدی آن است که مهم می باشد.

یک گاوصندوق زیرزمینی در فضایی کف اتاق نصب می شود بنابراین نحوه نصب آن در تعیین ضریب ایمنی آن خیلی مهم است و باید به درستی انجام شود.

گاوصندوق زیر زمینی باید نسوز و ضد سرقت باشد. نسوز بودن آن از این جهت اهمیت دارد که در صورت بروز حادثه آتش سوزی قطعا آتش کف زمین را دربرخواهد گرفت و هرچیزی که در حال اشتعال است روی زمین می افتد.

پیشنهاد می شود در صورت تمایل به داشتن یک گاوصندوق زیر زمینی به دنبال این باشید که از نظر نسوز بودن استاندارد UL125 را داشته باشد.

با وجود پنهان بودن این گاو صندوق باز هم باید امنیت آن را جدی گرفت. بنابراین باید از بهترین یراق آلات ممکن، بهترین قفل های گاو صندوقی و سیستم های هشدار دهنده برای امن تر کردن آن استفاده شود.

این گاوصندوق برای فضاهای ویلایی و خانه های همکف مناسب می باشدو یک گاو صندوق مناسب فضای آپارتمانی به حساب نمی آید زیرا در آپارتمان فضای کافی برای جاسازی گاو صندوق وجود ندارد.وچون درزمین مهارمی شود جزئی ازخانه می باشدواگرزمانی ویلایاخانه به فروش برسدباید باهمان گاو صندوق زیرزمینی به فروش برسدهمچنین ازگاوصندوق زیرزمینی شایدبتوان خزانه زیر زمینی نیزنام بردوچون قابلیت جابجایی نداردخودیک حسن مثبت است ولی این امکان هست که گاو صندوق هر از گاهی توسط پرسنل مجرب درآن محل به روز رسانی شود.واگر درامورخانه سازی این موردبه جهت امنیت منزل وازواجبات پایان کارلحاظ شود مزیت بزرگی است.  

در آپارتمان ها  بیشتر از گاو صندوق های مناسب آپارتمان استفاده می کنند و یا در حالت مدرن تر درب خزانه خانگی در واحد آپارتمانی تعبیه می کنند.

درادامه به ویژگی های گاوصندوق زیرزمینی میپردازیم .

ویژگی های گاوصندوق زیرزمینی آرکا

 • نسوز
 • ضدسرقت
 • فضای بیرونی اشغال نمی کند.
 • امنیت بیشتر ، به دلیل ویژگی پنهان سازی
 • قابلیت نصب سیستم هشیار
 • قابلیت نصب آژیر
 • مجهز به انواع موتور رمز دیجیتال و مکانیک درجه یک
 • مجهز به بتن مسلح
 • تولید شده با بهترین جنس آلیاژ

موارد مهم در نصب گاوصندوق زیر زمینی

 1. فضای اطراف گاو صندوق زیر زمینی باید به گونه ای با بتن مسلح عیار بالا ساخته شود که کاملا نسوز باشد و همچنین هیچ فضای خالی در اطراف آن نباشد و امکان آزاد شدن یا جابجایی گاو صندوق به صفر برسد.
 2. محل نصب گاو صندوق باید مناسب و استاندارد باشد .

ویژگی های محل نصب گاوصندوق

 • دسترسی به آن خیلی مشکل نباشد از طرفی خیلی هم سر راه و در رفت و آمد نباشد
 • به تاسیسات خانه و ساختمان از قبیل لوله های گاز، آب، تاسیسات گرمایشی و… هیچ گونه آسیبی وارد نشده و تا حد امکان نزدیک به آنها هم نباشد.

مقایسه گاو صندوق زیرزمینی با خزانه خانگی

 در حقیقت گاوصندوق زیرزمینی نسخه و ورژن درب خزانه خانگی برای منازل ویلایی است. یا این حال بعضا برای ویلاها و خانه های ویلایی بعضا از خزانه خانگی هم استفاده می شود.

گاوصندوق زیر زمینی بیشتر در کف زمین یا زیر زمین مورد استفاده قرار می گیرد و کاملا پنهان است در حالی که خزانه خانگی بیشتر در دیوارهای ساختمان و اتاق و به خصوص کمدها جاسازی می شود و بعضا دیده هم می شود.

 هر دو محصول به طور دائمی نصب می شوند. محفظه ای که برای آنها در نظر گرفته شده باید کاملا بتنی باشد. و قابل جابجایی نباشد.

 

در  سایت secretstorages.com می توانید 10 طرح از بهترین گاو صندوق های زیر زمینی دنیا را مشاهده نمایید.

جهت آشنایی بیشتر، مشاوره رایگان و کسب راهنمایی های لازم برای جانمایی گاوصندوق برای خانه یا ویلای خود فقط کافیست تماس بگیرید یا به صورت حضوری به نمایندگی های معتبر آرکا در سراسر کشور مراجعه کنید.

 

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

 gavsandogh_arka@

آخرین بروزرسانی :1399/09/17

مقالات مرتبط

گاوصندوق خارجی

گاوصندوق کره ای

آیا گاوصندوق کره ای بخریم؟ هر آنچه باید در مورد گاوصندوق کره ای بدانید در این مقاله به درخواست کاربران عزیز آرکا پیرو موضوع گاوصندوق

ادامه مطلب »
خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *