مقالات مرتبط

دسته بندی ها

تاثير وزن گاوصندوق بر امنيت آن

تاثير وزن گاوصندوق بر امنيت آن

پیش از این بارها و بارها و در مقاله های متنوع سایت آرکا از تاثير وزن گاوصندوق بر ممانعت از سرقت اشاره کردیم. در سال های اخیر شاهدیم مردم شروع به خرید بی رویه گاوصندوق های سبک و غیر ایمن کرده اند. بسیاری از مردم از تاثیر وزن گاوصندوق بر امنیت آن غافلند. در حالی که سارقان به راحتی گاوصندوق های سبک را حمل می کنند. در حقیقت با خرید گاوصندوق خانگی سبک تمامی اسناد، جواهرات و وجوه نقد را یک جا جمع و در اختیار سارق قرارداده اید. سارقان در بدو ورود به منزل به دليل نداشتن زمان كافی برای بازگشایی گاوصندوق اقدام به بردن آن از محل كرده تا سر فرصت اقدام به بازگشایی آن كنند. لذا هنگام خريد گاوصندوق نكات زيادی از جمله وزن گاوصندوق را بايد مورد توجه قرار دهید.

پس در مرحله اول بايد گاو صندوقی با وزن ايده آل و غير قابل حمل تهيه كرد. سپس به ساير موارد مانند سيستم ضد سرقت ، امنیت یراق ها و غیره توجه كرد. اما گاهی به دلیل نبود فضای كافی و یا شرایط خاص مجبور به خريد گاوصندوق كوچک و سبک می شویم. در اينجا توصیه ما این است که گاوصندوق های خانگی به درب یا اسکلت ساختمان پیچ و مهره شود تا امکان جابه جایی وجود نداشته باشد.قابل ذكر است كه بعد از حل مشكل وزن بايد از ایمنی قفل و رمز نيز اطمينان حاصل كنيم.

صندوق نسوز آركا بارها وبارها در طرح های مختلف تحت عنوان خدمات طلایی گاوصندوق اقدام به فیكس كردن صندوق های مشتریان قدیم و جدید خود در محل كرده است. تا گامی در جهت جامعه ایمن تر برداشته باشد همچنين صندوق های نسوز آركا تنها گاوصندوق هایی هستند در ايران كه با پشتوانه بيمه سرقت و آتش سوزی ارائه می شوند.

پیشگیری از سرقت منازل

چندی پيش رییس پلیس آگاهی تهران با اشاره به روش های سارقان برای سرقت منازل گفت: یکی از سرقت هایی که آثار بسیار زیان باری بر روح و روان خانواده ها می گذارد، سرقت از منازل است. بسیاری از افراد گمان می کنند سرقت از منازل در شب رخ می دهد. ولی این ذهنیت باید تغییر کند و مردم بدانند زمان سرقت ها عمدتا در ساعات اولیه غروب آفتاب تا ساعت 11 شب یا در بین روز رخ می دهد. وی ادامه داد: در برخی سرقت ها ساکنان وقتی به داخل ساختمان مراجعه می کنند و در پارکینگ آنها اتوماتیک است، معمولا تا لحظه بسته شدن کامل آن صبر نمی کنند. در این لحظه سارقان که کمین کرده اند پشت سر خودرو ، دور از دید راننده وارد ساختمان می شوند.

سارقان با خودرو در خیابان ها پرسه می زنند و وقتی شاهد خروج یک خانواده از منزلی هستند،  زنگ خانه را به صدا در می آورند. و وقتی کسی داخل نبود اقدام به سرقت می کنند. دزدان خانه در ساعات اولیه شب وقتی چراغ خانه ای خاموش باشد مطمن می شوند کسی در خانه نیست و اینگونه خانه ها هدف سارقان است. محمدیان تاکید کرد: امروزه هدف سارقان پول وطلا است. خانواده ها عادت دارند پول نقد و طلا را در اتاق خواب روی میز آرایش قرار دهند. و سارقین از این موضوع آگاهند.

آرامش کامل را با آرکا تجربه کنید

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

 

مقالات مرتبط

خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *