بایگانی در گاوصندوق بانک ها و درب های خزانه بانکی

گاوصندوق بانکها

امنیت در بانک ها به چه صورت تامین می گردد

دو عنصر گاو صندوق و درب خزانه در تامین امنیت پول و اسناد بانکی اهمیت بسیاری دارند. گاوصندوق بانکها معمولا بسیار بزرگ هستند. ارتفاع آنها زیاد ومعمولا  بیش از قد انسان است و عمق و عرض ریادی دارند. به دلیل عرض زیاد آنها را به صورت دو درب می سازند. علاوه بر گاوصندوق ، در بانک ها درب خزانه و صندوق امانات نیز وجود دارند.

همان طور که تا به حال در مراجعه حضوری به بانک ها متوجه شده اید از دور گاوصندوق های بزرگ پشت سر کارمندان بانک و با حداکثر فاصله از پیشخوان مشتری وجود دارد. پیش از این در مقاله ای با عنوان گاوصندوق بانکی چیست به ویژگی و مشخصات  و شاخصه های بارز این دسته از گاو صندوق ها پرداخته ایم.

بایگانی در گاوصندوق بانکها

کمدهای بایگانی زیادی در بیشتر بانکها دیوارها را پوشانده است. جالب اینجاست که در هیچکدام از آنها پول نگهداری نمی شود. نکته ای که باید به آن توجه کنیم این است که علاوه بر نگهداری از وجوهات نقدی مردم ، بایگانی مدارک و پرونده ها و حساب ها نیز از سخت ترین کارهای شعب بانکها به حساب می آید. هرچند بایگانی الکترونیکی در بانکها با شناب خوبی در حال گسترش است اما همچنان به فضای زیاد برای بایگانی دستی در شعب نیاز است.

از این رو سندهای مربوط به بایگانی را از لحاظ محرمانه بودن تقسیم بندی و درجه بندی می کنند. سپس اسنادی که از اهمیت و ببیشتری برخوردار بوده و محرمانه تر است را در گاوصندوق های دو درب بانکی قرار می دهند. مابقی را که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و به اصطلاح دم دستی و پرکاربرد هستند را در کمدها و فایل ها قرار می دهند.

گروه تولید محمدزاده با نام تجاری آرکا با بیش از 20 سال سابقه تولید انواع او صندوق در ایران موفق به تولید چندین مدل صندوق نسوز جهت استفاده در بانکها شده است. از جمله می توان به گاوصندوق بایگانی MZ یک جداره و همچنین می توان به گاوصندوق بایگانی نسوز دو درب آرکا اشاره کرد.

درب خزانه بانک

اسکناس ها و پول های نقد بانک در اتاقی مجزا و دور از چشم مشتریان و ارباب رجوع نگهداری می شود. این اتاق که خزانه بانکی نام دارد بسیار پیشرفته و از لحاظ امنیتی فوق ایمن می باشد. هیچ راهی برای ورود به آن وجود ندارد. مگر درب ورودی آن که در اصطلاح عامیانه درب خزانه نامیده می شود. درب خزانه بانک فقط توسط صاحب آن که معمولا رئیس بانک یا معاون شعبه می باشد باز می شود و به هچ وجه قابل بازگشایی توسط سارقین نیست.

ساخت درب خزانه بانکی همانند ساخت خود گاوصندوق یک کار کاملا تخصصی است. شرکت تولیدی صندوق نسوز آرکا تجارب زیادی در زمینه ساخت انواع درب خزانه برای بانکها و بسیاری از شرکت ها و مجموعه های بزرگ را دارا می باشد. لیست مشتریان آرکا گویای گستره فعالیت تخصصی ما به عنوان یک تولید کننده داخلی می باشد.

آرامش کامل را با آرکا تجربه کنید

5/5 (1 Review)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *