Search
Close this search box.

مقالات مرتبط

دسته بندی ها

طرز کار رمز گاوصندوق

رمز گاوصندوق چگونه کار می کند؟

زمانی که برای خرید گاوصندوق به فروشگاه مراجعه می کنید به طور حتم یکسری سوال هست که حتما از فروشنده سوال خواهید کرد. علاوه بر این که ویژگی های یک گاوصندوق خوب رو جویا می شوید در مورد بهترین نوع رمز نیز سوال خواهید کرد و اینکه رمز مناسب با گاوصندوق انتخابی شما چیست؟ و یا اینکه طرز کار رمز گاوصندوق به چه صورتی است؟ آیا خود به تنهایی قادر به  تغییر رمز هستید یا  خیر؟ آیا می توان به ایمنی رمزها اطمنیان کرد؟ اگر رمز را فراموش کنید برای بازگشایی گاوصندوق چه راهکاری وجود دارد؟ آیا در صورت بروز مشکل برای رمز شامل گارانتی میشود یا خیر؟  این ها تعدادی از سوالاتی است که در هنگام خرید از فروشنده، درمورد رمز گاوصندوق سوال می کنید تا بتوانید گاوصندوقی با رمز متناسب با ویژگی های خود خرید کنید.

رمز ها تنوع بالایی دارند ولی عموما شامل رمز های مکانیکی، رمز های اثر انگشتی، رمز های چشمی، رمز های دیجیتال و رمزهای کلیدی می باشند.

 

طرز کار رمز گاوصندوق

رمز گاوصندوق مکانیکی

در صورتی که گاوصندوقی که انتخاب کرده اید که دارای رمز مکانیکی است یعنی شامل یک رمز که به صورت دایره است، با چرخش به سمت چپ و راست کار می کند و درب گاوصندوق باز می شود.

بر روی صفحه ی رمز دایره ای دو خط به عنوان شاخص وجود دارند، خط مورب و خط عمود. برای باز کردن درب گاوصندوق از شاخص عمود استفاده می شود و با قرار دادن عدد رمز به دفعات مشخص بر روی این شاخص و با چرخاندن رمز مکانیکی به چپ و راست می توان درب را باز کرد و از شاخص مورب جهت تغییر رمز استفاده می شود. شما می توانید با قرار دادن گرداننده ی رمز مکانیکی بر روی این قسمت به وسیله ی آچار مخصوصی که در اختیار دارید اقدام به تغییر رمز کنید.

توصیه ای که مشاوران گاوصندوق نسوز آرکا به مشتریان خود دارند این است که حتما مدتی را با رمز تک رقمی کار کنند و در صورت آمادگی برای کار با رمز سه رقمی قبل از این که شخصا اقدام به تغییر رمز کنند به دفاتر فروش بروند و به صورت حضوری آموزش تغییر رمز را ببینند و یا با تماس با قسمت خدمات درخواست نیرو جهت آموزش در منزل را داشته باشند.

جهت آموزش و یادگیری تغییر رمز به صورت غیر حضوری، می توانید با واحد خدمات آرکا تماس بگیرید، مشاورین شرکت آرکا به صورت تلفنی و در صورت نیاز با تماس ویدئویی شما را راهنمایی و تمامی آموزش ها را در اخیتیار شما قرار می دهند.

لازم به ذکر است گاها نیاز به اعزام نیرو و اقدامات عملی به صورت حضور می باشد. و 

طرز کار با رمز مکانیکی گاوصندوق

حتما در هنگام خرید گاوصندوق، شما در این زمینه راهنمایی شده اید که برای باز کردن درب گاوصندوق مجهز به موتور رمز مکانیکی باید هر بار عدد رمز را بر روی شاخص قرار دهید و برای رمز های تک رقمی 3 بار شاخص وعدد رمز هم راستا می شوند. برای رمز های 3 رقمی نیز برای هر عدد رمز 4 بار این کار تکرار می شود. ابتدا شاخص را بر روی عدد صفر قرار دهید سپس اولین عدد رمز برای مثال 22 را 4 بار با شاخص عمود تنظیم می کنید و گرداننده ی رمز را به سمت چپ می چرخانید (حتما دقت داشته باشید که در دور چهارم شاخص عمود از عدد رمز عبور نکند و دقیقا بر روی 22 قرار گیرد) برای عدد دوم رمز نیز مشابه عدد اول انجام می دهیم با این تفاوت که این بار 3 مرتبه این کار انجام می گیرد و در جهت مخالف عدد قبلی یعنی به سمت راست و برای عدد آخر 2 مرتبه و به سمت چپ گرداننده را می چرخانیم. پس چرخش ها به صورت  2_3_4 و چپ، راست، چپ انجام می شود.

در صورتی که مراحل به درستی انجام شود زبانه ی رمز آزاد می شود و با چرخاندن دستگیره ی درب گاوصندوق، درب آن باز می شود.

مزایای رمز های مکانیکی گاوصندوق

این مدل رمزها تقریبا از سال 1800 مورد تایید هستند و دارای تاییده ی استاندارد می باشند. بدیهی است برخی نمونه های این موتور رمز ها مرغوبیت بیش تری نسبت به نمونه های مشابه دارند، این برتری را باید از کارشناسان فنی جویا شوید.

هیچ کدام از قطعاتی که در رمز به کار رفته نیاز به باطری ندارد.

این گونه رمز ها قابلیت استفاده در طولانی مدت را دارند و می توان گفت طول عمر بالایی دارند.

معایب رمز های مکانیکی گاو صندوق

زمان باز کردن کردن درب کمی طولانی است و اگر در هنگام چرخش ها اشتباهی صورت بگیرد باید دوباره از اول مراحل را انجام داد و این یک عیب برای این گونه رمز ها تلقی می شود. برای مثال اگر شما به اسلحه ی خود نیاز پیدا کنید در هنگام بازگشایی گاوصندوق باید در کمترین زمان ممکن این کار را انجام دهید.

اگر رمز شما بهم بریزد باید حتما توسط نیروی متخصص آموزش دیده و معتمد شرکت مربوطه مشکل بر طرف شود.

سارقان حرفه ای قادر هستند رمز های مکانیکی یک مرحله ای را بسیار سریع تر از موتور رمز های سه مرحله ای رمز گشایی کنند.

مزایای رمز های مکانیکی گاوصندوق

این مدل رمزها تقریبا از سال 1800 مورد تایید هستند و دارای تاییده ی استاندارد می باشند. بدیهی است برخی نمونه های این موتور رمز ها مرغوبیت بیش تری نسبت به نمونه های مشابه دارند، این برتری را باید از کارشناسان فنی جویا شوید.

هیچ کدام از قطعاتی که در رمز به کار رفته نیاز به باطری ندارد.

این گونه رمز ها قابلیت استفاده در طولانی مدت را دارند و می توان گفت طول عمر بالایی دارند. 

گاوصندوق اثرانگشتی و طرز کار رمز اثر انگشتی گاوصندوق

 رمز های اثر انگشتی به این دلیل که قیمت بالایی دارند برای هر گاوصندوقی استفاده نمی شوند و مشتریان مخصوص خود را دارند. سنسورهای قوی و تکنولوژی پیشرفته به کار گرفته شده در این رمز ها باعث شده تا طلا فروشان، بانک ها و افرادی که قصد نگه داری از مجموعه های گران قیمت خود در منزل را دارند از این نمونه رمز ها استفاده کنند.

بر روی رمز های اثر انگشتی سنسوری نصب شده است که قابلیت تشخیص و ذخیره ی اثر انگشت افراد وجود دارد به این صورت که هر اثر انگشت به صورت کد هایی از 0 و 1 بر روی دستگاه ذخیره می شود و این قابلیت را دارد که چندین اثر انگشت را در حافظه ی خود ذخیره کند.

مزایای رمز اثرانگشتی گاوصندوق

موتور رمز های اثر انگشتی بسیار کاربردی و ایمن می باشند. نحوه عملکرد رمز اثرانگشتی نیز بسیار جالب است.

قابلیت دسترسی سریع به محتویات داخلی گاوصندوق، مخصوصا در زمان هایی که حتی ثانیه ها برای شخص مهم هستند.

قابلیت استفاده برای چند اثر انگشت.

اثر انگشت هر شخص منحصر به خود ان شخص می باشد و در این صورت قابلیت دسترسی به دیگران غیر ممکن می شود.

معایب رمز های اثر انگشتی گاوصندوق

این نوع رمزها نیز توسط باطری کار می کنند و بعد از گذشت یک دوره نیاز به تعویض باطری دارند.

ممکن است گاهی در هنگام تشخیص اثر انگشت به مشکل برخورد و شناسایی صورت نگیرد.

قیمت این نمونه از رمزها بسیار بالا است.

ممکن است تغییرات جوی مانند رطوبت و یا دیگر مسائل بر روی کارکرد آن اثر بگذارد.

 

رمز گاوصندوق

رمز گاوصندوق چشمی

این نمونه از رمز ها توسط سنسور های مخصوصی که در آن تعبیه شده با تشخیص قرنیه ی شخص اقدام به بازگشایی گاوصندوق می کند و اگر هر شخصی به غیر از مالک گاوصندوق در برابر سنسور رمز بیاستد به دلیل عدم تطابق قرنیه، قفل رمز کار نخواهد کرد. این نمونه از رمزها نیز برای مکان های خاصی استفاده می شوند و هر شخصی توانایی خرید آن را ندارد.

رمزهای الکترونیکی یا دیجیتال

رمزهای الکترونیکی جزء دسته رمزهایی هستند که اجازه ی دسترسی سریع به محتویات داخلی گاوصندوق را به مالک خود می دهند. قیمت مناسب این گونه رمزها نسبت به نمونه های اثر انگشتی و چشمی باعث شده که محبوبیت بیشتری در بین افراد داشته باشند. فرایند تغییر رمز در این مدل رمزها بسیار راحت است و افراد می توانند در هر زمانی و بدون هیچ محدودیتی این کار را انجام دهند.

رمز های دیجیتالی نیز به وسیله ی باطری کار می کنند و نیاز به تعویض باطری در فواصل زمانی خاص دارند.

رمزهای کلیدی :

رمز های کلیدی یا همان قفل و کلید که بیشتر درزمان گذشته در گاوصندوق ها استفاده می شدند ولی با گذشت زمان و به روز شدن دانش سارقان این گونه قفل ها امنیت خود را از دست دادند زیرا امکان بازگشایی آن ها به مراتب راحت تر از دیگر رمزها است.

توصیه می شود در صورت خرید گاوصندوق حتما ترکیبی از قفل و کلید و رمز مکانیکی یا الکترونیکی تهیه کنید. و حتما برای آموزش طرز کار رمز گاوصندوق از فروشنده راهنمایی بگیرید.

 

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka

مقالات مرتبط

گاوصندوق خارجی

گاوصندوق کره ای

آیا گاوصندوق کره ای بخریم؟ هر آنچه باید در مورد گاوصندوق کره ای بدانید در این مقاله به درخواست کاربران عزیز آرکا پیرو موضوع گاوصندوق

ادامه مطلب »

۲ پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *