Search
Close this search box.

مقالات مرتبط

دسته بندی ها

اشتباهات اشخاص در هنگام خرید گاوصندوق

در این مقاله قرار است بیاموزیم که اشتباهاتی را که کاربران در هنگام خرید گاوصندوق مرتکب می شوند را تکرار نکنیم. چرا که اشتباهات خرید گاوصندوق تا حد بسیار زیادی ما را پشیمان و متحمل ضررهای فراوانی می کنند.

در طی سالیان دراز و حتی می توان گفت که در طی قرن ها این گاوصندوق ها بوده اند که از وسایل با ارزش، طلا و سکه و سنگ های قیمتی افراد در برابر خطر گم شدن و یا دزدیده شدن توسط سارقین محافظت می کردند. اگرچه که در آن زمان گاوصندوق به معنای امروزی وجود نداشت و بشراز جعبه های محکم یا صندوق های ابتدایی را برای محافظت از دارایی هایش استفاده می کرد.

طی سالیان دراز این راه توسط بشر پیموده شده است تا اینکه ما امروزه به این دانش رسیده ایم که گاوصندوق ها را در اشکال و وزن ها و لول های امنیتی متفاوت، تولید کنیم.

اشتباهات خرید گاوصندوق

بشر در ساخت گاوصندوق به مرحله ای رسیده است که برای شغل ها و مکان های مختلف نیز نوع خاصی از گاوصندوق را طراحی کرده است.

انگلیسی ها اولین کسانی بودند که دست به ساختن گاوصندوق زدند. دو برادر به نام های چارلز و جرمیا چاپ، کسانی بودند که تصمیم گرفتند جعبه ای را تولید کنند که در برابر سارقین ایمن باشد و از اموال و اشیاء گران بهای افراد محافظت کنند.

گاوصندوق هایی که تولید می شدند در برابر آتش سوزی مقاوم نبودند، ایده ی ساخت گاوصندوق های نسوز توسط هنری براون و همکار مخترع آمریکایی آفریقایی اش در سال 1886 اختراع شد. هدف آن دو تولید گاوصندوق هایی مقاوم در برابر آتش بود تا بتوان از اسناد مهم در برابر آتش سوزی محافظت کرد.

آن ها برای ضد حریق کردن گاوصندوق ها از ماده ی آتش نشانی پرلیت در داخل دیواره های گاوصندوق استفاده کردند. این ماده در برابر آتش مقاومت بالایی دارد و ایده ی خوبی برای استفاده در بدنه ی گاوصندوق است.

در بالا یک آشنایی مختصری با تاریخچه ی پیدایش گاوصندوق پیدا کردیم. امروزه اگر در بازار قدم بزنیم با انواع و اقسام مدل های گاوصندوق مواجه می شویم که شرکت های مختلف سازنده ی آن ها هستند و در هنگام خرید ممکن است دچار تردید شوید.

در حین خرید گاوصندوق گاهی توضیحاتی که یک فروشنده به شما می دهد ممکن است باعث شود که سر در گم شوید و یا اینکه یکسری برداشت های اشتباه برای تان به وجود بیاید، سعی داریم در این مقاله در رابطه با ابهامات، برداشت های غلط و اشتباهات در هنگام خرید گاوصندوق شفاف سازی انجام دهیم.

 تفکرات غلط در هنگام خرید گاوصندوق

همانطور که گفتیم؛ در هنگام خرید گاوصندوق حال نیز چه به صورت حضوری و یا اینترنتی، اشتباهاتی را مرتکب می شویم و با تفکرات اشتباه خریدی اشتباه انجام می دهیم.

در نهایت پس از مدت زمان اندکی متحمل ضررهای بسیاری به خصوص ضررهای مالی می شویم. پس بهتر از است پیش از خرید گاوصندوق اطلاعات خود را در مورد آن ها بالا ببریم.

1_ خرید گاوصندوق بدون توجه به قیمت

گاهی پیش می آید که در پی توضیحاتی که از یک فروشنده دریافت می کنیم به این نتیجه می رسیم که تنها کافی است یک گاوصندوق خریداری کنیم و برایمان مهم نباشد که از یک برند معتبر خرید کنیم یا از یک برند ناشناخته و نا آشنا که گاها در سطح شهر توسط وانت بار ها به فروش می رسند و هیچ گونه خدمات پس از فروش و ضمانتی شامل حال آن ها نمی شود.

خرید گاوصندوق امر واجب و ضروری در جامعه ی امروز است اما به چه قیمتی؟ اگر قرار است هزینه ای در این رابطه داشته باشید حتما برندی را خرید داری کنید که شناخته شده باشد، دارای گواهی های استاندارد باشد و خدمات پس از فروش را نیز داشته باشد. درست است که باید هزینه ی بیشتری را پرداخت کنید ولی به این نکته توجه داشته باشد که قرار است دارایی و اسناد و مدارک تان را در آن قرار دهید. پس پرداخت هزینه ی بیشتر به شما آرامش خاطر بیشتری برای قرار دادن دارایی تان در گاوصندوق می دهد.

لازم به ذکر است، نمی توان گفت تمامی گاوصندوق های گران قیمت امنیت بسیار بالایی دارند، چرا که نمونه های تقلبی بسیار زیاد شده اند. پس گاوصندوق بایستی قیمتی معمول و طبق عرف داشته باشد.

اما این قول را به شما می دهیم که تمامی گاوصندوق های ارزان قیمت، ایمنی قابل قبولی ندارند چرا که در بازار امروز، مواد اولیه به جهت ساخت گاوصندوق، اگر از کیفیت مطلوبی برخوردار باشند، ارزش و قیمت بالایی دارند.

2- نیازی به گاوصندوق نسوز ندارید

برخی از مشتریان برای این که در هزینه های خود صرفه جویی کنند و مبلغ کمتری را برای خرید گاوصندوق پرداخت کنند، از ویژگی ضدحریق یا نسوز بودن گاوصندق چشم پوشی می کنند و با خود فکر می کنند که این ویژگی هیچ وقت به کارشان نمی آید.

اما باید گفت درست به اندازه ی مهم بودن ضد سرقت بودن گاوصندوق، نسوز بودن آن نیز با اهمیت است. همین طور که همه می دانند حادثه هیچ وقت خبر نمی کند پس بهتر است قبل از اتفاق همه ی موارد در نظر گرفته شود.

قیمت گاوصندوق های نسوز بر حسب تحمل درجه ی حرارت متفاوت است. بهتر است گاوصندوقی تهیه کنید که حداقل تا دمای 700 درجه تا یک ساعت تحمل داشته باشد.

در حادثه ای که برای ساختمان پلاسکو رخ داد، آن تعداد از کسبه که گاوصندوق ضد سرقت و نسوز داشتند توانستند بعد از آوار برداری با وجود آسیب دیدن بدنه ی گاوصندوق ها، به محتویات داخلی آن دست پیدا کنند و اسناد و مدارک خود را تحویل گرفتند. گاوصندوقی نسوز است که در هنگام آتش سوزی از محتویات خود در برابر حرارت محافظت کند.

این مورد بسیار حساس و مهم است چرا که مواد عایق بین دوجداره ورق است که گاوصندوق را در مقابل حرارت مقاومت می کند. و طبیعتا در هنگام خرید گاوصندوق نمی توانید متوجه شوید که مواد عایق به کار رفته در آن گاوصندوق چیست؟ بتن، مواد عایق نسوز، گچ یا …؟!!!

برای تشخیص نسوز بودن یک گاوصندوق می توانید علاوه بر ادعای فروشنده، از روی وزن و مشخصات محصولات شرکت تولیدکننده از جمله بررسی وبسایت مرجع آن شرکت، خاطر خود را آسوده کنید.

3_ وزن زیاد امنیت را بالا می برد

برخی فکر می کنند که هر چه وزن گاوصندوق بیشتر باشد در ایمنی آن تاثیر بالایی دارد. اینکه وزن در ایمنی تاثیر دارد درست است اما باید متناسب با ابعاد گاوصندوق باشد.

برخی از گاوصندوق ها ابعاد کوچکتری دارند و فضای داخلی کمتری دارند و برای نگهداری از تعداد محدودی از وسایل هستند خب طبیعتا وزن کمتری دارند و قابل حمل هستند. بهتر است این گونه گاوصندوق ها را در مکان هایی که دور از دید دیگران است پنهان کرد.

پیشنهاد و توصیه اکید کارشناسان فنی، در مورد گاوصندوق های سبک وزن، اتصال گاو صندوق به زمین یا دیوار می باشد. این کار هزینه اندکی دارد اما امنیت زیادی را برای شما به ارمغان می آوررد.

وزن گاوصندوق اهمیت زیادی دارد پس حتما به آن توجه کنید و اطلاعات خود را در مورد آن بالا ببرد.

خرید گاوصندوق

4_ احتیاجی به نصب گاوصندوق نیست

درست است که وزن گاوصندوق سنگین است و به راحتی قابل حمل و جابه جایی نیست اما اگر چند نفر باشند به آسانی جابه جا می شود.

توصیه می شود بعد ار خرید گاوصندوق آن را در محلی که در نظر گرفته اید به وسیله ی پیچ های مخصوص به زمین متصل کنید. با این کار اگر زمانی سارقین تصمیم به حمل گاوصندوق شما داشته باشند نمی توانند این کار را انجام دهند یا بسیار زمان بر است که بخواهند آن را از زمین جدا کنند. پس در هنگام خرید حتما نمونه ای را تهیه کنید که به وسیله ی پیچ های مخصوص به زمین متصل می شود.

در این مورد حتما از فروشنده بخواهید که گاوصندوق تان قابلیت اتصال را داشته باشد. لازم به ذکر است این کار در گاوصندوق های با ابعاد بزرگ و وزن های بسیار سنگین ضرورتی ندارد. گاوصندوق های با وزن بیش از 500 کیلوگرم احتیاجی به اتصال ندارند. با این وجود باز هم بسته به درخواست مشتری قابل اجراست.

5_ اگر گاوصندوق بزرگ باشد مانع سرقت می شود

برخی فکر می کنند که اگر گاوصندوق بزرگی تهیه کنند، سارقان با دیدن آن از سرقت منصرف می شوند و باید در اینجا خاطر نشان کرد که با دیدن گاوصندوق بزرگ بیش تر وسوسه می شوند و تمایل به سرقت پیدا خواهند کرد. آن ها نیز سعی می کنند با به روز شدن سیستم های امنیتی دانش خود را در این زمینه ارتقا بخشند.

در گاوصندوق های بزرگ، بهره بردن از قفل ها و موتور رمز های ترکیبی، کلید های کمر تاشو، زبانه ها و قطر بدنه قطور و البته طبق استاندارد، گاوصندوق را تا حد بسیار زیادی غیر قابل نفوذ می کند.

توصیه می کنیم هر گاوصندوقی با هر وزن و ابعادی که تهیه می کنید از برند معتبر خرید کنید و حتما مجهز به سیستم ضد سرقت و پنل SMS  و دزدگیر باشد. هیچ گاه اموال و دارایی خود را صرف این که گاوصندوق به تنهایی ایمن است در آن قرار ندهید. دزد گیر، سیستم ضد سرقت، پنل SMS، استفاده از رمز مطمئن به جای قفل کلیدی و سایر موارد امنیتی می تواند به شما آرامش خاطر بیشتری در این زمینه بدهد و ایمنی گاوصندوق شما را بالاتر ببرد.

سخن آخر

اشتباهات رایج خرید گاوصندوق، که طبق تجربه فروشندگان گاوصندوق جمع آوری شده است، کمک بسیاری به شما در هنگام خرید گاو صندوق می کند. امید است با تحقیق و کسب اطلاعات راجب گاوصندوق، اقدام به خریدگاوصندوق کنید و بهترین محصول را تهیه و استفاده کنید.

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

مقالات مرتبط

گاوصندوق خارجی

گاوصندوق کره ای

آیا گاوصندوق کره ای بخریم؟ هر آنچه باید در مورد گاوصندوق کره ای بدانید در این مقاله به درخواست کاربران عزیز آرکا پیرو موضوع گاوصندوق

ادامه مطلب »
خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

۴ پاسخ

    1. موتور رمز ها تنوع بسیار دارند. نمونه های با کیفیت و درجه یک هم با ارزش ریالی بالایی تهیه می شوند.
      در گاوصندوق های آرکا، از موتور رمز های درجه یک و با ضمانت استفاده می شود.

  1. مقالات گاوصندوق آرکا عالیه. واقعا متشکرم ی مدته دارم تحقیق میکنم برای خرید گاوصندوق، خیلی استفاده کردم از آموزشات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *