مقالات مرتبط

دسته بندی ها

تاریخچه ساخت گاوصندوق و قفل درب

در این مقاله به تاریخچه ساخت گاوصندوق و قفل درب می پردازیم.

قسمت اول

تاریخچه ساخت گاوصندوق و قفل درب

اولين علامت هاي يک دستگاه قفل که به نظر مي رسيد کليدها در آرامگاه فرعون Ramses دوم، که در قرن 13 قبل از ميلاد حاکم بود، کشف شد. اما در عدالت بايد اشاره کرد که قفل هاي مکانيکي چوبي به طور همزمان چندين تمدن را اختراع کرده اند.
با گذشت زمان، اين دستگاه ها بهبود يافتند، از محصولات چوب به فلز و سپس به ترتيب صعودي.
قفل با مکانيزم بهار در حال حاضر در روم باستان استفاده مي شود. رومي ها اخطارهاي ثابت را در قفل اختراع کردند، جايي که آنها انواع مختلفي را ساخته بودند. اين کار براي جلوگيري از يک کليد از باز کردن همه قفل انجام شد. لازم به ذکر است که اين سيستم قفل بيش از هزار سال وجود داشته است، زيرا آن را در ميان بازرگاناني که عمدتا علاقه مند به حفاظت از کالاهاي خود از سارقين بودند، محبوب بودند. علاوه بر اين، قفل ها از اندازه هاي کوچکتر از کوچکترين تا بزرگترين بود. آنها چهره هاي مختلف را از هندسه به شکل پرندگان و حيوانات و حتي نمادهاي ديني به تصوير کشيدند.
در قرون وسطي، به خصوص در رنسانس، شکل کليدها بيشتر تصفيه شده بود، زيرا تحت تاثير توسعه معماري و ساخت و ساز قرار گرفت.
شکل تصفيه کليد ها در نيازهاي عملي انجام نشد. اين فقط توسط کاربران مورد تحسين قرار گرفت. قفل ها عملا هرگز براي قفل کردن درب ها استفاده نمي شدند، زيرا مکانيزم هاي بهار تغيير کرده و ايمني اين ملک بستگي به تفاوت هاي ظريف مانند کلاهک پنهان، تشنج هاي پيچيده و غيره داشت.
به همين دليل است که اين قفل ها در صفحه نمايش عمومي نمايش داده مي شود بدون اينکه پوشش داده شود تا مشخص شود کدام بخش ها ساخته شده اند و چه اتفاقي در مورد پرونده و روش جمع آوري بود.
اگر يک کارگر بتواند يک قفل فلزي ايجاد کند، آن را تحسين کرده، چنين کارگر به عنوان استاد بزرگ قدرداني ميشد.
مفاهيم جديد براي دستگاه هاي قفل شده در قرن 17 در اروپا به وجود آمد، زماني که مکانيزم هاي خاصي در اطراف کليد هاي سوراخ اختراع شد. به عنوان مثال، زنگ هايي که زنگ زده بودند (پيچيدگي زنگ هشدار مدرن)، يا قفل هاي کد شده با مجموعه اي از حروف و اعداد خاص، که نيازي به کليد براي باز کردن آن نيست، زنگ مي زدند.

تاریخچه ساخت گاوصندوق و قفل درب
پيشرفت مشابه در بهبود سدها صورت گرفت. اگر در اصل آنها با الگوهاي توري مشکي ساخته شده بودند، با رنگ هاي روشن و طلايي تزئين شده بودند، با گذشت زمان ظاهر شدن آنها ثانويه بود. عملکرد عاملي مهم بود.
طبق آمارهای مورخان، پادشاه فرانسه، لوئيس استاد فلزي است و دانش خود را در ساخت قفل ها اعمال مي کند. اما او به ويژه به يک جعبه آهن افتخار مي کند که در ديوار ساخته شده و براي ذخيره اسناد شخصي اش استفاده مي شود. اين احتمالا تنها مورد در تاريخ بود زماني که ايمني توسط بالاترين فرد ساخته شد.
اما از لحاظ توليد صنعتي سيف، مکان مشتق از اينجا به انگلستان مربوط مي شود که در قرن نوزدهم، آنها شروع به ساخت سيف هايي با ويژگي هاي سيف اثبات مدرن کردند.
سپس قفل هاي مکانيکي با صفحات شماره گيري براي قفل کردن با کليد ها جايگزين شدند. کد بر روي چندين ديسک چرخش وارد شده است. اين يک استتوسکوپ پزشکي بود. يک کليک کوچک با محل مناسب اعداد روي شماره گيري شنيده شد. صدا با استفاده از دستگاه پزشکي به راحتي مي تواند تشخيص دهد.
توليد کنندگان اين نقص را در نيمه دوم قرن بيستم اصلاح کرد، سپس بعد از بهبودي خاص، ديسک هاي شمارنده مي توانستند چند کليک اضافي انجام دهند که به نوبه خود مانع از حدس زدن ترکيب صحيح شد.

فروشگاه اینترنتی انواع گاوصندوق‌ آرکا

گاوصندوق آرکا مجموعه تولیدی انواع گاوصندوق، گاوصندوق دیجیتال، درب های نسوز و سیستم‌های ضد سرقت که بیش از دو دهه سابقه در زمینه طراحی و تولید گاوصندوق‌های نسوز دارد. محصولات این شرکت در اندازه‌های متفاوت و کاربری‌های گوناگون از گاو صندوق خانگی تا اداری را در بر می‌گیرد. به دست آوردن گواهینامه‌های متعدد برای کیفیت و ماندگاری و ایمنی صندوق نسوز آرکا، اعتبار ویژه‌ای به تولیدات این شرکت ایرانی بخشیده است. برای خرید گاوصندوق می توانید تمامی گاو صندوق های آرکا را با دو سال گارانتی و خدمات پس از فروش مادام العمر آرکا، پس از مشاهده قیمت گاوصندوق با تخفیف ویژه بصورت اینترنتی، گاوصندوقی ارزان و ایمن خریداری کنید.

 

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

[/av_textblock]

مقالات مرتبط

خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *