مقالات مرتبط

دسته بندی ها

گاوصندوق ضدسرقت

گاوصندوق اداری و ضدسرقت

گاوصندوق اداری ضدسرقت و نسوز یکی از مهم‌ترین نیازهای هر شرکت و یا اداره‌ و حتی برخی از مغازه‌های تجاری است.

وجود اسناد و مدارک مهم و با ارزش که مفقود شدن هر کدام از آن‌ها ممکن است باعث به خطر افتادن شرایط شرکت شود، تمامی کارفرماها و مدیران را وادار به تهیه این محصولات کرده ‌است. رقابت در میان تولیدکنندگان این رده از محصولات به علت تقاضای متفاوت و بالا از سمت بازار، بسیار زیاد است. پس جای هیچ تعجبی نخواهد بود اگر یک محصول بی کیفیت به‌ جای کالای مرغوب به شما معرفی گردد. اما از آن‌ جایی‌که ادارات و شرکت‌ها محل‌های پرتردد و با ریسک سرقت بالایی بوده و تعداد مدارک و اسناد با ارزش در آن‌ها بسیار زیاد است، بنابراین باید برای خرید یک گاوصندوق اداری ضدسرقت و مناسب، اطلاعات کافی کسب و سپس اقدام به خرید نمود.

پیش از اینکه به ادامه این مقاله بپردازیم، باید خاطر نشان کنیم که تمامی گاوصندوق های مدل MZ و HMZ آرکا، ضدسرقت هستند و از 2 سال گارانتی و 100 سال خدمات پس از فروش بهره مند می باشند.

جهت بررسی قیمت و مشخصات گاوصندوق های ضد سرقت آرکا، می توانید به فروشگاه و محصولات مراجعه کنید. در تمامی نمونه های گاوصندوق های خانگی، اداری، فروشگاهی و …، مدل هایی که با ورژن MZ و HMZ هستند، مجهز به سیستم ضدسرقت می باشند. ایمنی این ورژن گاوصندوق های آرکا بسیار بالا و رضایت بخش می باشد.

در ادامه نیز به شرح و تفسیر ویژگی های گاوصندوق ضدسرقت می پردازیم. پیشنهاد می شود پیش از خرید گاوصندوق ضدسرقت، اطلاعات خود را پیرو این موضوع بالا ببرید و به هیچ عنوان در خرید گاوصندوق ضدسرقت عجله نکنید. این مقاله نیز یکی از مفیدترین مطالبی خواهد بود که به شما جهت خرید صندوق ضدسرقت کمک می کند.

گاوصندوق اداری

محصولي بسيار مهم و مورد نياز در ادارات و شركت‌هاست. با توجه به نوع و حجم كالاها و اسنادي كه بايد در اين گاوصندوق‌ها نگهداري شود، اندازه و قيمت اين محصول متفاوت است. ضدسرقت بودن نكته بسيار مهمي است كه در طراحي همه گاوصندوق‌هاي اداري لحاظ مي‌گردد. بايد توجه داشت كه در برخي از ادارات نياز به نگهداري هاردهاي مختلف و يا لپتاپ است. در اين موارد نسوز بودن گاوصندوق‌ها اولويت بالايي خواهد داشت.

اين در حالي است كه در برخي ديگر از اين سازمان‌ها حجم مدارك و اسنادي كه بايد به شكل طبقه‌بندي شده مورد حفاظت قرار گيرند بسيار زیاد است. در اين موارد نياز به فايل‌های نسوز خواهید داشت. پس نوع کاربری در محل مورد نظر بسیار مهم است. بنابراین این وسیله با توجه به دغدغه کاربر انتخاب می‌گردد.

همچنین این وسیله باید در مقابل حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله و همین‌طور ضربات مختلف مثل فشار دیلم مقاومت کافی داشته باشد. از طرفی باید بتواند اسناد و مدارک بیش‌تری را با توجه به حجم فعالیت شما در خود جای دهد. بنابراین توجه به این دو مورد از ابتدایی‌ترین نکات لازم برای خرید یک گاوصندوق اداری ضدسرقت است.

باید توجه داشت که هیچ گاوصندوقی کاملا ضدسرقت نیست. در واقع تمامی مدل‌های آن پس از اعمال میزان مشخصی از فشار توسط ابزارهای مختلف، باز یا تخریب خواهند شد.

کاری که این وسیله برای شما می‌کند، فراهم کردن زمان کافی برای جلوگیری از سرقت است. در واقع، سارقان را مدتی معطل می‌کند تا اقدام لازم را به عمل آورید و از سرقت مدارکت و وسایلتان جلوگیری به عمل آید. هرچه این از ویژگی‌های بهتری برخوردار باشد، این زمان خریداری شده توسط آن برای شما بیش‌تر خواهد بود. بنابراین باید به دنبال گاوصندوق ادرای ضدسرقت مناسب باشید تا بتوانید از مدارک خود حفاظت کنید.

گاوصندوق اداری ضدسرقت آرکا

دو ویژگی ‌امنیتی مهم

به طور معمول، مشتریانی که قصد خرید گاوصندوق اداری دارند، به دو نکته مهم برای خرید توجه می‌کنند.
1. نسوز بودن

1.فضای کافی

این دو مورد، برای تمامی کاربران این محصولات، حائز اهمیت است. اما آپشن‌های مهم دیگری نیز هستند که برای خرید باید به آن توجه کنید. با این حال بیش‌تر مشتریان از این آپشن‌ها اطلاعی نداشته و نمی‌توانند یکی از مدل‌های مناسب و خوب آن را تهیه کنند. در این بخش قصد داریم تا به دو ویژگی امنیتی مهم در گاوصندوق‌های اداری ضدسرقت بپردازیم:

2.سیستم تاخیر یا سیستم خواب

این سیستم با ورود یک کد خاص فعال می‌گردد. با فعال شدن کد، کل سیستم رمز گاوصندوق برای مدت مشخصی از کار می‌افتد. نکته قابل توجه در این سیستم‌ها این است که با فعال شدن سیستم خواب، حتی اگر رمز صحیح را وارد کنید، درهای آن باز نمی‌شود. چرا که سیستم قفل عملا از کار می‌افتد. سیستم تاخیر یا خواب، مکانیزمی بسیار مهم و امنیتی برای گاوصندوق‌های اداری محسوب می‌شود.

 اما چرا سیستم خواب یا تاخیر در این وسیله از اهمیت بالایی برخوردار است؟

در شرکت‌ها و ادارات، معمولا رمز عبور و اطلاعات لازم جهت بازکردن گاوصندوق اداری و دسترسی به محتوای آن، در دست چند نفر است. سیستم خواب در این واحدها این امکان را به مدیر اصلی می‌دهد تا در زمان‌های ضروری و مورد نظر وی، امکان بازکردن را مسدود کند. در واقع وی در زمان‌های لازم و با توجه به شرایط، مانند اوقاتی‌که در جلسات حضور دارد، به وسیله این تکنولوژی، می‌تواند امکان دسترسی به گاوصندوق را مسدود کند. بنابراین باعث افزایش امنیت و حفظ اطلاعات خواهد شد.

 اما چگونه مجدد می‌توان به محتوای آن دسترسی پیدا کرد؟

پاسخ به این سوال ساده است. همان‌گونه که سیستم را از کار انداخته‌اید می‌توانید آن ‌را فعال کنید. اما باید توجه داشت این‌کار (فعال‌سازی مجدد قفل‌ها) تنها توسط شخص اصلی انجام خواهد شد.

 1. سیستم رمز دوکاربره

 دومین ویژگی مهم در بحث امنیت گاوصندوق‌های اداری ضدسرقت، سیستم رمز دوکاربره است. نکته قابل توجه در مورد این ویژگی این است که  تنها در گاوصندوق‌های دیجیتال قابل راه اندازی است. این امکان به نحوی پیاده‌سازی خواهد شد که دو کاربر بتوانند با دو رمز مجزا به آن دسترسی پیدا کنند. به طور معمول تمامی گاوصندوق‌های دیجیتال دارای این قابلیت هستند.

خرید اینترنتی گاوصندوق ضدسرقت

گاوصندوق اداری دیجیتال مناسب است یا مکانیکی؟

مدل‌های دیجیتالی در مقابل با مدل‌های مکانیکی از امنیت بالاتری برخوردار هستند. اما باید توجه کنید که شرکت سازنده و خدمات دهنده در این مورد بسیار مهم است. در واقع همان‌طور که وجود رمزهای دیجیتالی یک مزیت در گاوصندوق اداری ضدسرقت محسوب می‌شود، اگر استانداردهای کافی در طراحی آن لحاظ نشده باشد، باعث افزایش خطر سرقت محتوای آن خواهد شد. چرا که بهترین راه برای نفوذ و دسترسی به مدارک و اسناد خواهد بود.

بنابراین توجه به این نکته که بردها و قطعات الکترونیکی گاوصندوق حتما دارای گارانتی باشند و شرکت سازنده اصالت آن‌را تایید کند، نکته بسیار مهم برای خرید مدل دیجیتالی این وسیله است. در غیر اين ‌صورت بهتر است مدل‌هاي مكانيكي را خريداري كنيد.

نكته بعدي در مدل ديجيتال، تعداد كاربري است كه امكان دسترسي به وسیله را خواهد داشت. معمولا حداقل كاربر مجاز در اين گاوصندوق‌ها، 2 كاربر مجزا با دو كد پيش فرض است كه اين كدها از طرف شركت سازنده تعيين مي‌گردد.

نكته قابل توجه در مورد مدل ديجيتالی اين است كه رمز پيش فرض بايد بلافاصله پس از نصب تعويض گردد. علت اين امر نيز، امكان باز شدن در به وسيله رمز پيش فرض ديگر است. پس هر دو رمز بايد توسط كاربر تغيير كند.

نکات مهم برای داشتن یک گاوصندوق اداری ضدسرقت مناسب

بازار گاوصندوق‌های اداری، بازاری با رقابت بالاست. با یک جست‌وجوی ساده متوجه خواهید شد که برند‌ها و شرکت‌های مختلفی در حال طراحی و تولید انواع مختلفی از آن و ارائه آن‌ها به بازار هستند.

این مدل‌ها و برندها، گاوصندوق‌های متفاوت با ویژگی‌های مختلف و منحصر به فردی را تولید می‌کنند. بنابراین برای اینکه بتوانید یک مدل مناسب را تهیه کنید، باید اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید.

اما نکته بسیار مهم برای خرید یک گاوصندوق‌های اداری، امنیت ابتدایی و استحکام آن در شرایط آتش‌سوزی و سیل و یا در زمان سرقت است. در زیر به معرفی نکات مهم برای خرید یک گاوصندوق اداری ضدسرقت می‌پردازیم:

 1. مجهز به انواع سیستم‌های قفلی: گاوصندوق‌های اداری باید دارای چندین قفل باشد. چراکه به طور معمول بیش از یک نفر از آن‌ها استفاده کرده و احتمال سرقت در این مدل افزایش می‌یابد. بنابراین باید دارای قفل مکانیکی و دیجیتالی بوده و همچنین دارای چند کلید باشند.
 2. مجهز به سیستم زبانه‌کشی: این سیستم باید به گونه‌ای باشد که در چهار جهت دور در، دارای زبانه باشد. همچنین باید چهار زبانه در قسمت جلو نیز برای آن تعبیه شده باشد. زبانه بالا و پایین باید به صورت متحرک و چهار زبانه پشت در گاوصندوق‌ها ثابت باشد.
 3. نوع صفحه سیستم قفل: این صفحه باید دارای مکانیزمی باشد که در آن زبانه‌ها به راحتی حرکت کرده و گیر نکنند.
 4. زبانه قاب‌خور: این زبانه‌ها جهت تقویت و استقامت بیش‌تر در طراحی شده‌اند. در واقع در هنگام بستن، در به صورت نری و مادگی در هم قفل شده و خطر سرقت به ‌ویژه توسط دیلم را کاهش می‌دهند.
 5. باید دارای سیستم ضدسرقت در باشد. این سیستم در زمانی که سرقت از سمت در انجام می‌گردد، فعال می‌شود.
 6. نوع صفحه پشت قفل: در پشت قفل‌های رمزی به کار رفته در گاوصندوق باید از یک صفحه فولادی استفاده شود. این صفحه فولادی باید ضد دریل باشد.
 7. گاوصندوق‌های اداری ضدسرقت باید دارای دریچه مخفی به شکل محرمانه باشند.
 8. صندوقچه مجزا: درورن این وسیله باید یک بخش مجزای کوچک برای مصارف خاص قرار گیرد. این بخش که به صندوقچه معروف است، خود دارای سیستم قفل و ضدسرقت مجزاست.
 9. طراحی لولاها: از آن‌جایی‌که حمل و نقل و جابجایی گاوصندوق‌های اداری در زمان نیاز کاری دشوار است، بنابراین به لولاهای قاب‌خور جهت افزایش سهولت در امر جابجایی نیاز خواهد بود. تا در زمان مورد نظر از هم باز شده و مجدد به هم متصل شوند.گاوصندوق اداری و ویژگی های آن
 • تقویت سیستم داخلی: با ایجاد فرآیند نبشی‌کشی در داخل آن، کل بدنه خارجی در مقابل حادثه محکم می‌گردد.
 • مقاومت حرارتی: این وسیله باید مقاومت بالایی در مقابل حرارت و آتش‌سوزی داشته باشد.
 • نحوه بتن‌ریزی: میان دو لایه بدنه جهت افزایش استحکام و کاهش خطر سرقت، بتن‌ریزی انجام می‌گیرد. این بتن‌ریزی باید کاملا یک دست باشد.
 • گارانتی و ضمانت‌نامه: همان‌طور که گفته شد، برندهای مختلفی در بازار وجود دارند. اما باید توجه کنید که کدام برند کارت گارانتی دارد و آن را خریداری کنید. این امر در مورد گاوصندوق‌های خارجی بیش‌تر قابل توجه خواهد بود. چراکه برای خدمات و پشتیبانی‌های آتی، نیاز به یک نمایندگی معتبر با کارشناسان مجرب خواهید داشت. در صورتی‌که قصد خرید مدل دیجیتالی آن را دارید، باید حتما آن‌را از نمایندگی‌های معتبر تهیه کنید. در غیر این‌صورت، از خرید آن خودداری کنید. گارانتی حتما باید به شکل رسمی باشد. یعنی توسط یک نمایندگی رسمی با درج مهر و تاییدیه شرکت به همراه محصول ارائه شود. به طور معمول، گارانتی برای گاوصندوق‌ها به مدت 2 سال و خدمات پس از فروش، حدود 10 سال خواهد بود. که برای محصولات خارجی باید به این زمان توجه کنید تا بتوانید از پشتیبانی آن استفاده کنید.
 • قيمت: بايد توجه كنيد كه هر دو قيمت بالا و پايين براي گاوصندوق ايراد محسوب مي‌شود. در واقع نه ارزاني دليل بر قيمت خريد مناسب است و نه گراني دليل بر وجود كيفيت و استاندارد بالا. قيمت بسته به استانداردها و آپشن‌هاي به كار رفته در آن متفاوت است. گاوصندوق‌هاي با امكانات ويژه و داراي تاييديه‌هاي معتبر از مراكز ذيربط، داراي قيمت‌هاي بالاتري هستند. همچنين با افزايش سايز در صورت ثابت بودن ساير پارامترها، قيمت نيز افزايش مي‌يابد. نكته آخر نوع برند آن است. در صورت تهيه گاوصندوق‌ها با برند خارجي، به علت نوسانات ارز قيمت آنها بسيار متفاوت و بالا است.
 • رتبه امنيت: رتبه امنيت عددي است كه به وسيله آن امنيت وسیله مشخص مي‌گردد. در محصولات خانگي، رتبه امنيت در حد RSC LEVEL 1 خواهد بود كه كافي است . اما اگر به دنبال محصول فوق امنيتي هستيد، بايد از لول‌هاي بالاتري استفاده كنيد. محصول با لول امنيتي 1، به مدت 5 دقيقه تحت شرايط مشخص تست مي‌شود. اگر در اين مدت مقاومت كافي را از خود نشان دهد، استاندارد مورد نظر را كسب خواهد كرد.

گاوصندوق اداري ضدسرقت، انتخابي مناسب براي نگهداري انواع مدارك و اسناد مهم و با ارزش در محل كار خواهد بود.

اين جعبه مهم داراي ارتفاع و حجم‌های مختلفی هستند که با توجه به نیاز کاربر انتخاب می‌گردند. توجه به نکات امنیتی مهم برای خرید آن بسیار مهم است. بنابراین قبل از اقدام به خرید این محصولات باید اطلاعات کافی در این زمینه را کسب کنید.

حجم ، نوع سیستم قفل ، وزن، قیمت، گارانتی و… از مهم‌ترین عوامل موثر بر کیفیت و استاندارد یک گاوصندوق مناسب خواهد بود.

برندهای مختلفی در بازار وجود دارند که دارای ویژگی‌های متفاوتی هستند. در برخی از مدل‌ها از سیستم‌های بسیار پیچیده و به‌روز برای ساخت قفل‌ها استفاده می‌شود که باز کردن آن‌ها را دشوار می‌کنند.

در برخی از مدل‌ها که بیش‌تر برای شرکت‌های بزرگ مناسب هستند، قفل‌ها توسط دو کاربر با دو رمز مجزا باز خواهند شد که امنیت را دوچندان می‌کند. بنابراین توجه به این نکات در یک انتخاب استاندارد و مناسب، بسیار مهم خواهد بود. از طرفی گارانتی در این محصولات حرف اول را می‌زند. در مدل‌های دیجیتال به دلیل احتمال هک قفل‌ها باید از تضمین کافی و مناسب شرکت ارائه دهنده اطمینان کامل را حاصل کنید.

آرکا

گاوصندوق های ضدسرقت آرکا، پر فروش ترین محصولات ایمنی این مجموعه می باشد. چرا که تنوع بسیار بالایی دارند و علاوه بر این کیفیت گاو صندوق های ضدسرقت آرکا بسیار مرغوب و مورد استقبال کاربران عزیز قرار گرفته است.

گاوصندوق آرکا مجموعه تولیدی انواع گاوصندوق، درب های نسوز و سیستم‌های ضد سرقت که بیش از دو دهه سابقه در زمینه طراحی و تولید گاوصندوق‌های نسوز دارد. محصولات این شرکت در اندازه‌های متفاوت و کاربری‌های گوناگون از گاو صندوق خانگی تا اداری را در بر می‌گیرد. به دست آوردن گواهینامه‌های متعدد برای کیفیت و ماندگاری و ایمنی صندوق نسوز آرکا، اعتبار ویژه‌ای به تولیدات این شرکت ایرانی بخشیده است. شما می توانید تمامی گاو صندوق های آرکا را با دو سال گارانتی و خدمات پس از فروش مادام العمر آرکا و با تخفیف ویژه بصورت اینترنتی خریداری کنید.

پبج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

مقالات مرتبط

خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *