Search
Close this search box.

مقالات مرتبط

دسته بندی ها

تعمیر و نگهداری گاو صندوق

شاید در زمانی که قصد خرید گاوصندوق را دارید، به یک نکته مهم یعنی تعمیر گاو صندوق کم تر توجه کرده باشید؛ چرا که گمان نمی کنید که گاوصندوق تان دچار خرابی شود و یا نیاز به بروزرسانی داشته باشد.

باید بدانید این نکته بسیار حائر اهمیت می باشد؛ چه برای گاو صندوقی که قصد خرید آن را دارید، چه برای گاو صندوق قدیمی که نیاز به تعمیر دارد. اما توجه داشته باشید که گاها خرید گاوصندوق نو از تعمیر گاو صندوق قدیمی به صرفه تر است. پس به هیچ عنوان در تصمیم گیری عجله نکنید و اطلاعات خود را ارتقا دهید.

در واقع خرید گاوصندوق را می توان به مانند یک سرمایه گذاری ایمن برای محافظت از اشیاء قیمتی و پول نقد و دیگر چیزها دانست.

در هنگام انتخاب گاوصندوق، باید تمام دقت خود را به کار ببرید تا بتوانید گاو صندوقی را خرید کنید که پاسخگوی نیاز های شما باشد و از دارایی و اموال شما محافظت کند.

تعمیر گاو صندوق

گاوصندوق ها هم مانند بسیاری از وسایل دیگر ممکن است دچار مشکل شوند و در اینصورت می توانید با شرکت های ارائه دهنده تخصصی انواع خدمات گاوصندوق تماس بگیرید و درخواست نیروی متخصص را داشته باشید. در اسرع وقت با مجرب ترین نیرو درخواست شما انجام می شود. امروز تصمیم داریم در این مقاله راجع به تعمیر گاوصندوق صحبت کنیم و ببینیم انجام کدام کارها در هنگام استفاده از گاوصندوق آن را دچار خرابی می کند.

این مقاله شامل چندین بخش است که عنوان هر بخش در زیر آمده است:

1_ توضیح کلی در مورد اجزاء گاوصندوق

2_ خرابی هایی که عموما برای گاوصندوق ها رخ می دهد

3_ قسمت های قابل تعمیر گاو صندوق

4_ در هنگام خراب شدن گاوصندوق چه کاری انجام دهیم ؟

5_تعمیر تخصصی گاو صندوق در کجا صورت می گیرد ؟

6_ روش تعمیر و نگهداری گاو صندوق

معرفی اجزای تشکیل دهنده اجزای گاوصندوق

در ساخت گاوصندوق قطعات زیادی استفاده می شود اما می توان گفت قسمت های اصلی که در زیر آمده است، نقش بسزایی در کیفیت و کارایی گاوصندوق تولید شده دارند:  

الف: نوع ساختار بدنه ی فلزی گاوصندوق

بدنه ی گاوصندوق بر حسب نوع محصول تولیدی به دو دسته تقسیم می شود. بدنه ی دوجداره و بدنه ی یک جداره. البته نوع دیگری از بدنه وجود دارد که تلفیق این دو می باشد: بدنه سبک نسوز

 سیف باکس ها دارای بدنه ی یک جداره می باشند و مقاومتی در برابر آتش ندارند و وزن بسیار کمی دارند. این نوع گاوصندوق ها معمولا مناسب این هستند که در داخل دیوار و یا مکانی مخفی تعبیه شوند. معمولا مقاومت و امنیت این صندوق های یک جداره از گاوصندوق های دوجداره بسیار کم تر است.

و اما گاوصندوق های دوجداره علاوه بر این که در بدنه و داخل گاوصندوق از ورق های فلزی استفاده می شود، فضای داخلی بین دو ورق را با مواد پر کننده عایق، پر می کنند که هر شرکت سازنده با مواد متفاوتی این کار را انجام می دهد. برخی با گچ و برخی با سیمان و ماسه. شرکت آرکا این کار را با بتن مسلح انجام می دهد که علاوه بر غیر قابل نفوذ شدن بدنه ی گاوصندوق، از نظر وزن نیز سنگین می شود و جابه جایی به سختی انجام می گیرد و امنیت گاوصندوق بالاتر می رود.

نوع ورق های به کار رفته در بدنه ی  بیرونی گاوصندوق، متفاوت است از آنجایی که قسمت بیرونی بیش تر در معرض رطوبت، نور، آتش سوزی و. . . قرار می گیرد باید نوع فلز به کار رفته مرغوب تر باشد که هم در برابر بلایای طبیعی مقاوم باشد و هم در برابر نفوذ سارقین.

معمولا بدنه های گاوصندوق ها به صورت دوجداره ی مقاوم در برابر آتش سوزی، دو جداره معمولی و یا دوجداره مقاوم در برابر آب و رطوبت دسته بندی می شوند که بر حسب نیاز مشتری نوع ورق های به کار رفته متفاوت است.

ب: درب گاوصندوق

یکی از قسمت های بسیار مهم و حیاتی در حفظ امنیت گاوصندوق، درب آن است.  جنس فلز به کار رفته در درب گاوصندوق از نوع فولادی است و معمولا ضخامت ورق فولادی که در درب استفاده می شود از ضخامت ورق فولادی بدنه بیشتر است. داخل درب گاوصندوق نیز با ماده ی عایق و نسوز مخصوص پر می شود تا ایمنی گاوصندوق در قسمت درب نیز حفظ شود.

قفل های کلیدی، رمزها و دستگیره ها  بر روی درب گاوصندوق  تعبیه می شوند. پس باید علاوه بر حفظ امنیت، زیبایی ظاهری درب را نیز حفظ کرد.

پ:محتویاتی که در فضای بین دو دیواره استفاده می شود

برای این که ایمنی گاوصندوق بالا برود در فضای داخلی بین دو بدنه، مواد مخصوصی تزریق می شود که سارقین نتوانند از طریق برش دادن بدنه به محتویات داخل دسترسی پیدا کنند.

این مواد بسته به نوع گاوصندوقی که انتخاب می کنید متفاوت خواهد بود. بتن مسلح که هم فاکتور وزن را بالا می برد و هم نفود از طریق بدنه را غیر ممکن می سازد از بهترین گزینه ها برای عایق سازی بین دوجداره ی ورق های فولادی می باشد.

ت: نوع رمز به کار رفته در گاوصندوق

نوع رمز به کار رفته ( مکانیکی، دیجیتالی و انواع آن ها ) بر روی گاوصندوق اهمیت بالایی دارد. این رمز گاوصندوق است که در صورت وارد شدن صحیح به شما اجازه ی دست یابی به محتویات گاوصندوق را می دهد.

رمزهای مکانیکی به این صورت هستند که یک رمز سه رقمی برای خود انتخاب می کنید و با چرخش رمز به سمت چپ و راست و قرار گرفتن صحیح عدد رمز بر روی شاخص عمود، درب باز می شود. کار کردن با رمز مکانیکی در ابتدا کمی مشکل است اما با کمی تمرین به راحتی قابل بازگشایی است. این نوع رمز ها نیاز به باطری ندارند و ایمنی بالایی دارند.

رمز های دیجیتال توسط باطری کار می کنند و کاربر می تواند رمزی بین 4 تا 8 رقمی انتخاب کند که ایمنی آن را بالا می برد. یکی از محبوبیت های رمز های دیجیتالی طرز استفاده ی بسیار راحت از آن است و با وارد کردن رمز به راحتی درب گاوصندوق باز می شود. موتور رمز های دیجیتال تنوع بسیاری دارند، برای انتخاب قفل و موتور رمز صندوق مدنظرتان، اطلاعات خود را در مورد انواع رمز گاوصندوق بالاببرید. انتخاب هر کدام از این رمز ها بسته به سلیقه ی مشتری دارد که با کدام نوع رمز ارتباط بر قرار می کند.

تعمیر گاوصندوق

ث: زبانه های به کار رفته در درب گاوصندوق

زبانه ها دو صورت در درب گاوصندوق به کار می روند. زبانه های ثابت و زبانه های متحرک

زبانه ها در هر گاوصندوق بر حسب مدل، کارایی، ابعاد و تعدادشان متفاوت است و هر چه تعداد زبانه ها بیشتر باشد، اتصال درب به بدنه محکم تر و ایمنی بیش تر است. (البته که تمامی موارد از جمله قطر و تعداد زبانه ها بایستی طبق استاندارد باشد.)

گاوصندوق آرکا در مدل های تولیدی MZ  با قرار دادن زبانه های ثابت در داخل درب ایمنی آن را بسیار بالا برده است. طرز کار زبانه های ثابت به گونه ای است که درصورت وارد شدن ضربه به درب گاوصندوق توسط سارقین این زبانه ها فعال شده و درب را کاملا مهار کرده و اجازه باز شدن درب را به هیچ عنوان نمی دهد. حتی با بریده شدن لولا ها نیز امکان باز شدن درب وجود ندارد.

در بالا به صورت مختصر راجع به برخی اجزا گاوصندوق پرداختیم و حال به سراغ مبحث اصلی برمی گردیم.

خرابی هایی که عموما برای گاوصندوق ها رخ می دهد

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در هنگام استفاده از گاوصندوق، مشکلی رخ بدهد و برای رفع آن نیاز به درخواست تعمیر گاو صندوق از نیروها و افراد آموزش دیده باشد.در زیر به برخی از این مشکلات و خرابی های گاوصندوق که ممکن است برای هر کسی رخ دهد اشاره می کنیم.

گم شدن کلیدها

توصیه می شود حتما کلید های گاوصندوق را در مکانی امن قرار دهید که هم برای استفاده ی مجدد به راحتی در دسترس باشد و هم از دسترس افراد غریبه دور باشد. در صورتی که کلید های گاوصندوق را گم کردید می توانید با خدمات شرکت آرکا تماس بگیرید و درخواست نیروی متخصص را داشته باشید تا در اسرع وقت به آن رسیدگی شود.

 فراموش کردن رمز

گاهی پیش می آید که کاربر مدت زمان زیادی از گاوصندوق استفاده نکرده است و در زمان مراجعه برای بازگشایی با فراموشی رمز مواجه می شود. پس توصیه می کنیم حتما رمز انتخابی خود را در محلی مورد اطمینان یادداشت کنید تا در صورت فراموشی به آن مراجعه شود.

اگر برایتان این مشکل پیش آمد می توانید از قسمت خدمات آرکا مشاوره ی لازم در رابطه با بازگشایی را دریافت کنید و به صورت تماس تلفنی یا تصویری از پشتیبانی تلفنی آرکا بهره مند شوید. اگر موفق به بازگشایی نشدید در خواست نیروی متخصص در این زمینه را بدهید تا به آن رسیدگی شود.

 خرابی رمز

در روزهای ابتدایی خرید گاوصندوق، کار با رمز مکانیکی مقداری مشکل است و در بیش تر مواقع در همان روزهای اول کاربر شخصا اقدام به تغییر رمز پیش فرض کارخانه می کند که ممکن است اشتباه کند و رمز خراب شود.

در این صورت توصیه می شود با خدمات شرکت آرکا تماس بگیرید و درخواست نیروی متخصص در این زمینه را داشته باشید تا علاوه بر تعمیر رمز، آموزش تغییر رمز را نیز فراگیرید .

 شکسته شدن کلید در داخل قفل

توصیه می شود در زمانی که از گاوصندوق استفاده نمی کنید کلید ها را از داخل قفل بردارید. ممکن است در اثر ضربه کلید داخل قفل بشکند و در این صورت نیاز به درخواست تعمیرکار داشته باشید.

 سختی باز و بسته شدن درب

اگر درب گاوصندوق به سختی باز می شود و در هنگام باز و بسته کردن به مشکل بر میخورید حتما با خدمات شرکت آرکا تماس بگیرید و درخواست نیرو برای رفع این مشکل را داشته باشید.

در بالا برخی از مشکلاتی که ممکن است برای یک گاوصندوق پیش بیاید را بیان کردیم که برای رفع آن ها  نیاز است با متخصص آن تماس بگیرید.

در هنگام خراب شدن گاوصندوق چه کاری باید انجام دهیم؟

در هنگامی که گاوصندوق شما با مشکل مواجه شد در ابتدا به هیچ عنوان سعی نکنید خودتان اقدام به رفع مشکل پیش آمده بکنید. این یک کار تخصصی است.

اگر کلید های شما گم شد یا در درون قفل شکست در ابتدا با قسمت خدمات شرکت سازنده ی گاوصندوق تماس بگیرید و درخواست نیرو برای رفع مشکل پیش آمده را داشته باشید. برخی افراد در هنگام مواجه شدن با این مشکل از یک کلید ساز کمک می گیرند که کار بسیار اشتباهی است. کلید ساز در زمینه ی گاوصندوق تخصص ندارد و ممکن است کار شما را خراب تر کند و یا علاوه بر این، شما یک فرد نا شناس را به منزل خود راه داده اید که از محتویات داخل گاوصندوق شما و محل آن مطلع می شود و این امکان را دارد که دارایی شما به خطر بیافتد اما وقتی با شرکت مربوطه تماس بگیرید علاوه بر نیروی متخصص، یک فرد مورد اعتماد، شناخته شده و تعهد داده را به منزل یا محل کار خود راه داده اید.

اگر درب گاوصندوق تان بسته شده بود و یا دستگیره حرکت نمی کرد سعی نکنید با وارد کردن ضربه به درب گاوصندوق و یا دستگیره آن را باز کنید. ممکن است این کار نادرست شما بازگشایی گاوصندوق را سخت تر کند. همان طور که گفتیم بهترین کار تماس با خدمات شرکت سازنده است.

در صورت بروز هر گونه خرابی برای گاوصندوق تان در ابتدا با خدمات شرکت سازنده تماس بگیرید و یا این که می توانید با خدمات شرکت آرکا تماس بگیرید  تا در کوتاه زمان ممکن به آن رسیدگی شود.

 تعمیر تخصصی گاوصندوق در کجا صورت می گیرد؟

اینکه تعمیر تخصصی یک گاوصندوق در کجا انجام می شود بستگی به نوع مشکل پیش آمده دارد. برای مثال خراب شدن رمز می تواند در محلی که گاوصندوق قرار دارد انجام شود ولی زمانی که رمز گاوصندوق را فراموش کنید برای بازگشایی حتما باید گاوصندوق را به کارخانه ببرید تا در آنجا تعمیر شود. اگر رنگ گاوصندوق در اثر جابه جایی نادرست یا شرایط آب و هوایی خراب شده است برای رنگ آمیزی مجدد باید به کارخانه منتقل شود.

درصورتی که نیاز به تعویض لولا ها را داشته باشد باید گاوصندوق را به کارخانه انتقال دهید.

اگر دستگیره ها شل شده باشد و یا این که رنگ آن رفته باشد برای انجام خدمات می توان در محل این کار را انجام داد.

نوع مشکلی که برای یک گاوصندوق به وجود می آید تعیین می کند که خدمات در کجا صورت بگیرد محل نصب گاوصندوق یا کارخانه ی سازنده.

تعمیر تخصصی هر گاوصندوق تنها توسط کارخانه و شرکت سازنده آن محصول به بهترین نحو صورت می گیرید.

درصورتی که نشانی و مشخصاتی از واحد خدمات شرکت تولیدکننده گاوصندوق تان پیدا نکردید؛ می توانید از واحد خدمات سایر شرکت های معتبر راهنمایی بگیرید. معمولا سایر شرکت ها خدمات محصول شرکت دیگری را انجام نمی دهند؛ اما شرکت صندوق نسوز آرکا، که واحد خدمات آن به صورت تخصصی در زمینه های تعمیر، بروزرسانی، آموزش تغییر رمز، حمل و جابجایی و سایر خدمات گاوصندوق و محصولات ایمنی را انجام می دهد.

می توانید در زمینه خدمات و تعمیر گاو صندوق از مشاوره رایگان واحد خدمات برای برندهای متفاوت گاوصندوق بهره ببرید.

در این مقاله سعی شد در باره تعمیرات گاوصندوق صحبت کنیم تا بتوانیم در هنگام بروز مشکل رفتار درست را نشان دهیم. سعی کنید از یک برند معتبر و شناخته شده خرید کنید تا در صورت بروز هرگونه مشکل در اسرع وقت به آن رسیدگی کنند. در پایان به تعدادی از نکاتی که در نگهداری صحیح از گاوصندوق به شما کمک می کند اشاره می کنیم.

نگهداری از گاوصندوق

وقتی یک گاوصندوق با کیفیت خرید می کنید، می توانید برای مدت زمان طولانی به آن اطمینان کنید و مدارک و اسناد و اشیاء قیمتی خورد را در آن نگهداری کنید. برای عملکرد بهتر توصیه می شود:

روغن کاری قفل: برای این که قفل گاوصندوق گیر نکند و در مواقع ضروری با مشکل مواجه نشوید بهتر است مقداری روغن مخصوص در قسمت قفل و پیچ ها بزنید.

سرویس سالانه: تعداد کمی از افرادی که گاوصندوق می خرند، در سال اقدام به سرویس گاوصندوق خود توسط نیروی متخصص شرکت سازنده می کنند. آن ها زمانی با تعمیر کار تماس می گیرند که مشکلی پیش آمده باشد.

سرویس گاوصندوق به صورت سالیانه و چک کردن مکانیزم قفل، دستگیره ها، لولا ها، پیچ و مهره ها و . . . می تواند پیشگیری کند از بروز خرابی گاوصندوق.

سخن آخر

 شرکت گاوصندوق آرکا علاوه بر ارائه خدمات به مشتریان خود، به دیگر برند های گاوصندوق نیز خدمات ارائه می دهد. پس میتوانید با هر برندی از گاوصندوق که دارید در صورت بروز مشکل، از این شرکت درخواست تعمیر گاو صندوق و یا بروزرسانی آن را داشته باشید.

شرکت آرکا با تولید انواع گاوصندوق های نسوز در این زمینه می تواند برای هر نوع سلیقه ای محصولی داشته باشد که با رتبه بندی محصولات خود به صورت MS ، MZ  و HMZ  این حق انتخاب را به مشتری می دهد تا گاوصندوقی مطابق با استاندارد های مد نظر خود خرید کند.

پیج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

مقالات مرتبط

گاوصندوق خارجی

گاوصندوق کره ای

آیا گاوصندوق کره ای بخریم؟ هر آنچه باید در مورد گاوصندوق کره ای بدانید در این مقاله به درخواست کاربران عزیز آرکا پیرو موضوع گاوصندوق

ادامه مطلب »
خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

۳ پاسخ

 1. عالیه که خدمات تعمیر گاوصندوق هم دارین. من رمز گاوصندوقم مشکل خورده بود و واحد خدمات آرکا خیلی سریع مشکلمو برطرف کردن.
  محصولات آرکا رو به دلیل کیفیت بالا و پشتیبانی مادام العمر پیشنهاد میکنم.

 2. سلام و عرض ادب
  شرکت آرکا گاوصندوق کاوه رو هم خدمات دهی می کنه؟ کلید گاوصندوق من داخل قفل شکسته هرچی پیگیری کردم جواب نگرفتم متاسفانه.
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. با سلام، بله
   آرکا، شرکت تخصصی ارائه دهنده خدمات انواع محصولات ایمنی است. جهت افزایش سرعت در روند کارتان با واحدخدمات آرکا ارتباط بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *