Search
Close this search box.

مقالات مرتبط

دسته بندی ها

گاوصندوق نسوز آرکا

گاوصندوق‌های نسوز

گاوصندوق‌های نسوز آرکا، یکی از بهترین و معتبرترین محصولات گروه صنعتی بوده که توانسته است با استفاده از دانش روز، به کارگیری مواد مرغوب و سیستم‌های نوین و همچنین بهره‌مندی از تخصص، دانش و تجربه نیروهای خود، محصولاتی با کیفیت و مناسب با هر نیازی را تامین و به بازار عرضه کند. یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌ها و اهداف این شرکت، جلب رضایت مشتریان مختلف با نیازهای گوناگون است. بنابراین تلاش کرده تا انواع گاوصندوق‌های نسوز با رعایت استانداردهای روز را با قیمت مناسب طراحی و تولید نماید.

گروه صنعتی آرکا در زمینه‌های مختلفی مانند ساخت درب‌های ایمنی، سیستم‌های ضد سرقت، ساخت گاوصندوق‌های نسوز فعالیت داشته اما مهم‌ترین هدف این شرکت ساخت و عرضه انواع گاوصندوق نسوز با درجه کیفیت بالا و قیمت مناسب به منظور جلب رضایت مشتری و حفظ حقوق آن‌هاست. این شرکت تلاش کرده تا گاوصندوق‌های نسوز خانگی، هتلی، اداری، بانکی، فروشگاهی ویترینی و… را تولید کند تا بتواند نیاز اکثر کاربران این محصولات را به خوبی برطرف سازد.

در این مقاله به بررسی انواع گاوصندوق‌ نسوز آرکا پرداخته و به ویژگی‌های مهم این برند که موجب تمایز آن با سایر رقبا گشته خواهیم پرداخت. در ابتدا باید بگوییم گاو صندوق نسوز چیست و چه مزایایی دارد.

گاوصندوق آرکا

گاوصندوق‌های نسوز آرکا

از آن‌جایی‌که گاوصندوق‌ها محلی برای نگهداری مدارک و اشیاء گران‌بهای شما هستند، پس برای خرید یک محصول مناسب باید به چند نکته اساسی توجه کنید.

 1. ابتدا باید دقت کنید که محصول مورد نظر در فهرست UL باشد. در واقع این فهرست به شما نشان خواهد داد که برند مورد نظر گواهی‌نامه گاوصندوق نسوز را دریافت کرده یا خیر. این گواهی‌نامه این اطمینان را به شما می‌دهد که برند مورد نظر آزمون‌های لازم برای اثبات نسوز بودن را به خوبی پشت سر گذاشته است.
 2. اسناد و مدارک و در واقع تمامی کاغذها در دماهای بالاتر از 350 درجه فارنهایت مقاومت خود را از دست داده و از بین می‌روند. پس دمای گاوصندوق در زمان آتش‌سوزی نباید از این حد بالاتر برود. این بدان معناست که اگر دمای بیرون گاوصندوق در زمان حریق تا 2000 درجه فارنهایت نیز برسد، دمای داخلی این محصول نباید از 350 درجه فارنهایت بالاتر برود.
 3. مدارک مغناطیسی مانند هارد دیسک‌ها، فلش‌ها و… آستانه تحمل دمایی کم‌تری دارند. در واقع این مدارک نسبت به مدارک کاغذی در دماهای کم‌تری مقاومت خود را از دست داده و از بین می‌روند. پس باید توجه کنید در صورتی‌که از گاوصندوق به منظور نگهداری از این اشیاء استفاده می‌کنید، مدل‌های نسوزی را انتخاب کنید که دمای محفظه داخلی آن‌ها به کم‌تر از 150 درجه فارنهایت برسد.

با توجه به موارد فوق اهمیت نسوز بودن گاوصندوق‌ها به وضوح مشخص می‌گردد. پس برای نگهداری از مدارک خود باید از مدل‌های نسوز استفاده کنید. برای ساخت گاو صندوق نسوز عمدتا از بتن مسلح استفاده می‌شود. در واقع اگر کیفیت محصول بالا باشد، برای ساخت بدنه از بتن مسلح به همراه فولاد استفاده می‌شود. علت این امر نیز تحمل و مقاومت بالای این مواد در دماهای بالاست. در این قسمت به بررسی رفتار این ماده در مقابل حرارت و علت استفاده از آن در گاوصندوق نسوز می‌پردازیم.

در زمان خرید گاوصندوق، فروشنده این اطمینان را به شما می‌دهد که گاوصندوق نسوز و از مواد با کیفیتی ساخته شده‌است. اما توجه به یک نکته و یا شاید تفاوت اساسی بسیار مهم است. در دو برند با یک شکل و اندازه، ممکن است تفاوت غیر قابل مشاهده‌ای باشد. آن هم مصالح به کار رفته در مقاوم سازی محصول است.

در برخی از محصولات از گچ و در برخی از بتن و در برخی دیگر از بتن مسلح استفاده می‌شود. اما استفاده از هر کدام چه تفاوتی را در کیفیت نهایی محصول ایجاد می‌کند؟

گچ: گچ سخت شده که از ترکیب آب با گچ تولید می‌شود، اگر در مقابل حرارت در زمان آتش‌سوزی قرار بگیرید، تغییر ترکیب خواهد داد. در واقع آب از گچ جدا شده و به صورت یک لایه محافظ در مقابل حرارت قرار می‌گیرد. بنابراین باعث ایجاد مقاومت و حفاظت از بخش‌های درونی می‌گردد. با تبخیر آب، تخلخل‌ها در گچ افزایش یافته و باعث کاهش هدایت گرمایی می‌شوند. بنابراین تا حدودی از اشیاء درون گاوصندوق محافظت می‌کند. البته باید توجه کنید که این مقاومت محدود بوده و زمان کمی دوام می‌یابد. همچنین گچ تحمل زیادی در دماهای بالا را ندارد.

بتن: این ماده ترکیبی از شن، ماسه و آب است. این ترکیب دارای ویژگی‌های بسیار مهم و خاصی است که باعث شده تا از آن در ساخت گاوصندوق استفاده شود. در زیر به تعدادی از خواص بتن‌ها اشاره می‌کنیم:

 1. این ترکیب تحمل دمایی بسیار زیادی دارد و در زمان آتش‌سوزی مقاومت بسیار بالایی را از خود نشان می‌دهند.
 2. بتن قادر است تا از انتقال گرما به سمت دیگر جلوگیری کند. بنابراین گرما از آن عبور نخواهد کرد.
 3. وزن بتن بسیار زیاد است. این نکته برای ساخت گاوصندوق بسیار مهم است.
 4. بتن ماده‌ایست که مقاومت فشاری بالایی دارد. در واقع قادر است تا فشارهای زیاد را به خوبی تحمل کند.

مزیت مهم در بتن‌ها این است که هر مقدار آب بخورند، سفت‌تر می‌شوند و همچنین در صورت مواجه با گرما فرآیند پخت در آن‌ها تکرار می‌شود. این ویژگی در بتن باعث شده تا از آن برای ساخت گاوصندوق استفاده شود.

اما با تمام این مزایا بتن یک ایراد اساسی دارد. آن هم خاصیت ترد بودن است. در واقع بتن در مقابل کشش مقاومت بسیار پایینی دارد و در این شرایط اجزای آن به سادگی از هم جدا می‌شوند. برای رفع این مشکل از مسلح کردن بتن استفاده می‌شود.

بتن مسلح: برای افزایش مقاومت بتن موجود در بدنه گاوصندوق، از بتن مسلح استفاده می‌شود. این محصول از بتن و میلگرد ساخته شده‌است. میلگردها باعث افزایش مقاومت کششی بتن می‌شوند. مجموعه آرکا با استفاده از بتن مسلح در بین دو لایه داخلی گاوصندوق‌های خود، باعث شده تا این محصولات از مقاومت مطلوبی در زمان فشار و آتش‌سوزی برخوردار شوند.

جنس گاوصندوق    جنس گاوصندوق خوب

کیفیت گاوصندوق نسوز در برند آرکا

برای پر کردن جداره گاوصندوق، در این شرکت از بتن مسلح استفاده می‌شود. در واقع مجموعه آرکا با استفاده از بتن مسلح مرغوب توانسته محصولی تولید کند تا تحمل بالایی در مقابل فشار، حرارت و انفجار داشته باشد. اما تنها به کارگیری میلگرد در این محصولات موجب افزایش کیفیت آن نشده‌است.

جنس بتن مورد استفاده در این محصولات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در گاوصندوق نسوز آرکا از بتن مرغوب و مسلح شده برای ساخت تولید استفاده می‌شود. این بتن ویژگی‌های زیر را دارد:

 1. سازگاری بالای بتن با حرارت‌های زیاد که موجب مستحکم‌تر شدن بتن می‌گردد.
 2. مقاومت بالای بتن در برابر فشار و کشش
 3. افزایش میزان کرنش کششی

از طرفی میلگردهای به کار رفته در این محصولات نیز از نوع مرغوبی بوده که دو خاصیت عمده را ایجاد می‌کنند:

 1. پیوستگی کامل و مناسبی را با بتن دارند.
 2. ماندگاری بسیار بالایی را در بین بتن دارند.

گروه صنعتی آرکا با استفاده از بتن مرغوب و میلگرد از جنس فولاد، توانسته تا گاوصندوق‌های نسوز با کیفیتی را در مدل‌های مختلف به بازار ارائه کند. این گاوصندوق‌ها مقاومت بالایی در برابر حرارت‌های زیاد و فشار دارند. نکته مهم در این برند ارائه محصولات با استاندارد بالا و تضمین خدمات پس از فروش است.

انواع گاوصندوق نسوز آرکا

مجموعه آرکا انواع گاوصندوق نسوز برای مصارف مختلف را طراحی و تولید کرده‌است. این گاوصندوق‌ها با استفاده از متریال با کیفیت و با توجه به استانداردهای روز در این حوزه تولید می‌شوند. از انواع گاوصندوق‌های نسوز آرکا می‌توان موارد زیر را معرفی کرد:

گاوصندوق نسوز خانگی

گاوصندوق نسوز خانگی آرکا یکی از پر مصرف‌ترین و در نتیجه پر فروش‌ترین انواع گاوصندوق محسوب می‌شود. این شرکت تلاش خود را برای ساخت این محصولات با شرایط زیر کرده‌است:

ضدسرقت: یکی از مهم‌ترین نکات در ساخت گاوصندوق خانگی، ضدسرقت بودن این محصول است. با توجه به اینکه مدارک، اسناد و کالاهایی با ارزش در هر خانه در این گاوصندوق‌ها نگهداری می‌شود، پس باید توجه داشت که از امنیت بالایی برخوردار باشند. درب‌ها و سیستم‌های قفل ضدسرقت و بدنه مقاوم که توان تحمل فشار و ضربه را داشته باشند، در تولید این محصولات بسیار مهم است.

نسوز بودن: بحث نسوز بودن گاوصندوق‌ها در تمامی مدل‌های این محصولات با اهمیت است. استفاده از موادی که بتواند حداقل برای یک ساعت در دماهای بالا مقاومت کافی را از خود نشان دهد، نکته بسیار مهم و اساسی خواهد بود. مجموعه آرکا با ارائه گاوصندوق‌های خانگی نسوز در طرح‌ها و مدل‌های مختلف، توانسته رضایت مشتریان خود را به خوبی جلب نماید.

وزن: محصولات شرکت آرکا به نحوی طراحی شده که دارای وزن‌های استاندارد متناسب با کاربرد مشتریان  را داشته باشد.

قیمت: این گاوصندوق های خانگی  با قیمت‌های مناسب و معقول در عین حال با کیفیت بالا در بازار قابل تهیه هستند.

گاوصندوق نسوز فروشگاه و مغازه

با توجه به اینکه گاوصندوق مورد استفاده در فروشگاه و مغازه باید از جنس نسوز با بدنه محکم و سیستم امنیتی مطمئن باشد، این مجموعه تلاش کرده تا محصولات خود را با بالاترین کیفیت و در نظر گرفتن قیمت مناسب برای مشتریان خود تولید کند. محصولات این دسته دارای ویژگی‌های زیر هستند:

 • نسوز بودن و تحمل دماهای بالا در زمان آتش‌سوزی
 • طراحی با فضای بیش‌تر و طبقه‌بندی جهت مرتب سازی فضای داخلی و نصب صندوقچه‌های داخلی جهت نگهداری مجزای مدارک مهم
 • استفاده از قفل‌های مجزا و کاملا تخصصی به منظور افزایش امنیت
 • استفاده از مواد با کیفیت جهت افزایش مقاومت محصول در مقابل فشار یا ضربه
 • 2سال گارانتی و خدمات پس از فروش مادام العمر
 • پشتیبانی24 ساعته توسط کارشناسان فنی و آموزش دیده

گاوصندوق نسوز جواهرات

علاوه بر پول و اسناد، نگهداری از طلا و جواهر کار دشواری خواهد بود. اگر طلاساز و یا یک فروشنده جواهرات باشید، حفظ و نگهداری از حجم بالایی از این اموال، کار بسیار خطرناک و در برخی از موارد، حیاتی است.

در زرگری‌ها و یا طلافروشی‌ها از گاوصندوق‌هایی استفاده می‌شود که مقاومت بالایی نسبت به ضربه و فشار و همچنین دماهای بالا داشته باشند. اغلب این محصولات سنگین هستند و امکان جابجایی آن‌ها به سادگی وجود نخواهد  داشت. همچنین دارای قفل‌های مختلف جهت افزایش امنیت نیز می‌باشند. مجموعه آرکا با به کارگیری از دانش و تجربه متخصصان فنی در این حوزه، توانسته است تا گاوصندوق‌های نسوز با طراحی داخلی ویژه‌ای را تولید کند که کاملا مناسب نیاز کاربران این صنف است.

به علت اهمیت فوق‌العاده‌ای که اشیاء درون گاوصندوق‌ها دارند، کیفیت این محصولات و همچنین سیستم‌های امنیتی به کار رفته در آن‌ها بسیار مهم است. گروه آرکا با استفاده از استانداردهای روز و بهره مندی از متریال مرغوب و استفاده از تکنولوژی‌های مرتبط با تولید گاوصندوق‌ها، محصولاتی را روانه بازار کرده‌است که علاوه بر مقاومت بالا در برابر فشار، ضربه و آتش، دارای سیستم‌‌های قفلی پیشرفته و با کیفیت به منظور جلوگیری از سرقت هستند.

محصولات نسوز این برند در مدل‌ها و طرح‌های مختلف متناسب با نیاز کاربران طراحی می‌گردد. همچنین قیمت و خدمات پس از فروش این برند موجب شده تا مشتریان این محصولات نیازهای خود را برطرف نموده و رضایت کافی را از این برند داشته باشند.

گاوصندوق های مناسب این صنف؛ بطور معمول گاوصندوق های آسانسوری و گاوصندوق های زیرویترینی است.

گاوصندوق آسانسوری طلافروشی

گاوصندوق نسوز اداری و کارخانجات

در ادارات و کارخانه‌ها به علت نگهداری از مدارک و اسناد بسیار مهم، باید به دنبال محصولی بود که از هر نظر مقاوم و قابل اطمینان باشد. این محصولات در مجموعه آرکا با شرایط زیر تولید می‌شوند:

 • استفاده از مواد مرغوب و نسوز برای ساخت
 • تولید گاوصندوق های سبک و در عین حال نسوز(به در خواست مشتری)
 • استفاده از سیستم‌های ضدسرقت منطبق بر استانداردهای مختلف و به روز
 • وزن بالا جهت جلوگیری از حمل در زمان سرقت
 • مجهز به طبقات مختلف با اندازه متنوع جهت تفکیک اسناد از یک‌دیگر و قفل مجزا برای این بخش‌ها
 • 2سال گارانتی و خدمات پس از فروش مادام العمر
 • پشتیبانی24 ساعته توسط کارشناسان فنی و آموزش دیده

گاوصندوق نسوز موسسات و بانک‌ها

این گروه از محصولات باید دارای ویژگی‌های خاص و منحصر به فردی باشند. چرا که حجم مدارکی که در آن‌ها نگهداری می‌شود، بسیار زیاد است. از طرفی این مدارک دارای اهمیت زیادی هستند که به شکل امانت در این موسسات قرار دارند. پس نگهداری صحیح از آن‌ها  کاری بسیار مهم خواهد بود. مجموعه آرکا با استفاده از طراحی ویژه و استاندارد خود توانسته تا این دسته از گاوصندوق‌های نسوز را طبق استانداردهای لازم ساخته و به بازلر عرضه کند. این محصولات دارای امکانات و ویژگی‌های زیر هستند:

 • مقاومت دمایی بالا در زمان آتش سوزی
 • مقاوم در برابر نفوذ مایعات
 • دارای یراق‌آلات مقاوم و استاندارد(ضد دیلم و ضد برش)
 • مجهز به سیستم‌های امنیتی ویژه و قفل‌های مکانیکی و دیجیتالی
 • وزن بسیار زیاد که عملا از جابجایی آسان آن جلوگیری می‌کند.
 • دارای فضای بسیار زیاد جهت قرار دادن حجم بیش‌تری از مدارک
 • دارای دو در به منظور افزایش امنیت و سهولت در کار
 • 2سال گارانتی و خدمات پس از فروش مادام العمر
 • پشتیبانی24 ساعته توسط کارشناسان فنی و آموزش دیده

فروشگاه اینترنتی گاوصندوق آرکا

گاوصندوق آرکا مجموعه تولیدی انواع گاوصندوق، درب های نسوز و سیستم‌های ضد سرقت که بیش از دو دهه سابقه در زمینه طراحی و تولید گاوصندوق‌های نسوز دارد. محصولات این شرکت در اندازه‌های متفاوت و کاربری‌های گوناگون از گاو صندوق خانگی تا اداری را در بر می‌گیرد. به دست آوردن گواهینامه‌های متعدد برای کیفیت و ماندگاری و ایمنی صندوق نسوز آرکا، اعتبار ویژه‌ای به تولیدات این شرکت ایرانی بخشیده است. شما می توانید تمامی گاو صندوق های آرکا را با دو سال گارانتی و خدمات پس از فروش مادام العمر آرکا و با تخفیف ویژه بصورت اینترنتی خریداری کنید.

پبج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

مقالات مرتبط

گاوصندوق خارجی

گاوصندوق کره ای

آیا گاوصندوق کره ای بخریم؟ هر آنچه باید در مورد گاوصندوق کره ای بدانید در این مقاله به درخواست کاربران عزیز آرکا پیرو موضوع گاوصندوق

ادامه مطلب »
خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *