Search
Close this search box.

مقالات مرتبط

دسته بندی ها

هنگام خرید گاوصندوق به چه نکاتی باید توجه داشت

هنگام خرید گاوصندوق خوب به چه نکاتی باید توجه داشت

در هنگام خرید گاوصندوق خوب برای خانه یا محل کار خود، ابتدا باید به نیازتان فکر کنید؛ اگر در منطقه ای زندگی می کنید که با آمار بالای جرایم شناخته می‌شود، باید به دنبال گاوصندوقی باشید که در برابر حملات سارقان و ابزارهای سرقت مقاوم باشد، چون حتی اگر گاوصندوق شما بهترین سیستم قفل را داشته باشد، ولی نتواند در برابر اینگونه حملات مقاومت کند، به هیچ وجه نمی توان امنیت آن را تضمین کرد.

اما اگر غیر از سرقت، نگران آتش سوزی و یا سیل هستید، باید یک گاوصندوق نسوز پیدا کنید که مقاومت خوبی در برابر آتش و حرارت داشته باشد. همچنین برای محافظت در برابر سیل یا آب گرفتگی باید به ضد آب بودن گاوصندوق هم دقت کنید.

بعد از بررسی نیازتان باید به این فکر کنید که می خواهید گاوصندوق را کجا قرار دهید. آیا به یک سایز کوچک نیاز دارید تا آن را در قفسه کمد یا زیر تخت بگذارید یا می خواهید در گوشه ای از دفتر کارتان با نمایی ساده در معرض دید قرارش دهید؟ باید بررسی کنید که آیا در ساختمان امکان این را دارید که گاوصندوق را به دیوار یا زمین پیچ کنید؟ یا در صورتی که قصد پنهان کردن آن را دارید، در کجا و با چه شرایطی می توانید این کار را انجام دهید.

در آخر هم باید به قیمت گاوصندوق فکر کنید. گاوصندوق ها بسته به کیفیت و میزان مقاومتشان قیمت های متفاوتی دارند و هرچه بیشتر هزینه کنید امنیت بیشتری برای دارایی های خود برقرار می کنید، پس صرفا به دنبال گاوصندوق ارزان نباشید و حتما کیفیت را در اولویت قرار دهید تا بعدا پشیمان نشوید. افراد با در نظر گرفتن نیازهای فردی و یا شغلی خود باید گاوصندوق هایی انتخاب کنند که بیشتر به راندمان کار آنها کمک کند به این منظور باید ویژگی هر گاو صندوق را بهتر بشناسیم تا بدانیم که کدام گاوصندوق با چه ویژگی هایی برای رفع نیازهای ما مناسب است.

نکات خرید گاوصندوق

چند مدل گاوصندوق در بازار موجود است و کاربرد هرکدام چیست؟

به طور کلی برای مصارف خانگی و تجاری هفت مدل گاوصندوق مختلف وجود دارد که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند.

گاوصندوق خانگی که معمولا در سایزهای کوچک و قابل حمل تولید می‌شود و در برابر آب، آتش و سرقت مقاوم است. گاوصندوق ها برای نگهداری اسناد و مدارک شخصی و یا دسته چک یا دفترچه حساب که در هر خانه ای وجود دارد بسیار مناسب است.

گاوصندوق اسلحه که تاکنون بزرگترین سایز گاوصندوق تولیدی برای مصارف غیرتجاری بوده و برخی از آنها به اندازه چهل و پنج سلاح جا دارند و برخی هم به اندازه ای کوچک هستند که تنها یک اسلحه را نگهداری می کنند. گاوصندوق های اسلحه علاوه بر اماکن و موسسات امنیتی و استفاده های شخصی در باشگاه های ورزشی تیراندازی و یا جایگاه شکارچیان هم مورد استفاده قرار می گیرند.

گاوصندوق اثرانگشتی یا فینگر پرینت که از جمله جدید ترین گاوصندوق ها هستند، فقط با اثر انگشت صاحب گاوصندوق باز می‌شود و امنیت بالایی دارد.  البته با پیشرفت هرچه بیشتر تکنولوژی گاوصندوق های طراحی شده است که قفل آنها باب مشاهده مردمک چشم یا چهره فرد صاحب گاوصندوق باز می شود.

گاوصندوق هتلی که برای نگهداری از مقدار کمی پول و اشیا با ارزش تولید می شود و معمولا آنها را در اتاق های هتل می‌توان دید. البته در مصرف خانگی داخل کمد دیواری هم می توان استفاده کرد.

گاوصندوق دیواری که معمولا در پشت یک تابلو پنهان می شود، خیلی بزرگ نیست و نهایتا دارای دو تا سه قفسه است. برای نگهداری اسناد بسیار مهمی که نباید در انظار عمومی باشد، مناسب است.

گاوصندوق اداری تجاری که معمولا در دفاتر کاراستفاده می‌شود و بر روی زمین قرار می گیرد اگر چه بعضا برای مصارف خانگی هم خریداری می‌شود. این گونه از گاوصندوق ها یکی از پرکاربردترین گاوصندوق ها است زیرا هم جای کمی را در اتاق اشغال می کند هم جای نگهداری اسناد و مدارک مختلفی را در خود دارد و حمل و نقل آب نسبت به گاوصندوق های کوچک سخت تر است و امکان و دزدیده شدن آن کمتر از گاوصندوق های بسیار کوچک است. همچنین کار کردن با آن ساده تر از دیگر گاوصندوق ها میباشد.

گاوصندوق دیجیتال که با استفاده از یک صفحه کلید دیجیتال باز و بسته می شود و دارای زنگ هشدار است. درباره این گونه گاوصندوق ها باید گفت که تکنولوژی به کمک سازندگان گاوصندوق آمده است تا یک گاوصندوق مطمئن و خوبی را تهیه کنند تا در مراکز حساس که برای نگهداری اسناد و مدارک بهره برده و یا اشیا بسیار قیمتی هستند دوره بهره برداری قرار بگیرند.

 مهم ترین ویژگی‌های یک گاوصندوق خوب چیست؟

یک گاوصندوق خوب و امن و باکیفیت باید دارای چند ویژگی کلی باشد که بتواند به خوبی نیازهای کاربران خود را تامین نماید و همچنین از امنیت بالایی هم برخوردار باشد تا بتواند از اشیای قیمتی و اسناد و مدارکشان محافظت کند. در این جا به انواع مختلف گاوصندوق اشاره می‌کنیم.

ویژگی اول: مقاومت در برابر آتش

پس از سرقت، آتش سوزی نگرانی عمده صاحبان گاوصندوق است و این نگرانی بیراه نیست، چون اگر در هر مکانی، چه خلوت باشد چه شلوغ و در هر منطقه ای، چه سرد باشد و چه گرم، امکان آتش سوزی هست.  زیرا طبق تحقیقات کارشناسان، احتمال یک تا چهار آتش سوزی برای هر خانه ای در طول عمرش وجود دارد. مغازه، خانه، اداره و یا فروشگاه های بزرگ تفاوتی نمی‌کند، زیرا آتشسوزی ممکن است در همه جا اتفاق بیفتد. برای مثال می‌توان به آتش سوزی ساختمان پلاسکو اشاره کرد که در آن برج بزرگی به همراه تمام مغازه های درونش در آتش سوخت و اگر گاوصندوق صاحبان مغازه ها در برابر آتش سوزی مقاوم نبودند تمام اسناد و مدارک و همچنین پول ها و اشیای گرانبها یشان که درون گاوصندوق بود از بین می رفت. گاوصندوق خوب حتما باید در برابر آتش مقاومت زیادی داشته باشد. بر اساس گفته کارشناسان حداقل میزان مقاومت گاوصندوق نسوز در برابر آتش 30 دقیقه است زیرا بر حسب تجربه، آتش سوزی معمولا در خانه حرکت می کند و میزان ماندگاری آتش در یک اتاق نهایتا 20 دقیقه است، پس 30 دقیقه مقاومت قابل قبول است. البته در بعضی از مکان ها احتمال آتش سوزی بیشتر است. به همین دلیل باید گاوصندوق هایی با میزان مقاومت بیشتر را تهیه کنند که قیمتشان هم بالاتر است اما در عوض می توانند با خیال راحت از ایمنی آن گاوصندوق ها، تمام اسناد و مدارک و اشیای ارزشمندشان را درون گاوصندوق مورد نظر بگذارند.  همچنین میزان حرارت داخل گاوصندوق های مقاوم در برابر آتش از 125 درجه تا 350 درجه متغیر است و انتخاب هر کدامشان بستگی به محتویاتی دارد که می خواهید در آن نگهداری کنید.

ویژگی دوم: محافظت در برابر سرقت

سازندگان گاوصندوق ضد سرقت معمولا هر ساله از مواد جدیدی که در برابر انواع ابزار سارقان بتواند مقاومت کند در گاوصندوق خود بهره می برند و همچنین قفل هایی که برای گاو صندوق ها در نظر گرفته می شود هر سال پیشرفته تر از قفل های قبلی است. همچنین طبق استانداردهای جهانی یک گاوصندوق با امنیت بالا باید حداقل 15 دقیقه در برابر حملات با ابزارهای مختلفی همچون مشعل، انفجار، دیلم، دریل و ضربه مقاومت کند. بنابر این ابزار و وسایل سارقانی که می‌خواهند گاوصندوق ها را باز کنند بسیار سنگین هستند و حمل و نقل آنها هم بسیار مشکل است. طبق نظر مشاوران و کارشناسان امنیتی، سارقان معمولا به دنبال چیزی هستند که بتوانند سریع و راحت حمل کنند و خارج شوند؛ پس اگر مدت زمان زیادی از خانه دور می‌شوید و یا اداره شما برای مدت زیادی تعطیل می شود،  بهتر است گاوصندوق‌هایی تهیه کنید که قابلیت پیچ شدن به زمین، دیوار یا سقف را داشته باشند و یا یک گاوصندوق دیواری باشد که به خوبی مخفی شده است، به این ترتیب تا حد زیادی از خطر سرقت در امان می‌ماند.

ویژگی سوم: مقاوم در برابر آب

در مناطق سیل خیز گاوصندوق ها وظیفه دیگری را هم بر عهده دارند. یکی  دیگر از ویژگی های گاوصندوق امن در کنار ضدحریق و ضدسرقت بودن، مقاومت در برابر آب است. خطر سیل و ترکیدگی لوله در ساختمان می‌تواند باعث نفوذ آب به داخل گاوصندوق شود و اسناد کاغذی یا پول نقد را از بین ببرد، پس اگر حتی درصد کمی هم احتمال آن را می دهید که در محل نگهداری گاوصندوق سیل بیاید باید در زمان خرید، به این ویژگی گاوصندوق مورد نظر توجه لازم را داشته باشید.

 ویژگی چهارم: امنیت و کیفیت قفل

آخرین خصوصیتی که باید در هنگام خرید گاوصندوق خوب به آن دقت کنیم امنیت و کیفیت قفل و پنل کنترل آن است. یک گاوصندوق خوب باید در اوج امنیت، به سادگی قابل استفاده باشد تا بتوانیم به راحتی آن را باز و بسته کنیم. می‌توانیم یک گاوصندوق رمزی، گاوصندوق اثرانگشتی و یا یک گاوصندوق دیجیتال بخریم که هر کدام ویژگی ها و مزایای خاص خود را دارند. برای مثال یکی از مزایا و امکانات گاوصندوق دیجیتال، سیستم هشداردهنده است که در موارد خاص مثل باز ماندن درب، یا مواقع خطر به ما هشدار می‌دهد.

نکات خرید گاوصندوق

گاو صندوق را در کدام قسمت از خانه قرار دهیم؟

پس از خرید یک گاوصندوق مناسب مسئله اصلی این است که گاو صندوق را کجای خانه نصب کنید. در این مورد هم باید به نکات مختلفی توجه کنید تا بتوانید بیشترین بهره وری را از گاوصندوق خود داشته باشید. بهترین مکان برای گاوصندوق به طراحی خانه شما بستگی دارد؛ اما نکاتی وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

علاوه بر خطر دزدی، بلایای طبیعی هم مانند سیل و زلزله و یا آتش سوزی می‌توانند گاوصندوق شما را نهدید کند و تمام محتویات آن را که برای شما بسیار ارزشمند است نیز از بین ببرد. پس باید در نظر داشت مکان نگهداری گاوصندوق بسیار مهم است.

این موضوع بسیار حائز اهمیت می باشد؛ اتاق ها، زیرزمین، انبار و حتی پذیرایی می تواند محیط مناسبی برای جایگذاری گاوصندوق شما باشد. بهترین گزینه جهت انتخاب محل مناسب گاوصندوق، مشورت با کارشناسان فنی و طراحان شرکت تولید کننده گاوصندوق می باشد. این کارشناسان آموزش دیده و باتجربه بسته به شرایط زندگیتان، رفت آمدها و مواردی از این قبیل بهترین گزینه جهت تعبیه گاو صندوق را به شما پیشنهاد می دهند.

با در نظر گرفتن نکات بالا و بررسی دکوراسیون منزل خود، با استفاده از راهنمایی های کارشناسان فنی بهترین مکان را برای گاوصندوق انتخاب کنید، زیرا بسیار مهم است که گاوصندوق کجا نصب شود.

خرید گاوصندوق خوب

خرید گاوصندوق خوب کار سختی است و باید بدانید که از کجا بهترین گاوصندوق را بخرید تا برای مدت زمان زیادی برای شما کار کند و بتوانید اشیای ارزشمند و یا اسناد و مدارک مهم خود را در آن نگهداری کنید. گاوصندوقی را که پس از بررسی های زیاد از نظر کمی و کیفی خریداری می نماید باید از مکان مطمئنی خریداری شود باید اطمینان داشته باشید که این محصول توسط شرکت خوبی ساخته شده باشد تا در طراحی و ساخت گاوصندوق دقت کامل را به کار گرفته باشند زیرا گاوصندوق قرار است یک عمر از مهمترین اشیا و یا مدارک شما مراقبت کند و شما باید یک عمر به گاوصندوق خود اعتماد کنید پس برای اینکه بتوانید به راحتی به گاوصندوق خود اعتماد کنید باید از شرکت مورد اعتمادی یک گاوصندوق خوب خریداری نمایید. در این مواقع هیچ چیز بیشتر از گارانتی و خدمات پس از فروش محصول و تجربه سازندگان آن در طول سالیان نمی تواند باعث اعتماد و اطمینان باشد.  پس اگر قصد خرید یک گاوصندوق امن و قابل اعتماد را دارید، خدمات پس از فروش و پشتیبانی سازندگان را در اولویت قرار دهید، چرا که هیچ چیز مثل پشتیبانی و خدمات دهی، ضامن امنیت نیست.

فروشگاه اینترنتی گاوصندوق آرکا

گاوصندوق آرکا مجموعه تولیدی انواع گاوصندوق، درب های نسوز و سیستم‌های ضد سرقت که بیش از دو دهه سابقه در زمینه طراحی و تولید گاوصندوق‌های نسوز دارد. محصولات این شرکت در اندازه‌های متفاوت و کاربری‌های گوناگون از گاو صندوق خانگی تا اداری را در بر می‌گیرد. به دست آوردن گواهینامه‌های متعدد برای کیفیت و ماندگاری و ایمنی صندوق نسوز آرکا، اعتبار ویژه‌ای به تولیدات این شرکت ایرانی بخشیده است. شما می توانید تمامی گاو صندوق های آرکا را با دو سال گارانتی و خدمات پس از فروش مادام العمر آرکا و با تخفیف ویژه بصورت اینترنتی خریداری کنید.

پبج اینستاگرام صندوق نسوز آرکا

gavsandogh_arka@

مقالات مرتبط

گاوصندوق خارجی

گاوصندوق کره ای

آیا گاوصندوق کره ای بخریم؟ هر آنچه باید در مورد گاوصندوق کره ای بدانید در این مقاله به درخواست کاربران عزیز آرکا پیرو موضوع گاوصندوق

ادامه مطلب »
خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *