مقالات مرتبط

دسته بندی ها

گاوصندوق دیجیتال

در این مقاله به معرفی انواع گاوصندوق دیجتال و انواع موتور رمزهای دیجیتال پرداخته ایم. همچنین مقایسه گاو صندوق های دیجیتال با گاوصندوق های مکانیکی در این مقاله ذکر شده است. برتری ها و معایب انواع قفل ها و موتور رمزها، نحوه انتخاب رمز درست و گاوصندوق مناسب شما، از جمله نکاتی است که در این مقاله عنوان شده و شما می توانید در هنگام خرید گاوصندوق از نکات مربوطه بهره ببرید.

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی تمامی وسایل و ابزارآلات پیشرفت چشمگیری داشته‌اند. گاوصندوق‌ از مهمترین وسایلی است که امروزه علاوه بر بانک، طلافروشی‌ها، ادارات، شرکت های امنیتی و فروشگاه ها در منازل هم ضرورت وجود آن بسیار احساس می‌شود. زیرا حفظ و نگهداری از اشیا و مدارک با ارزش مهم اهمیت بسیار بالایی دارد.

گاوصندوق‌ها اوایل تنها به صورت کلیدی و مکانیکی طراحی و تولید می‌شدند. اما این گاوصندوق ها معایبی داشتند که با پیشرفت علم و تکنولوژی طراحان و برندهای برتر دنیا توانسته‌اند این مشکلات را رفع کنند. به همین منظور گاوصندوق دیجیتال طراحی و عرضه شد.

گاوصندوق دیجیتال هم همانند گاوصندوق ساده است تنها تفاوت آن در نوع قفل آن است. معمولا گاوصندوق‌ها قفل‌های مختلفی همچون مکانیکی و دیجیتال دارند. گاوصندوق دیجیتال یکی از انواع گاوصندوق‌هاست که از امنیت بیشتری نسبت مدل‌های ساده یا قفل میکانیکی برخوردار است.

پی بردیم که حضور گاوصندوق در فروشگاه‌ها، منازل، هتل، ادارات، طلافروشی ها، بانک و … ضروری است. همان طوری که گفتیم اگر به اسم گاوصندوق دیجیتال کمی توجه داشته باشید خواهید فهمید که منظور از دیجیتال بودن گاوصندوق، قفل آن است.

گاوصندوق آرکا با بیش از دو دهه فعالیت در زمینه طراحی و تولید انواع مدل‌های گاوصندوق توانسته است به یک برند خوش نام و معتبر ایرانی تبدیل شود. گاوصندوق دیجیتال نیز یکی از انواع مدل‌های گاوصندوقی است که این برند تولید می‌کند. پس اگر قصد خرید یک گاوصندوق را دارید با ما همراه باشید تا با گاوصندوق دیجیتال بیشتر آشنا شوید و انتخاب بهتری داشته باشید.

گاوصندوق دیجیتال

انواع گاوصندوق دیجیتال

همانطوری که می‌دانید برای همه‌ی ما حفظ و نگهداری وسایل با ارزش و گران قیمت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به همین منظور بهترین پیشنهاد کارشناسان این است که یک مدل از انواع گاوصندوق‌ها را به منظور ایجاد آرامش کامل انتخاب و خریداری کنیم.

گاوصندوق‌ها با انواع قفل‌ها و سایزهای مختلف در بازار موجود هستند. با توجه به نیاز خود و فضایی که قرار است آن را نگهداری کنید، یکی از مدل های آن را باید انتخاب کنید.

امروزه گاوصندوق دیجیتال یکی از بهترین گاوصندوق‌های شناخته شده است که امنیت بسیار بالاتری نسبت به گاوصندوق با قفل مکانیکی دارد. لازم است توجه داشته باشید که انواع مدل‌های گاوصندوق را می‌توانید با قفل دیجیتال تهیه کنید.

. گاوصندوق دیجیتال خانگی و اداری

یکی از مهمترین تفاوتی که گاوصندوق دیجیتال خانگی با بقیه گاو صندوق ها دارد؛ اندازه، ابعاد و وزن گاوصندوق است. این مدل از گاوصندوق خانگی به نحوی طراحی و تولید می‌شود که در فضاهای کوچک هم قابل استفاده باشد و فضای زیادی را نگیرد.

معمولا وزن استاندارد گاوصندوق دیجیتال خانگی و اداری حداقل 200 کیلوگرم است. این گاوصندوق در برابر ضربه و حرارت بسیار مقاومت دارد. به دلیل آنکه از دزدیده شدن این گاو صندوق جلوگیری شود آن را در به دیوار و یا زمین نصب می‌کنند. این مدل گاوصندوق به دلیل اینکه با پیچ  از داخل گاوصندوق به دیوار متصل می‌شود، احتمال جا به جایی و دزدیده شدن را به صفر می‌رساند.

لازم به ذکر است، جهت مخفی بودن گاوصندوق می توان آن را در داخل کمد و یا زیر زمین نصب کرد.

بنابراین بهتر است بدانید برای اینکه بتوانید این گاوصندوق را جا به جا کنید، حتما باید رمز آن را بدانید و گاوصندوق را باز کنید. پس واضح است که تا چه میزان امنیت این مدل گاوصندوق بالا است. با خیال آسوده می‌توانید یکی از انواع مدل‌های گاو صندوق دیجیتال را برای منزل و یا محل کار خود انتخاب کنید.

. گاوصندوق دیجیتال هتلی

اهمیت نگهداری و محافظت از مدارک و اشیای قیمتی بر هیچ کس پوشیده نیست. به خصوص زمانی که در سفر هستید. به همین دلیل اغلب هتل‌های پیشرفته برای جذب  مشتری و حفظ آرماش کامل مسافران درون اتاق‌های خود از یک گاوصندوق دیجیتال هتلی به همراه نحوه باز کردن رمز به سه روش اثرانگشت، کارتی و رمزدار استفاده می‌کنند.

لازم است توجه داشته باشید که برای این مدل از گاوصندوق‌ها برای هر مسافر یک رمز و کلید مجزا برای آن‌ها به صورت منحصر به فرد طراحی می‌کنند. پس جایی برای نگرانی وجود ندارد.

جهت اطلاع از مزایای این سیف باکس های هتلی اینجا کلیک کنید.

صندوق دیجیتال

. گاوصندوق هوشمند

یکی از پیشرفته‌ترین و بهترین مدل های گاوصندوق‌، گاوصندوق‌های دیجیتال هستند. این مدل از گاوصندوق‌ها در گروه هوشمند قرار می‌گیرند و باید بگوییم که امنیت این مدل از گاوصندوق‌ها در میان تمامی گاوصندوق‌ها در سطح بسیار بالایی قرار دارد. گاوصندوق های دیجیتال فقط توسط کد مخصوص 4 الی 12 رقمی که توسط صاحب گاوصندوق ثبت شده است باز می شود.

برخی از گاو صندوق های دیجیتال به کمک اثر انگشت و اسکن چشمی باز می‌شوند. همین موضوع باعث شده است که احتمال سرقت این نوع از گاوصندوق به صفر برسد. گاوصندوق هوشمند از بدنه بسیار محکم و مستحکمی برخوردار است. در برابر ضربه و حرارت بسیار مقاوم است. یکی از بهترین انتخاب‌ها برای ادارات، بانک‌ها، محیط‌های فروشگاهی تجاری و حتی منازل است.

مزایای استفاده از گاوصندوق دیجیتال

 • سهولت و راحتی کار با آن: این نوع از قفل‌ها در گاوصندوق های طلافروشی، گاو صندوق های بانک، صندوق های ادارت و گاوصندوق های آتش نشانی ها استفاده می‌شود. تنها کافیست با استفاده از صفحه کلید الکترونیکی کدهای منحصر به فردی را انتخاب و استفاده کرد و دیگر نیازی به کلید و حرکت‌های ترکیبی شمارنده ها نیست.
 • تغییر رمز آسان قفل های دیجیتال: تغییر رمز گاوصندوق های دیجیتال بسیار راحت از قفل های مکانیکی می باشد. بدیهی است این تغییر رمز بایستی توسط صاحب گاوصندوق که رمز پیشین قفل را می داند صورت بگیرد. کاربران می توانند با تماس با کارشناسان فنی شرکت مربوطه، نحوه تغییر رمز دیجیتال را به راحتی آموزش ببینند.
 • اطمینان و امنیت بالاتر قفل : لازم است بدانید که طول عمر قفل دیجیتال نسبت به قفل‌های سنتی بسیار بیشتر است. برای ارزیابی کیفیت قفل دیجیتال می‌توانید در جه UL آن را مورد بررسی قرار دهید، زیرا این نوع از قفل‌ها در لیست استاندارد UL قرار دارند.
 • امنیت حداکثری قفل های دیجیتالی : گاوصندوق‌های دیجیتال از امنیت حداکثری برخوردار هستند که برخی از آن ها شامل: تعیین رمز دو مرحله ای، حالت توکن دوگانه، گزینه‌های تاخیر زمان، حالت هشدار، تنظیمات دوره زمانی ، توابع امتحان اشتباه ، کدهای یکبار مصرف می باشند.

گاوصندوق دیجیتال با گاوصندوق کلیدی و مکانیکی چه تفاوتی دارد؟

همان طوری که در بالاتر گفتیم با پیشرفت علم و تکنولوژی و گذر زمان گاوصندوق‌ها هم در مدل‌های مختلف طراحی و تولید شده اند. تولیدکنندگان با بروزرسانی گاوصندوق ها، امکانات و قابلیت‌های زیادی را به آن‌ها اضافه کردند که باعث بهتر شدن عملکرد و بالا رفتن ضریب امنیتی گاو صندوق ها شده است. به نحوی که می‌توان تفاوت‌های بسیار زیادی را در کیفیت بدنه، درب و نحوه عملکرد قفل‌ها دید.

اگر گاوصندوق‌های قدیمی و معمولی را دیده باشید، می‌دانید که با استفاده از کلید قفل آن باز و بسته می‎شده است. همچنین واضح است که آن‌ها از امنیت چندان بالایی برخوردار نیستند. به همین منظور گاوصندوق ‌با قفل دیجیتال به بازار عرضه شد. اما نکته قابل توجه درباره این نوع از گاوصندوق‌ها این است که قیمت نسبتا بالاتری دارند. در واقع چیز دور از ذهنی نیست که هر اندازه یک گاوصندوق امکانات بیشتری داشته باشد قطعا قیمت آن نیز بیشتر است. با این حال باید بگوییم اگر قیمت برای شما مساله‌ای مهم است بهتر است به سراغ گاوصندوق‌های دیجیتال نروید اما اگر امنیت از قیمت برای شما از اهمیت بیشتری برخوردار است، حتما از میان انواع گاوصندوق دیجیتال یک مدل را انتخاب کنید.

یکی دیگر از انواع قفل‌هایی که برای گاوصندوق استفاده می‌شود، نوع مکانیکی است و این مدل از گاوصندوق‌ها به گاوصندوق‌های مکانیکی معروف هستند. لازم است بدانید که این گاوصندوق‌های مکانیکی از قفل ترکیبی برخوردار هستند که برای بازکردن آن‌ها بایستی قفل مکانیکی را به جهت ها و بر اساس اعداد معیار که کارشناسان فروش به شما آموزش می دهند عمل کنید.

 توجه داشته باشید که علاوه بر اینکه سطح امنیت گاوصندوق دیجیتال نسبت به گاوصندوق مکانیکی بیشتر است. همچنین به دلیل اینکه در مواقع آتش سوزی، سیل، زلزله و مواقع اضطرار که زمان کمی در اختیار دارید تا قفل گاوصندوق را باز کنید نسبت به قفل مکانیکی نیاز به زمان بسیار کوتاه تری دارید. به همین منظور خیلی از افراد به دنبال گاوصندوق دیجیتال هستند که زمان کمتری برای باز کردن قفل آن نیاز است.

طراحی گاوصندوق‌های دیجیتال چگونه است؟

در زمان طراحی گاوصندوق دیجیتال طراحان بر روی چندین ویژگی مهم تمرکز دارند. مهمترین این ویژگی‌ها عبارت است از استحکام بدنه در برابر ضربه، آتش سوزی، سیل و همچنین امنیت بالای قفل آن است. بنابراین توجه داشته باشید، قفل‌های دیجیتال امنیت بالاتری دارند و سریع تر باز می‌شوند. مثلا استفاده از اثر انگشت در قفل‌های دیجیتال به منظور باز شدن قفل، قرار دادن قفل‌های بیومتریک و ترکیبی از رمز عددی و اثرانگشت و یا اسکن چشم است.

در نهایت باید بگوییم خروجی این طراحی، گاوصندوق‌هایی است که سطح امنیت بالاتری دارد و احتمال دزدیده شدن آن به صفر می‌رسد. همین امر باعث شده است که در بانک‌ها و سازمان های امنیتی از این گاو صندوق های دیجیتال فوق ایمن استفاده شود.

چرا خرید گاوصندوق دیجیتال توصیه می‌شود؟

این نوع از انواع گاوصندوق از سطح امنیتی بالاتری نسبت تمامی مدل‌های گاوصندوق برخوردار است. در واقع باز کردن قفل‌های دیجیتال برای افراد ناشناس کار غیر ممکنی است و همین موضوع باعث می‌شود احتمال سرقت آن‌ها به صفر برسد. اما نکته قابل توجه این است که قیمت گاوصندوق دیجیتال کمی نسبت به سایر گاوصندوق‌ها بالاتر است. چیز دور از ذهنی نیست این اتفاق. واضح و بدیهی است که هرچه گاوصندوق امکانات و قابلیت‌های بیشتری داشته باشد قیمت بیشتری هم خواهد داشت. ابعاد، اندازه، کیفیت، نوع رمز و امکانات یک گاوصندوق با قیمت آن رابطه مستقیمی دارد.

کدام قفل امن تر است؟گاوصندوق دیجیتال یا گاوصندوق مکانیکی

بنابراین اگر قصد خرید گاوصندوق را دارید، بهتر است بهترین مدل آن را انتخاب کنید، چرا که هزینه کردن برای یک بار خیلی بهتر از آن است که چند بار هزینه کنید در ضمن گاوصندوق کالایی عمری است و سال های طولانی می توانید از آن استفاده کنید و درصورت نیاز به راحتی آن را توسط نیروهای شرکت تولیدکننده بروزرسانی کنید. درنهایت خیالتان راحت تر است که امکان باز شدن قفل گاوصندوق وجود ندارد.

انواع قفل دیجیتال

نبود گاوصندوق در زندگی ما باعث بروز چه اتفاقاتی می‌شود؟

قبل از اینکه گاوصندوق طراحی و تولید شود مردم به روش‌های سنتی و قدیم که هنوز هم خیلی از افراد از آن استفاده می‌کنند مدارک و اشیا گران‌بهای خود را پنهان می‌کردند برخی از آن ها هرجایی که می‌رفتند آن‌ها را با خود می‌بردند که دزدیده نشود.  

دزدی در زمان های قدیم بسیار زیاد بود اما با طراحی و به بازار آمدن گاوصندوق، از دزدی و سرقت تا حد بسیار زیاد و قابل توجهی جلوگیری شد.

گاوصندوق باعث شد حتی در زمان بروز بلاهای طبیعی همچون سیل و زلزله از اشیا گران بها و با ارزش شما و حتی برخی با داشتن خزانه در منزل و یا محل کار خود علاوه بر اشیا باارزش خویش، از جان خود هم محافظت می کنند. همین دلیل است که وجود یک صندوق در هر خانه، فروشگاه و یا ادارات لازم و ضروری دیده می‌شود.

امروزه به هر اداره و فروشگاه یا حتی خانه‌ی دوست و آشنایی بروید این جعبه محافظت کننده از وسایل و مدارک با ارزش را خواهید دید. قطعا زمانی که قصد بیرون رفتن از منزل یا محل کار خود و یا سفر رفتن داشته باشید، نمی‌توانید تمامی مدارک، طلا، جواهرات، پول و حتی فلش و لوازم الکترونیکی که حاوی اطلاعات محرمانه می باشد را با خود حمل کنید.

این امر بدیهی است که با حمل وسایل و مدارک با ارزشتان احتمال گم شدن و به سرقت رفتن آن‌ها بسیار بیشتر خواهد شد. پس برای اینکه تفریح و سفری با خیال آسوده تر داشته باشید لازم است گاوصندوقی داشته باشید تا بتواند در غیاب شما به بهترین نحو از وسایل با ارزش و مدارک محرمانه شما محافظت کند؛ بدین طریق با آرامش کامل و خاطری آسوده از سفر خویش نهایت لذت را می برید.

چند نکته مهم در مورد گاوصندوق ایمن

در این بخش بطور خلاصه به برخی از نکات با اهمیت در هنگام انتخاب گاوصندوق ایمن می پردازیم.

امنیت قابل قبول

 در زمان خرید یک گاوصندوق خوب مهمترین نکته ای که باید به آن توجه بسیار زیادی داشته باشید این است که اول از همه آن گاوصندوق از سطح امنیتی بسیار بالایی برخوردار باشد.

گاوصندوقی تهیه کنید که جنس ورق آن از فولاد، جداره بین ورقه ها از بتن ترجیحا مسلح پر شده باشد، مجهز به زبانه های قطور و مقاوم، مجهز به سیستم ضدسرقت و نسوز باشد چرا که هرچه ضریب امنیتی یک گاوصندوق بیشتر باشد، احتمال باز شدن و دزدیده شدن آن نیز به حداقل میزان خواهد رسید.

مشخصات گاوصندوق فوق ایمن و استاندارد

قفل ایمن

قفل‌هایی که در ساخت گاوصندوق استفاده می‌شود مشخص می‌کند که گاوصندوق تا چه میزان از امنیت بالایی برخوردار است. همانطور که در این مقاله اشاره کردیم بهترین نوع قفلی که قابل اعتماد و مطمئن می باشد، قفل دیجیتال است.

رمز دیجیتال، یک فناوری کاملا جدید و پیشرفته می باشد که احتمال سرقت را بسیار پایین آورده است.

قفل‌های دیجیتال به صورت کیبورد دار، اثرانگشتی، کارتی و یا اسکن چشمی هستند. لازم است بگوییم قفل های اثر انگشتی از حساسیت بسیار بالایی برخوردارند و در زمان تعریق دست، زخم و یا کثیف بودن آن قادر به تشخیص اثر انگشت نیستند. قطعا متوجه شده‌اید که این نوع قفل تا چه میزان حساس، دقیق و ایمن است.

وزن و ابعاد استاندارد

 همچنین وزن و ابعاد گاوصندوق معیار مهم دیگری است که در زمان خرید باید به آن توجه بیشتری داشته باشید.

شما باید گاوصندوقی انتخاب کنید که متناسب با فضایی باشد که قرار است صندوق را در آن جا تعبیه، نصب و از آن استفاده کنید. بزرگی و کوچک بودن آن وابسته به اشیایی است که قرار است داخل آن قرار دهید.

نکته حائز اهمیت دیگری که باید به آن توجه کرد این است که، گاوصندوقی بزرگ تر از آنچه که همین الان به آن احتیاج دارید تهیه کنید. چرا که از گاوصندوق سال های بسیار طولانی استفاده می کنید و قطعا فضای هر چه بیش تر گاوصندوق برای شما بسیار مفید خواهد بود.

مثلا برای یک گاوصندوق خانگی که قرار است در آن طلا، چک، اسناد، مدارک، فلش و لوازم الکترونیکی قرار دهید، سایز کوچک را به شما پیشنهاد نمیکنیم. شما باید گاوصندوقی حداقل به ارتفاع یک متر و وزن تقریبا 300 کیلوگرم تهیه کنید. لازم به ذکر است که این گاو صندوق به راحتی در کمد جای می گیرد و به طبق درخواست شما صندوق را به زمین و دیوار نصب می کنند.

سخن آخر

با تمامی این توضیحات باید بگوییم، گاوصندوق ها به دلیل اینکه وظیفه محافظت و مراقبت از اشیا قیمتی و گران بها را دارند، بهتر است که به نحوی انتخاب شوند، که توانایی انجام این کار مهم یعنی حفاظت از ارزشمند ترین اموال شما را داشته باشند.

گاوصندوقی خوب است که در برابر ضربه، برش و حرارت مقاومت بسیار بالایی داشته باشد و از همه مهمتر از قفل با امنیت بالایی هم برخوردار باشد. گاوصندوق‌ها قفل های مختلفی دارند که همانطور که گفتیم یکی از بهترین نوع آن‌ها قفل‌های دیجیتال هستند.

گاوصندوق‌هایی با این نوع قفل به گاوصندوق دیجیتال معروف اند. نتیجه گرفتیم که بهترین نوع صندوق های ایمن از لحاظ قفل، گاوصندوق دیجیتال است که امنیت بسیار بالایی دارد. درست است که شاید قیمت نسبتا زیادی داشته باشد اما قطعا خرید آن عاقلانه و در دراز مدت به صرفه می باشد. زیرا اشیایی که قرار است الان و در آینده در گاو صندوق نگهداری شود، هزینه و ارزش بسیار بیشتری از قیمت صندوق را دارد.

برند آرکا یک برند ایرانی است که تا به امروز توانسته موفقیت‌های زیادی را در زمینه طراحی و تولید انواع مدل‌های گاو صندوق بدست آورد. علاوه بر کیفیت بالایی که محصولات این برند دارد، قیمت مناسب و معقول هم دارد. پس با خیال آسوده می‌توانید از میان مدل‌های مختلف این برند یکی را انتخاب کنید و یا گاوصندوق خود را به صورت سفارشی و با راهنمایی های تیم طراحان و کارشناسان فنی، سفارش دهید.

فروشگاه اینترنتی گاوصندوق آرکا

گاوصندوق آرکامجموعه تولیدی انواع گاوصندوق، گاوصندوق دیجیتال، درب های نسوز و سیستم‌های ضد سرقت که بیش از دو دهه سابقه در زمینه طراحی و تولید گاوصندوق‌های نسوز دارد.محصولاتاین شرکت در اندازه‌های متفاوت و کاربری‌های گوناگون از گاو صندوق خانگی تا اداریرا در بر می‌گیرد. به دست آوردن گواهینامه‌های متعدد برای کیفیت و ماندگاری و ایمنی صندوق نسوز آرکا، اعتبار ویژه‌ای به تولیدات این شرکت ایرانی بخشیده است. شما می توانید تمامی گاو صندوق های آرکا را با دو سال گارانتی وخدمات پس از فروش مادام العمر آرکا و با تخفیف ویژه بصورت اینترنتی خریداری کنید.

پیج اینستاگرام گاوصندوق آرکا

مقالات مرتبط

گاوصندوق خارجی

گاوصندوق کره ای

آیا گاوصندوق کره ای بخریم؟ هر آنچه باید در مورد گاوصندوق کره ای بدانید در این مقاله به درخواست کاربران عزیز آرکا پیرو موضوع گاوصندوق

ادامه مطلب »
خزانه سوالبارد

گاوصندوق طبیعت

گاوصندوقی از جنس طبیعت خزانه جهانی بذر سوالبارد (Svalbard Global Seed Vault) از سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شده اما شاید تاکنون نامش را

ادامه مطلب »

۴ پاسخ

  1. باسلام
   بله، تنوع موتور رمز در محصولات آرکا بالاست و از میان موتور رمز ها می توانید گزینه دلخواه خود را بر روی گاوصندوقتان داشته باشید.

 1. رمز مکانیکی هم برای گاوصندوق خیلی عالی است. بنده چندین ساله از گاوصندوق با رمز مکانیکی استفاده می کنم راضی ام. قیمتش هم کم تره.

  1. طبیعتا همینطوره. رمز مکانیکی هم از کیفیت و ایمنی بالایی برخوردار است. اما رمز دیجیتال به آن ارجعیت دارد. بدین منظور می توانید مقالات مربوط به گاوصندوق دیجیتال و مقایسه انواع قفل را در وبسایت آرکا به آدرس (صفحه اصلی| هدر | مقالات) مطالعه کنید.
   با احترام، آرکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *